وزیر اقتصاد: ارز صادرات را به کشور بازگردانید
۸۷۹۱۶۲
۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
۹۶۹۹ 
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: صادرات غیرنفتی در صورتی شامل معافیت مالیاتی می‌شود که ارز برگشت داده شود، بر همین اساس غالب صادرکنندگان می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

خبرگزاری تسنیم: فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از منطقه اقتصادی سلفچگان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اعلام اینکه تولید برخی از واحدها در سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به روند سه‌ماهه سال گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است، اظهار داشت: حتی برخی واحدها بنا دارند که شیفت‌های کاری‌شان را به سه شیفت افزایش دهند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان دلایل مهم بودن رشد صورت‌گرفته گفت: این رشد نشان می‌دهد که تولیدات این واحدها می‌تواند در کشور و در بخش صادرات از تقاضای کافی برخوردار باشد.

وزیر اقتصاد: ارز صادرات را به کشور بازگردانید

وی یکی از بحث‌های مطرح‌شده بخش صادرات را مسئله برگرداندن ارز توسط صادرکنندگان استان قم عنوان و تصریح کرد: به‌نظر من این مشکلاتی که از سوی صادرکنندگان مطرح شد اصلاً مشکلات قابل‌توجهی نبوده و با توجه به تصمیمات اتخاذشده در زمینه ارزی، صادرکنندگان منطقه ویژه سلفچگان می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای به افزایش صادرات اقدام کنند و این مشکلات قابل‌حل است.

دژپسند بیان کرد: به‌نظر می‌رسد منطقه ویژه سلفچگان ازنظر درصد بهره‌برداری از ظرفیت تولید با مشکلات مختصری مواجه است که با همکاری و کمک خوب منطقه، مدیریت استان و مجموعه اقتصاد و دارایی و مالیات می‌توانند فاز سه منطقه ویژه را در آینده نه‌چندان دور شروع کنند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به تصمیمات گرفته‌شده از سوی کمیته 5نفره درزمینه مالیات نیز گفت: بر اساس قانون بودجه سال 98، صادرات غیرنفتی در صورتی شامل معافیت مالیاتی می‌شود که ارز برگشت داده شود، بر همین اساس غالب صادرکنندگان می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

وی با ابراز اینکه میزان صادرات سه‌ماهه نخست امسال نسبت به سه‌ماهه سال گذشته ازنظر وزنی جهش و ازنظر ارزشی نیز رشد داشته است، خاطرنشان کرد: در مجموع میزان صادرات کشور در این مدت بسیار خوب بوده است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی در پایان راجع به اعضای کمیته 5نفره تصمیمات ارزی نیز گفت: این کمیته متشکل از سه وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر نفت و وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌علاوه رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و رئیس‌کل بانک مرکزی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/04/06
وزیر صنعت و معدن و تجارت هم در این کمیسیون 5 نفره شرکت دارد ؟؟ احتمالا" می خواهد علاوه بر دانش فقه مهارتها ی دیگری و علوم دیگری فرا گیرد
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/04/06
امری نیست
پاسخ ها
شانجانی
France
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
لطفا و خواهشا ارزهای صادراتی را به کشور بازگردانید.تا قیمت دلار کاهش یابد .خدا خیرتان دهد.!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/04/06
مگه اینها زبون خوش حالبشون میشه که ازشون درخواست میکنیداگر میخواستن برگردونن تا الان برگردونده بودن.باید اسامیشونو بارها بارها تکرار کنید و همزمان به قوه محترم قضائیه معرفی بشوند تا با قید فوریت بررسی بشوند
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/04/06
کشوری که به فکر صادرات است باید شلختگی ، اقتصادی ، سیاسی ، بانکی ، برورکراسی دست و پاگیر ،....رو بزاره کنار ، و به کارهای نظارتی و حل مشکلات بپردازد .
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/04/06
اگرجرات روبروشدن باصادرکننده های صاحب نفوذراثاریدشماپیس قدم شو وبرگردان
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/04/07
باخواهش و احیانا دستور نمیشود قوانین محکم میخواهد تا خاطی فکر تقلب هم بسرش نزند که اگر کرد زندگی اش مصادره شود
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1398/04/07
ظاهراجناب وزیراینکاره نبوده وکسی گوش نمیکندارزبرگرداندحالاهرچقدرازصادراتیهاالتماس کندوقسم دهد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج