تراکتور دیگر بازیکن سرباز نمی‌گیرد
۸۷۹۹۴۸
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
۲۷۶۶ 
زنوزی، مالک باشگاه تراکتور گفته تیم تحت مالکیت او دیگر بازیکن سرباز در اختیار نمی‌گیرد.

خبرورزشی: ذوب‌آهن و تراکتور وارد چالش شده‌اند. سه بازیکن ذوب‌آهن دوران خدمت‌شان در تراکتور پایان یافته، اما به دلیل اضافه خدمت باید در پادگان باقی بمانند. همین مسئله مورد رنجش خاطر تیم ذوب‌آهن شده و می‌گویند باشگاه تراکتور باید به ذوب‌آهن به عنوان تنها نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا کمک کند. این چالش حتی منجر به مصاحبه فریبرز محمودزاده، مدیر کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ برتر هم شده و او گفته اگر دوران سربازی سه بازیکن ذوب‌آهن در تراکتور پایان یافته باید به اردوی تیم قبلی‌شان برگردند.

بعد از این چالش‌ها، زنوزی، مالک باشگاه تراکتور گفته تیم تحت مالکیت او دیگر بازیکن سرباز در اختیار نمی‌گیرد. این تصمیم خوبی است به این خاطر که تراکتور تیم نظامی نیست و در این صورت گرفتن بازیکن سرباز غیرقانونی است.

سازمان نظام وظیفه به تازگی و برای کمک به بازیکنان سرباز قانون جدیدی وضع کرده است. به این صورت که بازیکنان سرباز لیگ برتری تا ۲۸ سالگی از انجام خدمت سربازی معاف هستند و بازیکنان تیم ملی هم می‌توانند تا ۳۰ سالگی در تیم‌های دلخواه بازی کنند.

کاهش تیم‌های نظامی در فوتبال ایران به یک چالش جدی برای فوتبال کشور تبدیل شده به‌طوری که در گذشته‌ای نه چندان دور فوتبالیست‌ها برای اینکه زندگی حرفه‌ای‌شان به چالش کشیده نشود با سند‌سازی دروغین و پرداخت رشوه موفق به دریافت کارت پایان خدمت می‌شدند که خوشبختانه با دخالت مسئولان ذی‌ربط این رفتار متوقف شده است.

در گذشته به این نکته اشاره کردیم حالا که تیم‌های نظامی در فوتبال ایران کاهش پیدا کرده بهتر است سازمان نظام وظیفه مثلاً قانونی وضع کند بازیکنی که به خدمت سربازی می‌رود ۵۰ درصد از درآمد‌های دو سال سربازی‌اش را به خزانه دولت واریز کند. آنچه مسلم است تراکتور تیم نظامی به شمار نمی‌رود و در اختیار گرفتن بازیکن سرباز اجحاف در حق دیگر تیم‌هاست و چه خوب که زنوزی به این نکته اشاره کرده که تیمش دیگر بازیکن سرباز به خدمت نخواهد گرفت.

البته باید به این نکته اشاره کرد که تصمیم اخیر سازمان نظام وظیفه مبنی بر اینکه بازیکنان لیگ برتر و تیم ملی به ترتیب تا سن ۲۸ سالگی و ۳۰ سالگی از انجام خدمت سربازی معاف هستند چالش‌ها در فوتبال را کم کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج