سوال از وزیر کار درباره یک انتصاب خبرساز
۸۸۰۴۸۵
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
۱۰۵۱۶ 
عضو کمیسیون اجتماعی از تهیه و تدوین سوال نمایندگان از وزیر کار درباره انتصاب رئیس صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

خبرگزاری فارس: احمد بیگدلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین سوالی درباره عملکرد محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی درباره انتقاد بازنشستگان و مطالبات آنان از صندوق بازنشستگی افزود:‌ این بازنشستگان مطالبات به حقی دارند که البته با فعالیت مدیرعامل صندوق بازنشستگی کل کشور در فضای مجازی مشکلی از بازنشستگان حل نمی‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کار محمد شریعتمداری وزیر تعاون بر اساس قانون تبصره یک ماده 17 سازمان تامین اجتماعی و حضور رئیس جدید در صندوق بازنشستگی باتوجه به عدم احراز شرایط غیرقانونی است و این غیرقانونی بودن به غیرقانونی بودن تمامی امضاها و انتصابات صورت گرفته از سوی وی هم باز می‌گردد.

بیگدلی گفت:‌ در مجلس شورای اسلامی پیگیر آن هستیم که این اقدام غیر قانونی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را دنبال کنیم و شریعتمداری هم باید پاسخگوی نمایندگان باشد. ضمن اینکه در حال حاضر یک و نیم میلیون بازنشسته داریم که در سال جاری و سال 99 قرار است بین 400تا 500 هزار بازنشسته به تعداد مستمری‌ بگیران این صندوق افزوده شود.

بیگدلی افزود: بارها به شریعتمداری وزیر تعاون در خصوص وضعیت صندوق بازنشستگی کل کشور تذکر داده‌ام و او در کمیسیون اجتماعی توضیحاتی در این خصوص داده بود که از پاسخ‌های وزیر قانع نشدم و قرار است پس از خاتمه تعطیلات مجلس و در هفته منتهی به بازگشایی مجدد مجلس شورای، سؤال ملی بنده از وزیر تعاون در صحن علنی مطرح شود.

وی با اشاره به استیضاح شریعتمداری گفت:‌ استیضاح وزیر تعاون با حدود 50 امضا در حال افزایش تعداد درخواست کنندگان است البته با انتصابات اخیر صورت گرفته در زیرمجموعه وزارت تعاون هم بر تعداد استیضاح کنندگان شریعتمداری افزوده شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس رضایتی از روند اقدامات و کارهای شریعتمداری در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ندارد.

بیگدلی با بیان اینکه به دنبال تعیین تکلیف سؤالم از شریعتمداری هستم تا در مورد استیضاح وی فکر کنم، گفت: سؤال ملی من از شریعتمداری در مورد تبصره یک ماده 17 قانون تامین اجتماعی است که در آنجا تصریح شده مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی چه شرایطی را باید داشته باشد.

وی تصریح کرد:‌ با توجه به استعلاماتی که از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور گرفتم انتصاب رئیس جدید صندوق بازنشستگی کل کشور و ادعای ما مبنی بر غیرقانونی بودن این کار مورد تائید قرار گرفت و بر همین اساس وقتی وی به صورت غیرقانونی بر صندلی مدیریتی این صندوق نشسته است قطعا امضاهای دیگر وی هم بی‌اعتبار است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کسی که علم شفاف‌سازی را در دست گرفته است باید روند مدیریتی، اقدامات و انتصاب‌هایش هم شفاف باشد که البته این توصیه در دین اسلام هم وجود دارد چرا که رعایت تقوا در ابتدا برای خود توصیه شده و سپس برای دیگران.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/04/10
طرف نمیتونست حرف بزنه تو تلویزیون
چجوری اینا رو رییس میکنید آخه
واسه همینه مملکتو آب داره میبره
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1398/04/10
مشکلات راحل کنید .فرایندهای مزاحم و مشکل ساز اتلاف وقت را کاهش دهید
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/04/10
در دولت تدبیر و امید بیشترین توهین به مردم بیشتر دزدی و اختلاس بیشترین سوء مدیریت بیشترین فامیل گرایی بیشترین رانت برای ژتهای خوک و بیشترین دهن کجی به خواست مردم بوده
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1398/04/10
زودتر استیظاح و رای عدم اعتماد به این وزیر هیچکاره بدید.
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/04/10
ایشون اومده جیبشو خودش و خاندانشو پر کند
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1398/04/11
بازنشته ومستعمری بگیران تامین اجتمایی در وضعیت سرسام اور وخجالت زده عمران معاش میکند هزاران قول پشت تریبون زدن ولی در عمل ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1398/04/11
مردم هم از وضع نمایندگان رضایت ندارند . شفاف سازی را از مجلس شروع کنید.
Iran, Islamic Republic of
02:50 - 1398/04/11
به خدا شماها استیضاحتون واجبتره. ازیه وزارتخونه برکنارش کردین دوباره وزیرش کردین خودتون بازمیخواین استیضاحش کنید (میفهمین یا نه)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج