شرایط جدید وام مسکن جوانان اعلام شد
۸۸۰۵۳۵
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
۹۲۹۵ 
بانک مسکن با طراحی حساب پس‌انداز مسکن جوانان، شرایط ویژه‌ای برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت مسکن بدون سپرده‌گذاری یک‌باره طراحی کرده است.

ایسنا: یکی از انواع تسهیلات بانک مسکن که شاید به اندازه تسهیلات خرید از محل اوراق و سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن یکم شهرت نداشته و ظرفیت‌های آن در میان عموم جامعه به حد کافی شناخته شده نباشد، تسهیلات از محل سپرده‌گذاری در حساب پس‌انداز مسکن جوانان است.

برای بسیاری از متقاضیان مسکن سپرده‌گذاری یکباره با ارقام چند ۱۰ میلیونی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم میسر نیست یا دشواری‌هایی دارد. این افراد می‌توانند با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان و سپرده‌گذاری تدریجی در این حساب، از امتیاز تسهیلات ارزان‌قیمت خرید مسکن برخوردار شوند.

برای کسب امتیاز سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل این حساب، دو شیوه برای شارژ تدریجی سپرده طراحی شده است. یک شیوه که برای کودکان و نوجوانان که در کوتاه‌مدت متقاضی خرید مسکن نیستند، مناسب ارزیابی می‌شود، سپرده‌گذاری تدریجی ۱۵ ساله است.

شرایط جدید وام مسکن جوانان اعلام شد

بسیاری از والدین حساب صندوق پس‌انداز مسکن جوانان را گزینه مناسبی برای پس‌انداز اندوخته فرزندان خود می‌دانند، چراکه علاوه بر رقم سپرده‌، امتیاز تسهیلات ارزان‌قیمت مسکن را نیز در آینده نصیب آنها می‌کند.

در مدل سپرده‌گذاری ۱۵ ساله در این حساب، سقف تسهیلات برای سپرده‌گذاران در تهران ۲۱۳ میلیون، در شهرهای بزرگ (شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) ۱۷۷ میلیون و در سایر شهرها ۱۴۲ میلیون تومان تعیین شده است.

حداقل مبلغ واریزی ماهانه در صندوق پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال اول در حال حاضر ۳۸ هزار تومان تعیین شده و در سال‌های بعدی به ترتیب مبالغ ماهانه به ۴۱ هزار، ۴۴ هزار، ۴۷ هزار، ۵۰ هزار، ۵۳ هزار، ۵۶ هزار ،۵۹ هزار ۶۲ هزار، ۶۵ هزار، ۶۸ هزار، ۷۱ هزار، ۷۴ هزار، ۷۷ هزار و ۸۰ هزار تومان می‌رسد.

اما برای بهره‌مندی از سقف تسهیلات، باید ارقام واریزی ماهانه در مدل ۱۵ ساله را چند برابر کرد. در حال حاضر ضرایب برخورداری از سقف تسهیلات در پایان سال پانزدهم، در تهران ۱.۵۲ برابر، در شهرهای بزرگ ۱.۲۶ برابر و در سایر شهرها ۱.۰۱ برابر حداقل واریزی ماهانه است.

طبق اعلام بانک مسکن، مدل دوم سپرده‌گذاری در این حساب نیز به نحوی طراحی شده که مناسب کسانی است که ظرف پنج سال آینده به متقاضی مسکن تبدیل می‌شوند. بنابراین این حساب برای جوانان ۱۸ سال به بالا و نوجوانانی که والدین یا قیم قانونی آنها امکان شارژ حساب با مبالغ بالاتر را دارند، می‌تواند گزینه مطلوبی باشد.

با شارژ حساب در قالب روش دوم پس از گذشت پنج سال، می‌توان در تهران ۹۱ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، کرمانشاه و شیراز) ۷۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۶۱ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد.

اما برای بهره‌مندی از سقف مذکور، باید ارقام واریزی ماهانه در مدل ۵ ساله را چند برابر کرد. در حال حاضر ضرایب برخورداری از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم، در تهران ۷.۱۷ برابر، در شهرهای بزرگ ۵.۹۸ برابر و در سایر شهرها ۴.۸ برابر حداقل واریزی ماهانه است.

به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت پنج سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۹۱ میلیون تومانی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۳۸ هزار تومان، ۲۷۲ هزار و ۴۶۰ تومان در حساب صندوق خود سپرده‌گذاری کند.

نرخ سود تسهیلات از این محل در حال حاضر ۹ درصد بوده و بالاترین مدت بازپرداخت در میان انواع تسهیلات بانک مسکن را به خود اختصاص داده است؛ طوری که امکان تقسیط آن تا ۲۰ سال وجود دارد.

علاوه بر این، همچون صندوق پس‌انداز مسکن یکم، در صورت عدم استفاده از امتیاز حساب پس‌انداز مسکن جوانان، در هنگام فسخ حساب، نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت بابت مدت سپرده‌گذاری به صاحب حساب پرداخت خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/04/10
یه ضرب المثل هست که میگن اگه حرف نزنی نمیگن لالی.
تو این چند روز از یه سری طرح صحبت میکنن که واقعا خنده داره.
15 سال سپرده بعد 180 تومن میدن. خب مرد حسابی 180 تومن همین الانشم یه مرغ دونی نمیکنه چه ب سه به 15 سال دیگه.
خوهشا طرح ندید ما ایطور راحتتریم... اله برکت الله...
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/04/10
بله درسته هجده سال پیش برای پسرم به امید ایتکه از این طرح استفاده کنه حساب باز کردم اون موقع مثل شما تبلیغ میکردن بعد هجده سال چهل میلیون وام میدیم اما الان چیشده با چهل میلیون خونه هم نمیشه اجاره کرد این وسط خانواده های زیادی هستن که مثل من سرشون کلاه رفت و هیچکس هم جوابگو نیست
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1398/04/10
برو بابا بعد پانزده سال این مبلغها که میگی یک متر مربع خونه هم نمیدن
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/04/10
با توجه به بیکفایتی و درایت خاصه مسئولین برای نابودی مردم تا پونزده سال دیگه این مبلغ ها که میگی میشه باهاش ی قبر توی بهشت زهرا خرید
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1398/04/10
اخه آیکیو اصلا یک میلیارد وام بدید کی میتونه با این درآمدها قسطشو بده از تدبیر مسئولین آشی پخته شده که برای ملت یک متر روش روغن داره
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/04/10
اخه عقل کل با90تومن کجای تهران خونه میدن خودتون.واقعا خ. ید
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1398/04/10
حال آدم بهم میزنید بابا وامتون بخوره توسرتون این وامه یا شکنجه س!انشالله 15سال دیگه ریشه تون خشکیده شده باشه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/04/10
به درد ما جوانان نمیخوره هر چه زودتر فکری به حال ما مستاجران کنید
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/04/10
یعنی با 91 میلیون تومن 5 سال دیگه تهران خونه هم میشه خرید ؟
خییییلی خوبه
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1398/04/10
یه وام برای مردان طلاقی درنظربگیریدکه همه یزشونوباختن،ما سالهاست مردیم و اموالمونو بردن کسی هم بفکرمون نیست فارغ ازتقصیرات خودمون
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/04/11
ماشاالله . مردم حالا تسهیلات می خواهد نه ،20سال دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج