رقم فروش فیلم‌ها در سینمای ایران واقعی نیست
۸۸۰۷۳۲
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
۳۱۵۹
کارگردان فیلم های سینمایی در نوبت اکران «چشم و گوش بسته» و «سراسر شب»، اعتقاد دارد شرایط فروش فیلم ها در ایران به مسائلی جدا از کیفیت و ژانر بستگی دارد.

بانی فیلم: فرزاد موتمن درباره دلیل رونق دوباره برخی از فیلم های اجتماعی در گیشه گفت: فروش فیلم ها در ایران به صورت کاملاً ریل گذاری شده پیش می رود و هیچ چیز واقعی نیست. به نظرم دلیل اصلی اینکه برخی از فیلم های سینمای اجتماعی مورد استقبال وسیع مخاطبان واقع می شود، به خاطر شرایط خاص اکران آنهاست و نمی توان دلیل موفقیت آنها را تنها به ژانر اجتماعی شان ربط داد.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال شما اگر شرایط نمایش یک فیلم پرفروش را برای فیلمی که امکانات چندانی ندارد و از نفوذ خاصی نیز در اکران برخوردار نیست فراهم کنید، مطمئن باشید آن فیلم در ادامه راه موفق خواهد شد. یعنی اگر در شرایط حال حاضر شما جای فیلم ها، سانس ها و تعداد سینماها را جا به جا کنید، نتیجه آن را نیز خواهید دید.

موتمن در پایان درباره اکران «سراسر شب» و شرایط حال حاضر «چشم و گوش بسته» گفت: زمان دقیق اکران «سراسر شب» هنوز مشخص نیست و در جلسه ای که بزودی با تهیه کننده فیلم برگزار می کنم تعیین خواهد شد. در مورد وضعیت حال حاضر «چشم و گوش بسته» نیز اطلاع دقیقی ندارم و باید آن را از سایر عوامل بپرسید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج