هاشمی: صداوسیما در زمین دشمن بازی می‌کند
۸۸۳۵۹۹
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
۳۳۶۶ 
پخش تصاویری از مسیر دور زدن تحریم های ایران به وسیله نفتکش چینی همزمان با اوج گرفتن حواشی سریال «گاندو» بار دیگر بحث ها درباره اتهام برنامه سازی «صداوسیما» علیه دولت روحانی و حتی منافع ملی را داغ کرده است.

انتخاب: پخش تصاویری از مسیر دور زدن تحریم های ایران به وسیله نفتکش چینی همزمان با اوج گرفتن حواشی سریال «گاندو» بار دیگر بحث ها درباره اتهام برنامه سازی «صداوسیما» علیه دولت روحانی و حتی منافع ملی را داغ کرده است.

محمد هاشمی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما درباره این موضوع گفت: هر شخص یا نهادی در راستای جداسازی مردم از نظام و تفرقه میان مسئولان قدم بردارد، در زمین دشمن بازی کرده است.

او ادامه داد: من به اینکه پخش این برنامه‌ها هدفمند یا برنامه‌ریزی شده بود یا نه کاری ندارم. بحث اصلی درباره تاثیر این برنامه ها روی دولت است. طبیعتاً پخش چنین برنامه هایی تاثیری منفی خواهد گذاشت و شبهاتی در اذهان عمومی ایجاد می کند که مسلماً به نفع دولت نخواهد بود.

وی افزود: هنوز مشخص نیست که پخش این برنامه ها بر اساس سیاستی تعیین شده بوده یا خیر، ولی آنچه مسلم است، نقد از قوا و دولت همیشه وجود داشته و مسأله ای هم ندارد و باید در انتقاد و ارزیابی عملکردها هم نقاط مثبت لحاظ شود هم منفی، در عین اینکه باید راهکار نیز ارائه داد. از این رو، چنین نقدی عملکردی بوده و هیچ اشکالی هم ندارد. ولی «تخریب» هیچ‌گاه در نظر بزرگان نظام و قانون اساسی یا آیین نامه صداوسیما نیامده است.

محمد هاشمی ادامه داد: صداوسیما مانند هر رسانه دیگر نمی‌تواند دولت یا شخصیت‌های حقوقی نظام را تخریب کند. بلکه باید حمایت کرده و عملکردهای آنها را بدون تخریب بازگو کند. ولی متاسفانه امروز مرز بین نقد و تخریب بسیار نزدیک به هم شده‌اند.

وی با اشاره به دوره مدیریتی خود در صداوسیما گفت: در دوره 8ساله مدیریت من بر صداوسیما که در زمان جنگ بود، سیاست‌هایی که در مورد مسئولان، جنگ و مسائل مختلف طراحی می‌شد جنبه‌ای حمایتی و تبلیغی و تبیینی داشتند. در سال‌هایی هم که جنگ تمام شده بود و من مسئولیت داشتم نیز بر همین روال حرکت می‌کردیم. یعنی با اینکه نقادی وجود داشت، اما مرز نقد و تخریب به درستی شناخته می‌شد.

هاشمی با بیان اینکه صداوسیما در دوره او به عنوان رسانه ملی تلقی می‌شد، گفت: صداوسیما در آن مقطع کارهایی که برخی روزنامه ها یا جناح ها می‌کردند، انجام نمی داد و فارغ از هر رویکرد جناحی به وظیفه ملی خود عمل می‌کرد.

وی همچنین گفت: امروز در شرایطی جنگی قرار داریم. بدین معنا که اگر در دفاع مقدس با جنگی مرزی و نظامی مواجه بودیم، امروز با جنگ تبلیغاتی و روانی شدیدتری نسبت به آن دوره روبرو هستیم. به نحوی که هر روز آمریکا و برخی کشورهای دیگر مسائلی روانی را علیه مسئولان کشور مطرح کرده و آن را از رسانه‌های مختلفی که در اختیار دارند تبلیغ می‌کنند.

هاشمی در پایان با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان جدا کردن مردم از نظام است، گفت: آنها تلاش می‌کنند تا میان مسئولان نظام تفرقه بیندازند. بنابراین هر شخص یا نهادی در این راستا قدم بردارد می توان گفت که در زمین دشمن بازی می کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/04/19
خانه و زمین دوست کجاست؟ لطفا نشانمان بدهید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
این روش دور زدن تحریم ها رو که روزنامه های غربی پارسال چاپ کرده بودن. اقای هاشمی خوابی یا خودتو زدی به خواب؟ راستی منبع درامد تو چیه؟
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/04/19
هرچی بدبختی داریم از صدا و سیما و نمایندگان مجلس هست...صدا و سیما ک همه چی رو گل و بلبل نشون میده و نماینده های مجلس هستند ک قانون تصویب میکنند و وزیر تایید میکنند و با موگرینی سلفی میگیرن و...
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/04/19
هاشمی دوباره زبان باز کردی و راه اسلاف خودتو طی میکنی؟ مگه قراره همه چی به مذاق تو خوش باشه؟
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/04/19
سریال گاندو آبی بود در لانه نفوذ
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/04/19
شما مواظب خود باش مثل داداش توی استخر فرح غرق نشی
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/04/19
یه گاندو صدای همتونو دراورده، منتظر قسمت دومش باشین، انقدر تهتون باد میده که نتونستین ساکت بشینین از ترس
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/04/19
در زمین دشمن شما بازی می کند نه دشمن ملت.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/04/19
در زمین دشمن شما بازی می کند نه دشمن ملت.
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/04/19
این سریال نشان داد که چه کسی به مردم دروغ گفته وزحمات ادره ضد جاسوسی ایران را بنفع خود مصادره وبنام برجام معرفی کرده مردم خواهان شفاف سازی هستند شفاف سازی آقایان مراقب نفوذی ها باشید
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/04/19
آخه تو اصلا به اندازه کلاس پنجم سواد نداری چی چرت و پرت میگی ..
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/04/19
هیس لطفا شما هاشمها خاموش
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/04/19
دست از اختلافات بردارید وبه مصلحت کشورنیست!دراین مقطع تاریخی هیچ اختلافی درداخل به صلاح نیست!
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1398/04/20
خودتان چی خاندان هاشمی ........
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/04/20
اشتباه گرفتی دادا... اونی که تو زمین دشمن بازی کرده یکی دیگه اس. البته بی انصافیه بگیم تو زمین دشمن بازی کرده بهتره بگیم برای دشمن کار کرده. نوش جون ما ملت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج