جهانگیری: آمریکا تنها توان تحریم نفت ما را دارد
۸۸۳۸۸۲
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
۶۹۶۲ 
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آمریکایی‌ها ممکن است بتوانند همه منابع طبیعی ما را تحریم کنند، کما اینکه نفت ما را تحریم کرده‌اند اما آنان نمی‌توانند فکر و اندیشه شما جوانان را تحریم کنند و این راه پیشرفت و توسعه کشور ماست که از سرمایه انسانی‌مان استفاده کنیم.

ایسنا: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (چهارشنبه - ۱۹ تیرماه) طی سخنانی در مراسم رونمایی از طرح‌های کارآفرینی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد، با بیان اینکه باید زمینه بروز و ظهور استعدادهای جوانان‌مان را فراهم آوریم، اظهار کرد: پیامی که از جمع کارآفرینان به جامعه باید اعلام شود این است که زمینه جدیدی از کسب و کار در دنیا به وجود آمده است که نباید از آن غافل شویم. امروز در دوران انقلاب ارتباطی قرار گرفته‌ایم و باید به دولتمردان گوشزد کنیم که فرصت‌ها در این زمینه به سرعت می‌گذرد و باید تلاش کنیم که سهم خود را از این فضا داشته باشیم.

وی افزود: کشور ما شاهد تحرکات خوبی در کسب و کار است اما فضای جلسه امروز با سایر جلسات گذشته کاملاً متفاوت بود. ما کشورمان منابع زیادی دارد و یکی از آنها مردم دانا، جوانان خلاق و سرمایه انسانی است که در اختیارمان قرار دارد.

جهانگیری: آمریکا تنها توان تحریم نفت ما را دارد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: این سرمایه انسانی قادر است که ایران را به قله‌ها برساند و به سمت پیشرفت هدایت کند، آمریکایی‌ها ممکن است بتوانند همه منابع طبیعی ما را تحریم کنند، کما اینکه نفت ما را تحریم کرده‌اند اما آنان نمی‌توانند فکر و اندیشه شما جوانان را تحریم کنند و این راه پیشرفت و توسعه کشور ماست که از سرمایه انسانی‌مان استفاده کنیم.

جهانگیری تاکید کرد: مهمترین کاری که باید در دولت و وزارت ارتباطات انجام شود این است که نقشه راه مطمئنی برای ایران دیجیتال و هوشمند فراهم شود و زیرساخت مورد نیاز از جمله پهنای باند برای آن پیش بینی شود که البته دولت در این زمینه تلاش‌های فراوانی کرد و مدیرانی که به دنبال آن بودند فشارهای زیادی تحمل کردند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم فرار مغزها رخ دهد، تاکید کرد: ما در این مدت تلاش کردیم شرایطی فراهم کنیم که مغزها در ایران بمانند و حتی کسانی که از ایران مهاجرت کرده‌اند شرایط شأن فراهم شود تا به کشور بازگردند.

جهانگیری تصریح کرد: کارآفرینی کار مهمی است و تلاش مستمر و بینش قوی می‌طلبد و من به عنوان معاون اول رئیس‌جمهوری می‌گویم باید مدیران تحول پذیر و ریسک‌پذیری را برای تغییر مقررات داشته باشیم تا با استفاده از آنان شرایط انعطاف پذیری را در اقتصاد کشور فراهم کنیم و با چنین مدیرانی ارتباط بگیریم.

وی افزود: باید با کمک هم مقاومت در برابر تغییرات را از میان ببریم. آینده اقتصاد کشور و مردم در همینجا شکل می‌گیرد و مردم باید از آن حمایت کنند. وقتی سیستم کسب و کارهای جدید در کشور ایجاد شود و افزایش یابد آن وقت مردم علاوه بر افزایش کسب و کارها احساس رضایت بیشتری خواهند داشت.

جهانگیری ادامه داد: در شرایط فعلی کشور اشتغالی که برای نسل جوان تحصیل کرده فراهم می‌آوریم باید مناسب با آنان باشد نه اینکه به روش سنتی بخواهیم با اخراج کارگران افغانستانی برای آنان شغل ایجاد کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری در پایان گفت: حتماً دولت تمام قد از این گونه کسب و کارها و گسترش آن حمایت می‌کند و امیدوارم با همکاری وزارت ارتباطات شاهد افزایش موفقیت‌ها در این بخش باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/04/19
مگر در آمد واقعی به غیر از نفت هم داریم ضمن اینکه پتروشیمی و گاز هم تحریمه
این سخنان جناب مستطاب جهانگیری رو به خاطر بسپارید
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/04/19
مگه ما چیزی جز نفت داریم؟!
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1398/04/19
اگه اینطوره پس چرا وضعیت ایران اینطوریه مقصرش کیه بوئینگ جان؟امریکا اختلاس میکنه?
United Arab Emirates
22:37 - 1398/04/19
خط ندید.نفت مان را هم نمیتونن تحریم کنند .اگر چنین کردند تهدید به بستن تنگه کنید و با قدرت بایستید.
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/04/19
بی شعور شمائید ،نه مردم ،اگر نفت ایران صادر نشود از کجا این همه احتلاس و رانت بشه ،تحریم و.بهانه آ ن توسط برخی مسئولین فاسد مسلمان نما و انقلابی ظاهر،و عوام فریب ،مردم عادی دور از حلقه قدرت و فساد،در حال نابودی هستند که خداوند فاسدین و دزدان کشور را رسوا کند
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/04/19
هنری غیر از فروش نفت هم دارید مگه.....
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/04/19
خب تو چرا گرا میدی دست دشمن. داری نقطه ضعف خودتا بیان میکنی که بدونن
-
00:39 - 1398/04/20
بقیه رو ما خودمون تحریم کردیم دیگه
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1398/04/20
آره دشمن نتونسته فکر و اندیشه ما را تحریم کنه برا همین راحت تونستیم پی به ماهیت شماها ببریم و دیگه گول حرفهای امثال شما را نخوریم.
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/04/20
آخه مگه چیزی دیگه هم بجز نفت داریم
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1398/04/20
حرف نزنی نمیگن لالی.امریکاچه چیزماروتحریم نکرده فقط اونوبگو.بسه دیگه
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1398/04/20
جهانگیرخان مگه تحریمی هم باقی مانده که فرمودی فقط نفت تحریم میشه پس این همه گرانی دراشفته بازارایران ربطی به تحریم نداره خودتون مردم رودق مرگ کردید
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1398/04/20
میدونی چیه جهانگیری!!!قسمت میدم به اون خدایی که شماها نمیشناسینش دری وری تحویل ما مردم بدبخت نده!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/04/20
مدسونید اگه فکر کنید اقتصاد وهمه امور کشور ما وابسته به نفته؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج