یک درام ملتهب، نماینده الجزایر برای اسکار ۲۰۲۰
۸۸۳۹۸۳
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
۴۵۳۵ 
الجزایر فیلم نماینده خود را برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار ۲۰۲۰ را انتخاب کرد.

بانی فیلم: الجزایر فیلم نماینده خود را برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار ۲۰۲۰ را انتخاب کرد.

یک درام ملتهب، نماینده الجزایر برای اسکار ۲۰۲۰

کمیته انتخاب فیلم از سوی وزارت فرهنگ الجزایر، امروز خبر داد که «پاپیشا» Papicha ساخته خانم مونیا مدور برای ارائه به آکادمی اسکار سال آینده میلادی انتخاب شده است تا بتواند در رقابت با بقیه فیلمهای غیرانگلیسی زبان شرکت کند.

این فیلم امسال در جشنواره کن بخش نوعی نگاه خوش درخشیده بود و قرار است از نهم اکتبر (۱۷ مهر) در فرانسه نیز به نمایش در آید. فیلم داستان چهار دختر دانشجو را روایت می کند که علیرغم برخی مشکلات، می خواهند یک نمایشگاه مد لباسهای زنانه را در پایتخت الجزایر برپا کنند. نجاما دختر ۱۸ ساله ای که در زمینه مدلینگ بااستعداد است، می خواهد مسئولیت این نمایشگاه را بر عهده بگیرد. این دختران اما بزودی با واکنش تندی از سوی اسلام گرایان افراطی محله شان روبرو می شوند.

به گزارش بانی فیلم، داستان فیلم در زمان ۱۹۹۰ و در مقطعی اتفاق می افتد که دولت الجزایر در حال مبازه با تروریست های این کشور و آشوب بخشی از مملکت را به هرج و مرج کشانده بود. این نخستین فیلم بلند کارگردانش محسوب می شود. فیلم از نظر داستان پردازی و پرداخت برای کشورهای غربی جذابیتهایی دارد و با انرژی و تحرک ساخته شده و موقعیت زنان آن کشور را در آن مقطع زمانی بررسی می کند.

با توجه به اینکه این روزها به فیلمسازان زن اهمیت ویژه ای می دهند، این فیلم می تواند احتمالاً از کاندیداهای موفق برای اسکار ۲۰۲۰ تلقی شود.

فیلم محصول مشترک فرانسه، الجزایر، قطر و بلژیک است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج