انتقاد از نحوه برخورد با مخلان امنیت اخلاقی
۸۸۴۰۸۱
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
۸۲۲۹ 
محمدعلی وکیلی با اشاره به برخورد نامناسب پلیس با مخلان امنیت اخلاقی نوشت: نمی‌شود به ‌نام یک واجب، مرتکب 10 فعلِ حرام شد. نمی‌شود فعلی حرام را مقدمه امری واجب قرار داد و این رویه، منطبق با آموزه‌های دینی ما نیست.

محمدعلی وکیلی عضو هیات‌رییسه مجلس در روزنامه اعتماد نوشت: جلسه روز گذشته چند نفر از نمایندگان تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ، از این جهت که هم گزارشی که ازسوی سردار رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ارایه شد، حاوی نکاتی حائز اهمیت بود و هم از این جهت که نمایندگان مردم دغدغه‌ها و نقطه‌نظرات‌شان را مطرح کردند، نشست مثبت و راهگشا بود.

بنابر گزارشی که مسوولان ناجا ارایه کردند، گویا رویکردهای مثبت و تازه‌ای توسط فرماندهی تهران بزرگ پیش گرفته شده و این عزیزان مدعی هستند که رویکردهای جدید ناجا مبتنی بر حقوق شهروندی و در راستای تحقق پلیس مردمی است. چنانچه تلاش دارند آموزش و تذکر آموزش‌محور به کسانی که مخل امنیت اخلاقی هستند را جایگزین برخوردهای سلبی کنند. در این نشست، نمایندگان نیز مسائلی را مطرح و تاکید کردند که درخصوص برخورد پلیس با اشرار، اقدامات مثبتی انجام شده اما در ارتباط با برخی برخوردهایی که تحت عنوان «امنیت اخلاقی» شاهد هستیم، ابهامات و انتقادهایی وجود دارد.

به هر حال، نمی‌شود به ‌نام یک واجب، مرتکب 10 فعلِ حرام شد. نمی‌شود فعلی حرام را مقدمه امری واجب قرار داد و این رویه، منطبق با آموزه‌های دینی ما نیست. چنانچه نمی‌توان نهی از منکر را از طریق موارد متعدد منکرات عملیاتی کرد. در مجموع جلسه‌ بسیار خوبی بود که هم نمایندگان در جریان مقدورات و محذورات پلیس قرار گرفتند، هم نمایندگان نکات مدنظرشان را منعکس کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/04/20
مردم از گشنگی دست به همه چیز میزنن
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1398/04/20
مردم منتظرند ببینند دولت چه برنامه ای برای این ناهنجاری اجتماعی (بی حجابی )دارند ایا قانون الهی (امر به معروف)اجرا میشود یانه یا اصلا اقایان قایل به این نیستند
ما منتظریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
ما!!!؟؟؟؟بگوببینیم این مایییکه میگی اصلا توکی هستی!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بگوبعدش ببینیم بمامیخوری!؟
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/04/20
مردم و به جون هم انداختن که خودشون در ارامش کارشونو کنن
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/04/20
بزرگترین مخلان امنیت اخلاقی مردم خود نیروی انتظامی و نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی و مزدوران آنها هستند.
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/04/20
خوبه ها!؟اینهاایرانی نیستندوایران هم نیستند صددرصد/چون ازگشنگی بیکاری اعتیادوفساد درمیان ایرانی وخانواده هاشون هیچ خبری ندارن!؟وفقط مشکل حجابه!؟نه نزول وبهره بانکها!؟نه ممنوعیت یادگیری زبان خارجی در مدارس!!!!نه بیچارگی وفلاکت وبدبختی های ایرانی ها وایران بزرگ باکلاس که همه چیرشو ازشون گرفتن!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج