فتحی: پاتوسی را به خاطر پروپئیچ از دست دادیم
۸۸۴۳۹۷
۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
۵۹۵۸
مدیرعامل استقلال می‌گوید به دلیل احتمال محرومیت باشگاهش بابت بدهی به پروپئیچ، پاتوسی را نتوانسته در جمع آبی‌های پایتخت حفظ کند.

سایت رسمی باشگاه استقلال: مدیرعامل استقلال می‌گوید به دلیل احتمال محرومیت باشگاهش بابت بدهی به پروپئیچ، پاتوسی را نتوانسته در جمع آبی‌های پایتخت حفظ کند.

امیرحسین فتحی درباره آخرین وضعیت آبی های پایتخت گفت: روز ۲۵ اردیبهشت سال جاری رای کمیته انضباطی فیفا به باشگاه استقلال ابلاغ شد. طبق این رای ما باید ظرف شصت روز تا دوشنبه آینده ( ۲۴ تیر ۱۳۹۸) بدهی ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ را پرداخت کنیم.

پانزده روز بعد از ابلاغ رای فیفا، روز اول ژوئن (شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸) باید به خاطر جذب پاتوسی ۳۵۰ هزار دلار به باشگاه کیپ تاون پرداخت می‌کردیم تا بند خرید دائمی این بازیکن فعال شود.

ما در جلسات متعدد هیأت مدیره، این شرایط خیلی دشوار و بحرانی را بررسی کردیم و بلافاصله با باشگاه کیپ تاون وارد مذاکره و مکاتبه شدیم تا باتوجه باین موضوع شرایط جدیدی را برای به خدمت گرفتن پاتوسی ایجاد کنیم.

او افزود: از طرفی دیگر به طور موازی با کمک وزارت ورزش وفدراسیون فوتبال پیگیر این بوده‌ایم که جریمه ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ را از درآمد ۸۵۰ هزار دلاری استقلال در فیفا پرداخت کنیم.

پس به این فکر بودیم که پاتوسی را هم جذب کنیم اما در نهایت به خاطر حفظ موقعیت باشگاه و احتمال محرومیت‌های سنگین بابت پرونده پروپئیچ، تصمیم بر این شد که نسبت به خرید دائمی پاتوسی اقدام نکنیم مگراینکه فیفا بپذیرد جریمه پروپیچ را از محل مطالبات ما بپردازد.

مدیرعامل استقلال اضافه کرد: تاهمین لحظه هم هنوز نتوانسته‌ایم رضایت فیفا را بابت پرداخت جریمه پروپئیچ جلب کنیم و با فیفا در حال رایزنی و مذاکره هستیم و در زاگرب حضور داریم. یعنی هنوز فیفا قبول نکرده که از محل طلب‌های استقلال این جریمه را پرداخت کند.

به همین خاطر ما ۴۳۰ هزار دلار آماده کردیم تا از طریق سفارت ایران در زاگرب به پروپئیچ پرداخت کنیم. به این نکته مهم توجه کنید که ما می‌توانستیم ۳۵۰ هزار دلار پاتوسی را پرداخت کنیم و اکنون به خاطر طلب پروپئیچ در آستانه محرومیت باشیم.

مشکل پروپئیچ مربوط به دوران مدیریت فعلی نبوده اما از ماه‌ها قبل این مسئله به معضل جدی تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: ما در یک سال گذشته توانستیم خطر پرونده ۴۰۰ هزار دلاری یازالده گومز را برطرف کنیم. به همه مشکلاتی که اشاره کردم، مسائلی مثل پرونده بویان و سرور جپاروف را هم اضافه کنید.

ما هنوز نتوانستیم در این پرونده‌ها با آنها به توافق برسیم اما پرونده الحاجی گرو و نویمایر را با توافق بستیم. همه بازیکنان خارجی که در دوره مدیریت فعلی جذب شدند و بعدا آن‌ها را نخواستیم، با همه آن‌ها از جمله نویمایر، گرو و ایسما توافق و تسویه کردیم.

البته بین همه این پرونده‌ها فعلا مشکل پرونده ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ در حدی بود که از خرید بازیکن و مربی جدید برای حفظ موقعیت باشگاه مهمتر بود. با این وجود یک مربی مجرب و مقتدر خارجی هم استخدام کردیم.

در همین شرایط بسیار سخت مالی، ما به دلیل بررسی‌های فنی و اصرار فراوان دوستداران استقلال به سراغ جذب مربی معتبر خارجی رفتیم.

مدیرعامل استقلال با اشاره به جذب استراماچونی، بیان کرد: ما در سخت‌ترین شرایط آقای استراماچونی را به استقلال آوردیم. از روزی که ایشان کارشان را در باشگاه شروع کردند، هیچ اقدامی در حوزه فنی بدون هماهنگی با ایشان انجام نگرفته است. اولویت سرمربی استقلال جذب یک مهاجم طراز اول بود.

حتی به طور مکتوب هم به باشگاه اعلام کردند که هدف اول جذب این مهاجم باشد. خوشبختانه به این هدف رسیدیم. از نظر رزومه شیخ دیاباته جزو بهترین خارجی‌هایی است که به استقلال آمده است منتهی در بین اخبار کذب و شایعات بی‌اساس و موج تخریب‌ها، چندان به حضور این بازیکن بزرگ پرداخته نشد.

او درباره درآمد باشگاه استقلال از انتقال صیادمنش هم گفت: پول انتقال صیادمنش هزینه سخت‌ترین بحران‌ها شده است. اگر قرار باشد من هر روز درباره بحران‌های مالی صحبت کنم، حوصله همه سرخواهد رفت. بیان برخی مشکلات جز ناامیدی فایده دیگری ندارد.

بله، من این را می‌دانم که عده‌ای هم می‌گویند که باشگاه دروغ می‌گوید اما من دو راه دارم، راه اول اینکه مدام بحران‌های مالی استقلال را به رسانه‌ها انتقال دهم تا هوادار باور کند که پول صیادمنش هزینه چه مشکلات مهمی شده، راه دوم اینکه با روش‌های مختلف این شرایط را اداره کنم و اجازه ندهم برخی اتفاق‌ها رخ دهد.

من راه دوم را انتخاب کردم و صادقانه به هواداران استقلال می‌گویم که مشکلات اقتصادی باعث می‌شود گاهی اوقات بعضی از حرفهای گذشته نسبت به امروز تغییر کند.

فتحی درباره جذب دیاباته گفت: اولویت اصلی و تاکید آقای استراماچونی این بود که ما اول شیخ دیاباته را جذب کنیم و اگر بودجه باشگاه اجازه داد به سراغ جذب پاتوسی هم برویم، حال ممکن است این سوال مطرح شودکه چطور پول برای جذب مهاجم بود ولی برای پاتوسی نه؟! جذب پاتوسی به ٤٥٠ هزار دلار نقد نیاز داشت (٣٥٠ هزار دلار باشگاه و١٠٠ هزاردلار بازیکن) حال آنکه پول دیاباته به تدریج و درطول یک فصل تأمین و پرداخت می‌شود.

مدیرعامل استقلال در پایان خطاب به هواداران این باشگاه گفت: از هواداران محجوب استقلال می‌خواهم که فقط نیمه خالی لیوان را نبینند.

شرایط کلی تیم و برنامه‌های آماده‌سازی نسبت به گذشته وضعیت بهتری داشته. یک سرمربی مجرب خارجی در رأس امور فنی قرار گرفته، خواسته‌های هواداران درباره برخورد با حاشیه‌ها مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته.

همین حالا که به خاطر جدایی پاتوسی ناراحت هستید، یک فوروارد خوب خارجی از سری آ و لیگ فرانسه به استقلال آمده است. بازهم بازیکنان لازم طبق نظر کادرفنی جذب خواهند شد. هواداران و عاشقان استقلال مطمئن باشند خبرهای خوبی در راه خواهد بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/04/21
فقط بخاطر بی ارضگی خود شما مدیرا از دستش دادیم چرا اینقد دوروغ تحویل مردم میدید
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/04/21
بقول حنیف شما استقلالی نیستید کمر به نابودی استقلال بستید
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/04/21
پول فروش صیادمنش قراربود برای حفظ پاتوسی باشه
Germany
15:50 - 1398/04/21
چرا از اول با هواداران رو راست نیستی دروغ میگی پاتوسی قراداد دارد تو در حد مدیر عاملی استقلال نیستی لطفا استعفاء بده از شهرت خلاص بشویم روباه دروغ گو
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/04/21
اقای فتحی شما ومدیران بی لیاقت امثال شما که با پارتی وارد استقلال شدین استقلال رو به نابودی کشوندین .شماها از طرف وزارت ورزش لنگی ماموریتتونه کامل انجام دادین. امیدوارم هرجع زودتر شرتونه کنده بشه از سر استقلال
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/04/21
اقای فتحی شما ومدیران بی لیاقت امثال شما که با پارتی وارد استقلال شدین استقلال رو به نابودی کشوندین .شماها از طرف وزارت ورزش لنگی ماموریتتونه کامل انجام دادین. امیدوارم هرجع زودتر شرتونه کنده بشه از سر استقلال
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/04/21
اخه چقدر شما پرو تشریف دارین اقای فتحی دوتاگل که این اقای شیخ زده بود رو دیدیم اگه همه گل هاش مثل این دو گل هست که واقعا متاسفم ؟؟؟؟بخدا که همین باقری از این بندخدا بهتره چه برسه به تبریزی ؟؟؟باید پاتوسی رو هر جوری بود نگه میداشتی ،اخه این چه رسمیه تا یک بازیکن نیم فصل میاد استقلال وخوب بازی میکنه وهوادار ها بهش ایمان میارن اخر فصل با بی عرضه گی شما میره یک تیم دیگه مثل تیام جبارف و پاتوسی
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/04/21
وزیرپول وده استقلال وره پاتوسی
چقدر رو دارند مدیران هزینه فقط پول خرج میکنند.دیگه هیچ کاربلدنیستن.
اقای فتحی دوفصل پیش زمان منصوریان پانزده بازیکن اوردید فصل قبل بیست بازیکن خریدید امسال تا الان چهارده بازیکن رفته هفت بازیکن گرفتید جا دارد هفت تادیگه بیارید.
خب هرسال مدیران این کاروکردن شما هم همون رویه راپیش گرفتید.وقتی پنجاه درصدتیم وعوض کنیدشانس موفقییت به صفرنزدیک میشه اخراین فصل هم تراماچونی هم میره با میلیارده طلب سرمربی جدیدهم بازیکن جدید بعدطرفداران میفرستیدسمت وزیرپرسپولیسی سرگرم بشن تاشمامدیران ازاین اشفته بازار براکانادا رفتن چربی ذخیره کنید.
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/04/21
تیم لنگ حکومتی تونست مربی و بازیکن بگیره ولی شما ی تیم از دست دادین#لنگی
United Arab Emirates
16:38 - 1398/04/21
پس در کیوو دنبال چه میگردی ؟
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1398/04/21
ماشاالله چه باشگاه پولداری!!!
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/04/21
چرا حالا که پاتوسی را از دست دادیم زودتر پول پروپیچ پرداخت نمیشه تا محروم نشیم.
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1398/04/21
پول پروپچیچ از محل درآمد پرسپولیس بابت نایب قهرمانی آسیا تامین شده نه پاداش فیفا ،باشگاه فاسد کیسه با پول پرسپولیس داره خوش میگذرونه امیدوارم این تیم منفور امسال حتی سهمیه هم کسب نکنه
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/04/21
دورغگو کچل . میتونستی جای پیش قرارداد دیاباته پاتوسی رو حفظ کنی
کاج کبیر! باخت ۶ بر۱ در آسیا! ۶ بار حذف از مرحله گروهی!
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/04/21
این همه بازیکن جذب کردید! این پولای کلان ب ای جذب بازیکن را از کجا میارید؟
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/04/21
آقای فتحی اینقدر دروغ نگو اول با وزیر وپسر وزیرهماهنگ شو بعد شروع به صحبت کن شما تا تیم را محروم از آسیا کسر امتیاز ومحروم از پنجره نقل وانتقالات نکنید وظیفه خود را انجام ندادید
کاج کبیر! باخت ۶ بر۱ در آسیا! ۶ بار حذف از مرحله گروهی!
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/04/21
بخاطر بی خردی و بی کفایتی مدیران کیسه باید ۳۰ هزار دلار را ۴۰۰ هزار دلار از جیب این مردم فقیر مفت مفت بدهند به این خارجی ها! متوسل شدند به وزارت ورزش و سفارت کرواسی که اگه طلب فیفا جور نشد پول آماده را نقدی دو دستی بهش بدهند بعدش هم میگن وزیر پرسپولیسی و ما تیم حکومتی نیستیم! شما سربار حکومتی و مردم هستید!
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/04/21
اولا:اول باید تیم رو حفظ کرد بعد رفت سراغ خریدبازیکن. دوما:مگه خرید های قبلی با نظر سرمربی بود
سوما:دوره ای خود شما هزینه خرید بازیکن بی کیفیت خارجی چند برابر سال های قبل بود
و اما شما آنقدر دروغ تحویل هوادار دادی فوتبال زده شدیم
آخه کدوم مدیرعاقل میاد هر سال کل تیم رو عوض میکنه ده تا بیست بازیکن میخره؟
و در آخر مجیدی چیش از سرمربی کنونی کم بود؟
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/04/22
چوپان دروغگو شما وخطیر کاسه لیس وزیر هستید حالمان از حرفتان بهم می خوره تو هم مثل افتخاری استقلال نابود میکنی ما هواداران خواهان فتح الله زاده در استقلال هستیم لعنت به تو فتحی فقط استعفا بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج