تمام راه‌های ورود قاچاق به کشور شناسایی شد
۸۸۵۱۰۸
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
۱۸۵۲ 
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به عملکرد فراکسیون مبارزه برای مفاسد اقتصادی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبادی ورودی گفت: زمانی از زمین و آسمان و دریا کالای قاچاق وارد می‌شد ما اکنون تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کردیم.

خبرگزاری ایسنا: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به عملکرد فراکسیون مبارزه برای مفاسد اقتصادی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبادی ورودی گفت: زمانی از زمین و آسمان و دریا کالای قاچاق وارد می‌شد ما اکنون تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کردیم.

امیر خجسته در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به عملکرد فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: یکی از فعالیت‌های فراکسیون پیگیری گزارشات مردمی است اما این سوال وجود دارد که آیا این تحقیق و تفحص‌ها به نتیجه می‌رسد؟ این گونه نیست که عده‌ای فکر می‌کنند تحقیق و تفحص‌ها رها می‌شود در خصوص تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ۳۰ هزار برگ وجود داشت که ۱,۷۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مشکوک الوصول و معوقات بانک دی بازگردانده شد و ۵ هزار میلیارد تومان از تسهیلات مشکوک الوصول به دادگاه معرفی شد.

وی افزود: با پیگیری‌های فراکسیون، ۴۳۳۳ میلیون درهم از صرافی دی که به دوبی رفته بود بازگردانده شد. در خصوص هتل سفیدکنار مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان که مورد قرارداد بود بازگردانده شد و بسیاری از اموال و املاک به غارت رفته بازگشت که امروز متخلفین در دادگاه در حال محاکمه هستند. در تحقیق و تفحص از بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان مبلغی قریب به ۱۴ هزار میلیارد تومان مورد بحث بود که ۸,۳۰۰ میلیارد تومان آن تسهیلات بوده و با تضامین ضعیف همراه بود که با لطف خدا و با پیگیری نمایندگان بسیاری از این مبلغ بازگردانده می‌شود و این موضوع در قوه قضائیه با قدرت در حال پیگیری است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلساتی که فراکسیون با وزیر آموزش و پرورش داشت موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعاده اموال، موضوع بانک سرمایه و موضوع اردوگاه شهید باهنر مورد پیگیری قرار گرفت. میزان زیادی از قراردادهای شرکت نفت جنوب مورد رسیدگی قرار گرفت. از این ۴۰ قرارداد شرکت نفتی ۳۹ مورد تخلفات و تبانی بود که در حال پیگیری است و با آقای زنگنه مکاتباتی انجام شد.

خجسته تصریح کرد: از زمین و آسمان و دریا کالای قاچاق وارد می‌شد ما بیشتر گمرکات را مورد بررسی قرار دادیم و تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کردیم که این موضوع نتایج خوبی را به دنبال داشت. برای مثال اظهارات خلاف واقع را شاهد بودیم که در نمونه‌ای ۱۱۲۸ کانتینر کالایی وارد شده بود و می‌گفتند وارد نشده است که در این خصوص ۵۰۰ میلیارد تومان رد مال شد و ۵ سال حبس برای فرد متخلف در نظر گرفته شد و در خصوص پیگیری فراکسیون در گمرکات ده‌ها نفر از مدیران دستگیر شدند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد: آنچه مهم است شفاف سازی و لینک شدن سامانه‌ها با یکدیگر است. اگر ۳۴ هزار ثبت سفارش غیر قانونی خودرو داریم به دلیل این است که سامانه به صورت جزیره‌ای در اختیار قشر خاصی است. گفتند این موضوع خودرو کذب است ولی اثبات شد ۶۴۸۱ مورد ثبت و ۱۹۰۰ مورد وارد کشور شده است اکنون اگر ۵۰ هزار فرار مالیاتی داریم و یا اگر ۱۵۰ میلیارد تومان معوقات بانکی و مالیاتی داریم به دلیل سامانه است دولت، مجلس و قوه قضائیه باید این سامانه‌ها را تثبیت کرده و دولت الکترونیک را تعیین تکلیف کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/04/23
آره مرزنشینان بیچاره رو از همون کاسبی جزیی هم محروم کردید ،قاچاقهای عمده دست کیه !؟اینهمه کالای بیخود و بنجل از کجا میاد
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/04/23
جلوی قاچاق رو میگیرن تا خودشون قاچاق وارد کنن
United Arab Emirates
13:38 - 1398/04/23
مگه کار خودتون و بچه هاتون نیست مردم عادی که نمیتونن
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/04/23
جناب اقای خجسته شماره تلفن بده تا بهت راههای ورود قاچاق را که هرگز نیافته ایی معرفی کنم
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/04/23
چراشناسایی وارد کننده قاچاق که از دانه درشت ها هستند هیچوقت انجام نشده ؟
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/23
که چه بشود؟
چند قاچاق چی خرده پارا هم گرفتید!
دانه درشت ها که مافیائی عمل میکنند،که راحت اند.
این همه مواد افیونی که مصرف داخلی اش روزانه چندین تن است،چه کسانی وارد میکنند.....با مجوز است؟
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/04/23
فقط موندع نفربذارید تواین ورودی ها تا پول بگیرن جنسا رو رد کنن
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/04/23
خود خود شما و اقازاده هاتون عامل اصلی فساد تورم احتکار و قاچاقید... انشالله به تیر غیب گرفتار بشید
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/04/23
جوک بزرگ.قاچاق خیلی مؤدبانه وبا احترام از طریق قانونی در کنار رانت و رشوه وارد میشود .خیلی چیزهای دیگر هم شناسایی شده اما اقدام عملی ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/04/23
خیلی زحمت کشیدی این راها خیلی وقت شناسایی شده مرد میخاد اونم نداریم داشتیم تموم شد هاپو خورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج