آمار چک‌های برگشتی در خردادماه
۸۸۶۲۸۰
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
۴۱۲۷ 
براساس آمار بانک مرکزی در خرداد ماه ۶۱۷ هزار فقره چک در کل کشور برگشت خورد که این رقم نسبت به اردیبهشت ماه با کاهش ۶.۱ درصدی روبرو بوده است.

خبرگزاری میزان: آخرین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد چک‌های مبادله شده در خرداد ماه سال جاری به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار فقره رسید که ارزشی بالغ بر ۸۴۲ هزار میلیارد ریال داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده نسبت به ماه قبل ۹.۲ درصد و ۱۵.۱ درصد اُفت داشته است.

براساس این گزارش در خرداد ماه ۱۳۹۸، ۵۰.۹ درصد از چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله گردیده که به ترتیب با ۳۳.۱ درصد، ۹.۹ درصد و ۷.۹ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بودند.

در این بین ۶۴.۲ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۲.۳ درصد)، خراسان رضوی (۶ درصد) و اصفهان (۵.۹ درصد) مبادله گردیده است.

طبق آمار بانک مرکزی، در ماه مورد بررسی در کل کشور ۹۱.۴ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله وصول شد که ارزش آن بالغ بر ۸۹.۸ درصد از مبلغ کل چک‌های مبادله‌ای بوده است.

این رقم نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۹.۵ درصد و از نظر مبلغ ۱۶.۷ درصد کاهش داشته است.

در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۹۱.۴ درصد و ۸۹.۸ درصد از کل چک‌های مبادله‌ای وصول گردیده است.

همچنین در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادل‌ای در استان به ترتیب به استان‌های گیلان (۹۲.۹ درصد)، البرز (۹۲.۲ درصد) و یزد (۹۱.۷ درصد) اختصاص یافته و استان‌ها کهگلویه و بویر احمد (۸۴.۵ درصد)، کرمان (۸۶ درصد)، چهار محال بختیاری (۸۶.۷ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در کل کشور را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس این گزارش در خرداد ماه سال جاری در کل کشور بالغ بر ۶۱۷ هزار فقره چک به ارزش ۹۴ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۶.۱ درصد و از نظر مبلغ ۱.۲ درصد کاهش داشته است.

لازم به ذکر است که در استان تهران بالغ بر ۱۸۶ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد.

همچنین در کل کشور ۹.۴ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۱.۱ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج