شهرداری تهران: انتخابات شورایاری‌ها قانونی است
۸۸۶۴۹۵
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
۹۸۶۲ 
شهرداری تهران با صدور بیانیه ای در رابطه با تاکید بر اینکه برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران بلااشکال و قانونی است بر برگزاری آن در موعد مقرر(۴ مرداد امسال) تاکید کرد.

ایرنا: شهرداری تهران با صدور بیانیه ای در رابطه با تاکید بر اینکه برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران بلااشکال و قانونی است بر برگزاری آن در موعد مقرر(۴ مرداد امسال) تاکید کرد.

از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، در متن این اطلاعیه آمده است: شهرداری تهران به عنوان مجری برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها تابع قوانین بالادستی است و در حال حاضر منطبق بر مصوبه شماره ۵۱۵۳۶/۱۳۶۳۵۳ هیأت وزیران ابلاغی به وزارت کشور و مصوبه شورای شهر تهران، موظف است با همه توان این انتخابات را که برای نخستین بار به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود به انجام برساند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به موجب بند ۷ ماده ۸۰ قانون شوراها «اقدام در خصوص تشکیل انجمن‌ها و نهادهای اجتماعی و امدادی با توافق دستگاه‌های ذیربط» از جمله اختیارات شوراهای شهر است. شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران نیز براساس مفاد این بند اقدام به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کرده اند. در ماده ۷۶ قانون مذکور نیز قانونگذار بر جلب مشارکت و همکاری مردم در اداره مناطق تاکید کرده است.

شهرداری تهران در این اطلاعیه خاطرنشان کرده: رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ طی نامه‌ای عدم مغایرت مصوبه هیأت وزیران با قانون را به صراحت اعلام کرده است. از این رو، می‌توان گفت که برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بلااشکال و قانونی است.

این اطلاعیه می‌افزاید: با این وجود چنانچه از سوی هر یک از نهادهای قانونی از جمله دولت و یا سایر ارکان ذیصلاح دستوری مبنی بر عدم برگزاری صادر شود، شهرداری تهران تابع قانون خواهد بود.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده: از نظر شهرداری تهران با توجه به همکاری کلیه دستگاه‌های ذیربط و انجام تمامی مراحل برگزاری انتخابات طبق تقویم مصوب و مشارکت گسترده شهروندان تهرانی، این انتخابات در روز ۴ مردادماه برگزار خواهد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج