هاشمی: ارزش ندارد خدمتی به خاطر هیچ به ریو برود
۸۸۷۵۱۱
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۵
۲۲۶۲ 
سرمربی تیم ملی تفنگ ایران گفت: برای سفر به ریو مسافت طولانی داریم به همین دلیل ارزش ندارد به خاطر هیچ نجمه خدمتی اعزام شود.

خبرگزاری فارس: الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ ایران درباره مسابقات آزاد تفنگ بادی، اظهار داشت: این مسابقه انتخابی قهرمانی آسیا نیز محسوب می‌شود.

اعلام کرده بودیم در رده سنی بزرگسالان هر ورزشکاری رکورد بیش از 625 داشته باشد به اردوی انتخابی ملی دعوت می‌شود. در رده سنی نوجوانان و جوانان نیز استعدادیابی داشتیم که از 6 مرداد به اردو می‌آیند. نتایجی که ورزشکاران داشتند براساس آن به اردو دعوت خواهند شد.

وی افزود: ما اواخر شهریور تیم ملی جهت حضور در قهرمانی آسیا بسته خواهد شد. هدف این است که هم در تیم ملی به روی همه ورزشکاران باز باشد هم اینکه تیراندازانی را که قرار است انتخاب شوند محک بزنیم.

در مسابقات قهرمانی آسیا برخلاف آنچه تصور می‌شود که کسب سهمیه آسان است باید بگویم در یک رشته کار ما می‌توانست آسان باشد و آن تفنگ بادی 10 متر زنان بود که بیشتر آسیایی‌ها سهمیه گرفته‌اند در حالی که در رشته‌های دیگر اینطور نیست.

* نباید تصور کرد کار راحتی در دوحه داریم

هاشمی یادآور شد: در تفنگ سه وضعیت زنان فقط 2 آسیایی سهمیه المپیک گرفته‌اند یعنی حتی چین با این اقتداری که در تیراندازی دارد فقط یک سهمیه گرفته است.

کره هم یک سهمیه گرفته اما دیگر کشورها سهمیه‌ای در سه وضعیت نگرفته‌اند بنابراین نباید تصور کرد قطعا در مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه می‌گیریم. آنجا فقط در تفنگ بادی زنان شانس داریم که قبلا یک سهمیه گرفته‌ایم. باید دعا کنیم باز هم آسیایی‌ها در ریو سهمیه بگیرند. البته این دعایی است که همه کشورها دارند.

* اعزام جام‌‌بزرگ ریو بستگی به وضعیت پای او دارد

سرمربی تیم ملی تفنگ ایران با اشاره به اینکه کسب سهمیه در مسابقات دوحه هم آسان نخواهد بود، خاطرنشان کرد: در رشته تفنگ بادی و سه وضعیت مردان، 3 آسیایی سهمیه گرفته‌اند. در بخش زنان 90 درصد امیدوار هستیم دیگر سهمیه تفنگ بادی 10 متر را بگیریم.

هاشمی درباره اعزام جام بزرگ به مسابقات جهانی ریو نیز اظهار داشت: اعزام جام‌بزرگ هم بستگی به وضعیت پای این ورزشکار دارد. باید ببینیم تا 2-3 هفته دیگر شرایط چطور می‌شود. اگر آمادگی داشته باشد او هم اعزام خواهد شد.

* ارزش ندارد خدمتی به خاطر هیچ به ریو برود

وی درباره عدم اعزام نجمه خدمتی، عنوان کرد: عدم اعزام او فقط به خاطر کسب سهمیه نیست، بلکه لزوم خاصی وجود ندارد.

خدمتی با وجود اینکه سهمیه گرفته بود به مونیخ اعزام شد چون در آنجا هم مسابقه سختی به دلیل تعداد زیاد ورزشکار داشتیم هم اینکه محک خوبی خورد و بالاترین رکورد را در بین زنان و مردان داشت.

او در مونیخ توانست تجهیزات خود را به روز کند اما در ریو مسابقه سخت به لحاظ پرواز طولانی داریم به همین دلیل ارزشی ندارد او را به خاطر "هیچی" به ریو ببریم چون اگر اعزام هم شود باید در قسمت آزاد تیر بزند تا بقیه شانس داشته باشند سهمیه بگیرند.

به همین دلیل حتی اگر شانس هم داشته باشد نمی‌تواند مدال بگیرد. بنابراین شاید بهتر باشد او به مسابقات دیگری برود. باید برای خدمتی برنامه‌ریزی جداگانه‌ای داریم تا بتواند برای المپیک آماده شود.

* صادقیان یکی از امیدهای تیراندازی است

هاشمی درباره نتایج خوب آرمینا صادقیان در مسابقات جوانان جهان و اعزام او به ریو، اظهار داشت: آرمینا 2-3 ماه است که خیلی خوب کار می‌کند. در مونیخ که بزرگترین مسابقه بود و بیش از 100 شرکت‌کننده داشت، هم با رکورد خوب با 4 دهم اختلاف امتیاز نهم شد.

او با وجود سن کم یکی از امیدهای تیراندازی است. البته اصلا نمی‌توان پیش‌بینی کرد کدام ورزشکار سهمیه المپیک می‌گیرد چون همه رکوردها بالاست. ما حتی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم صادقیان به فینال می‌رسد یا نه.

* رقابت در ریو بسیار فشرده است

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید تیراندازی بتواند بهتر از دوره قبل سهمیه بگیرد، گفت: تیراندازان ما واقعا خوب هستند و تلاش می‌کنند. این آخرین مسابقه جهانی برای همه ورزشکاران دنیاست و همه به این مسابقات می‌آیند تا سهمیه المپیک بگیرند.

کشورهای قدرتمندی در تیراندازی هستند که هنوز سهمیه نگرفته‌اند یا تعداد سهمیه‌شان کامل نشده و می‌خواهند در ریو کامل کنند به همین دلیل فقط ایران نیست که به دنبال سهمیه باشد. رقابت بسیار فشرده است و امیدوارم ورزشکاران ما بتوانند سهمیه بگیرند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج