ابتکار: دختران در مدارس، بدونِ حجاب باشند
۸۸۸۱۶۰
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
۱۸۲۳۵ 
معاون رئیس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: خانواده‌ها برای گفت‌وگو زمان نمی‌گذارند به‌طوری‌که ساعت گفت‌وگو از دو ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش‌یافته است.سوءتفاهم افزایش و قدرت شنیداری و حل‌وفصل مسائل کاهش‌ یافته است.

ایسنا: معصومه ابتکار، معاون رئیس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که امروز در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به اهمیت عدالت جنسیتی تصریح کرد: مفهوم قرآنی عدالت قسط است. فلسفه ایجاد انقلاب نیز تحقق عدالت در همه امور است. وقتی از عدالت سخن می‌گوییم منظور ما صرفاً مسائل اقتصادی نیست.

وی افزود: عدالت به معنای ایجاد فرصت برابر دسترسی به تمام خدمات و مواهب جامعه در ابعاد مختلف ازجمله سیاسی و اجتماعی است. ما به‌عنوان نظام جمهوری اسلامی باید مدنظر قرار دهیم که برقراری عدالت جزو شرایط کارآمدی نظام است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه اظهار کرد: یکی از ابعاد عدالت، عدالت جنسیتی است. باید توجه داشت که همه از نفس واحده متولد شده‌اند و کرامت ذاتی دارند. درواقع صحبت از نفس انسانی است که باکرامت آفریده‌ شده است.

ابتکار: دختران بدونِ حجاب در مدارس حاضر شوند

وی تأکید کرد: یکی از شئون عدالت «عدالت جنسیتی» است بنابراین باید برنامه‌ریزی و سیاست‌های ملی را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که زنان و مردان را ببینیم. از ابتدای انقلاب برنامه‌ریزی ما برای همه بوده است و در بخش‌های مختلف آموزش‌ و پرورش، بهداشت، سیاست و سایر بخش‌ها نیز برای همه افراد برنامه‌ریزی کردند.

ابتکار افزود: بودجه‌های آموزش‌ و پرورش و بهداشت و دستگاه‌های دیگر عملاً بیشتر برای زنان در نظر گرفته‌ شده است چراکه در برخی زمینه‌ها جمعیت زنان بیشتر است اما در عمل به دلایل مختلف ازجمله عقب‌ماندگی تاریخی، نگرانی‌های قومی و سنتی، نگاه‌هایی که با دین نسبت ندارد ولی به دین نسبت داده می‌شود، این اتفاق نمی‌افتد.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) بر مسئله زنان بسیار تأکید داشتند و حوزه زنان انگار یکی از مأموریت‌های امام (ره) بود اما امروز فاصله‌هایی ایجادشده است. برای مثال اعتقادی مبنی بر اینکه دسترسی خانم‌ها به فضاهای ورزشی باید کمتر از آقایان باشد وجود ندارد ولی عملاً این اتفاق افتاده است.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تأکید کرد: امروزه دختران نمی‌توانند در پارک‌های عمومی مانند پسران ورزش کنند که یکی از دلایل آن اعتقاد ما به حجاب است. حجاب جزو شئون اسلامی و قانون کشور ما است.

وی افزود: برخورد سلبی با این موضوع درست نیست بلکه باید برخورد ایجابی داشته باشیم و با تأسیس پارک‌های بانوان شرایط و فضای موردنظر را فراهم کنیم همچنین یکی از وظایف ما این است که فضاهای آموزش‌وپرورش را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که دختران بدون حجاب در مدارس حضور یابند.

ابتکار یادآور شد: حجاب در برابر نامحرم واجب است. در مدارس ما نامحرم وجود ندارد و طراحی مناسب ساختمان بدون اشراف در آموزش‌وپرورش به دختران اجازه می‌دهد که بدون حجاب در کلاس درس حضور یابند و به‌راحتی ورزش کنند.

وی تأکید کرد: اگر این واقعیت‌ها را نادیده بگیریم فشارهای تجمعی بر دختران تحمیل می‌شود و محدودیت‌هایی این‌چنینی باعث ایجاد مشکلات اجتماعی می‌شود. در حوزه برنامه‌ریزی، مسئله عدالت جنسیتی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: عدالت جنسیتی در تمام کشورها مطرح است. در کشور ما باید دسترسی‌ها عادلانه باشد از طرفی زنان ما در حفظ خانواده و نسل نقش کلیدی دارند بنابراین به‌طور ویژه باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی افزود: بهداشت باروری، توجه به نیازهای زنان باردار، توجه به‌ سلامت خانواده، آموزش‌های پیش از ازدواج در حوزه زنان باید مورد توجه قرار بگیرد. خانواده سالم و شکوفا خانواده‌ای است که نگاه درستی به‌ سلامت و بهداشت جنسی و باروری دارد که اغلب اوقات مورد غفلت قرارگرفته است.

ابتکار یادآور شد: در حوزه اشتغال و برنامه سند ارتقای زنان این نیست که دستگاه‌ها برنامه جدایی برای زنان در نظر بگیرند بلکه موضوع این است که در برخی جاها شکاف ناخواسته‌ای ایجاد شده است که باید از بین برود و برای جبران آن باید تلاش شود.

وی تصریح کرد: در استان قزوین سطح عمومی فرهنگ و توجه به آموزش بالا است به‌طوری‌که ۶۷ درصد دختران تحصیلکرده هستند. باید زنان روستایی مورد توجه قرار بگیرد تا از تسهیلات اشتغالی استفاده کنند اما در حال حاضر این اتفاق افتاده است.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: در حوزه زنان سرپرست خانوار دولت به‌طورجدی واردشده است و در استان قزوین نیز دو طرح در حال اجرا است. در توسعه اجتماعی زنان در سازمان‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها و تشکل‌ها پیش‌دستی کرده‌اند و فرصتی برای جامعه دارند که با توان‌افزایی و حمایت از نهاد مدنی از ظرفیت‌های زنان استفاده کنیم.

وی افزود: صنایع‌دستی، فرش و آشپزی صرفاً مشاغل زنانه نیست. دختران تحصیلکرده باید در حوزه استارت آپی ورود پیدا کنند و این حوزه و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و در برنامه‌ریزی‌های مسئولان از ایده‌های دختران تحصیلکرده نیز استفاده شود.

ابتکار در ادامه اظهار کرد: ما در سطح ملی وظایفی داریم و از ابتدای دولت شاخص‌های عدالت جنسیتی را در هشت محور اصلی آموزش، ورزش، مشارکت اقتصادی، بهداشت، مشارکت سیاسی، حقوق و مشارکت اجتماعی در ۲۵ شاخص کلی و ۱۷۰ شاخص اختصاصی مشخص کردیم.

وی افزود: آبان سال گذشته شاخص‌های کلی و ماه گذشته شاخص‌های اختصاصی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ‌ شده است که برنامه‌ها بر اساس این شاخص‌ها مشخص شود. سلامت، بهداشت باروری، خانواده، تعادل بین کار و خانواده مهم‌ترین شاخص‌های مورد توجه است.

طرح زن مسلمان اجرایی شود

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه اظهارکرد: آنچه باورهای اعتقادی و پیشرفت زنان در جامعه اسلامی را به مسائل روز پیوند می‌دهد و طرح زن مسلمان را محقق می‌کند تعادل بین کار و خانواده است. زن امروز باید مادرو همسر باشد اما این مسئولیت‌ها نباید مانع پیشرفت او شود.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد نگرانی برطرف و ازدواج جوانان بیشتر می‌شود. تعادل کار و خانواده می‌تواند توسط قوانین برقرار شود که ازجمله آن ۹ ماه مرخصی زایمان به‌صورت اجباری است که زن درعین‌حال می‌تواند شاغل و مادر باشد.

ابتکار در ادامه گفت: موضوع خانواده و فرزند آوری فقط موضوع زنان نیست و مردان نیز باید مشارکت کنند. نیاز اقتصادی خانواده اغلب باعث برگشت زنان به کار است اما در برخی موارد علاقه زن به حضور در اجتماع است که به کار برمی‌گردد بنابراین تعادل بین کار و خانواده باید ایجاد شود.

وی تصریح کرد: استان قزوین فرهنگ دینی و پیشینه قوی دارد که با توجه به تحصیلات بالای دختران می‌تواند کمک کند که این کار انجام شود.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: شاخص‌های عدالت جنسیتی به استان‌ها ابلاغ‌ شده و هدف سند توجه به‌ جاهایی است که نیاز داریم مانند ورزش، سلامت، اشتغال و در کنار آن باید به آی تی و استفاده از فناوری‌های نو توجه شود چون امروز چند جوان قادرند با آپ یک‌میلیون شغل ایجاد کنند .

وی افزود: امروز شهروندان یک کاربر هستند و نگاه‌ها تغییر کرده است. برنامه‌ریزی پنج سال پیش را نمی‌توانیم برای امروز استفاده کنیم چراکه تکنولوژی روبه‌ پیشرفت است. یکی از کارهای مهمی که در حوزه زنان روستایی در حال انجام است ایجاد شبکه در تأمین مواد اولیه و بازاریابی است.

ابتکار با بیان اینکه نیاز است که همه زنان را پای‌کار بیاوریم و به تحقق عدالت جنسیتی بسنده نکنیم، تأکید کرد: دو طرح با وزارت کار برای اشتغال زنان سرپرست خانوار و مهارت افزایی در حوزه کسب‌ و کار و بازاریابی وزارت کشور و یک طرح با وزارت جهاد کشاورزی برای آموزش و ترویج محصولات سالم و طرح حمایت از توسعه سوادآموزی، دختران روستایی بازمانده از تحصیل را در استان عملیاتی کرده‌ایم .

وی افزود: بی‌سوادی در بین سالمندان زیاد است. دختران بازمانده از تحصیل بیشتر در مناطق حاشیه‌ای و روستاها زندگی می‌کنند. قبل از انقلاب ۳۸ درصد دختران مدرسه نمی‌رفتند درحالی‌که در شرایط کنونی این وضعیت به کمتر از چهار درصد رسیده است که باید به صفر برسد .

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تاکیدکرد: نرخ بازماندگی از تحصیل در دختران بیشتر از پسران و قابل‌ملاحظه است.

اختلال ارتباطی مسئله جدی هر خانواده است

وی با اشاره به اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان در قزوین اظهار کرد: هدف این طرح افزایش توان ذاتی یک جامعه برای مقابله با آسیب‌هاست که طی دو مرحله اجراشده است و ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت آموزش دیدند و در حال حاضر در این حوزه تسهیل‌گر داریم و باید این طرح ادامه پیدا کند.

ابتکار افزود: طرح گفت وگوی ملی خانواده یکی دیگر از طرح‌های استان قزوین است که دو مرحله آن اجراز شده است. باید فرزندآوری و اهمیت خانواده را مورد تأکید قرار دهیم. آسیب‌های خانواده را می‌شناسیم و مطالعات نشان می‌دهد که اختلال ارتباطی مسئله جدی هر خانواده است.

وی تأکید کرد: این آسیب در همه خانواده وجود دارد و خانواده‌ها برای گفت‌وگو زمان نمی‌گذارند به‌طوری‌که ساعت گفت‌وگو از دو ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش‌یافته است، سوءتفاهم افزایش و قدرت شنیداری و حل‌وفصل مسائل کاهش‌ یافته است.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده یادآور شد: در فاز اول آسیب‌ها شناسایی‌ شده و مهارت گفت‌وگو و ارتباطی مورد توجه قرارگرفته است. برای تحقق گفت وگوی ملی خانواده باید دانشگاهیان، انجمن اولیا و مربیان و سمن‌ها شرکت کنند تا بتوان برای تضمین سلامت خانواده اقدام کرد.

وی تصریح کرد: ارتباط فکری، عاطفی و خانوادگی مهم است و در این راستا توان‌افزایی تشکل‌های مردم‌نهاد از دیگر طرح‌هایی است که در حال اجراست.

ابتکار تأکید کرد: انتصاب ۳۰ درصدی زنان در پست‌های مدیریتی بسیار مهم است و در حال حاضر ۴۱ درصد کارمندان دولت زن هستند و به‌زودی کارنامه وزرا در به‌کارگیری بانوان توانمند تهیه خواهد شد. با حمایت استاندار قزوین و اعتماد به بانوان خوشبختانه در سپردن مسئولیت‌های مدیریت به زنان در این استان اقدامات خوبی شده واست شهر قزوین می‌تواند یک الگوی موفق در کشور باشد .

وی در پایان گفت: قزوین در شکوفایی شهری بسیار موفق عمل کرده و در میان ۱۰۰ شهر جهان به‌عنوان پایلوت انتخاب‌ شده است و در سایر عرصه‌ها هم می‌تواند پیشرو باشید. قزوین شایستگی این را دارد که به‌عنوان نمونه در سطح دنیا معرفی شود و با معرفی فرهنگ و تمدن ما تصویری که در دنیا نسبت به ایران ایجاد شده است را اصلاح کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 112
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/04/31
چقدر تغییرات اصلاحات کند اتفاق می افته توشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
یکی نیس بهش بگه زیر 18 سال نمیتونن رای بدن الکی زور نزن
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/04/31
مگه وقتی همه کلاس دختر هستند بر نمیدارن عجیبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
خیر، بخاطر یک نفر که اونم سرایدار مدرسه است، مقنعه دارند حتی زنگ های ورزش
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
نه خیر بعضی دبیرا که خودشونم خانم هستن اجازه نمیدن دانش اموزا بدون مقنعه باشن سر کلاس
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1398/04/31
نمیذاشتن بردارن تا همیشه عادت کنند سرشون کنند
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1398/04/31
نسل جدیدن مگه مثل قبلی ها هستند نسلی ساسی مانکن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
تو هم مثل فائزه چسبیدی به چادرت حرف از بی حجابی میزنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ما هم نسل پشت درای بسته بودیم لابد.ترانه های مزخرف همیشه بوده و هست.دختر مسلمان در هر دوره ای مسلمانه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
مستخدم و سرایدار/نگهبان/تعمیرکار/کارمند اموزش و پرورش/روحانی و امام جماعت/راننده سرویس/پدر دانش آموز/موزیسین جشن/فیلمبردار/معلم و دبیر مرد هستند.اول تفکر بعد صحبت کن
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1398/04/31
شما فقط از دیوار جایی بالا نرو و 40 سال تحریم درست نکن.
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1398/04/31
خوبه ...همه بندهای عدالت رعایت شد فقط کشف حجاب مونده بود که اونم داره بادستورخانم ابتکاردرست میشه ازمدرسه شروع میشه بعدخیابون. همه جابه نوبت
پاسخ ها
اسما
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
چرا چرت می گی؟ تو مدارس دخترونه همه دخترن نا محرمی نیست یک ذره فکر کن بعد حرف بزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مغز نداره که باهاش حرف بزنه
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1398/04/31
همین را کم داشتیم . البته این حرفها پیش در امد شعارهای انتخاباتی است . اگر مواضع این روزهای افراد وابسته به گروه خاصی را کنا ر هم بگذارید متوجه حرفم می شوید .
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1398/04/31
ببینید کی راجب عدالت و قسط و قران حرف میزنید
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/04/31
خانم ابتکار ،گیرم مدارس راطوری طراحی کردیم نامحرمی نبود ،آیا تمامی مسولان آموزش و پرورش که برای بازدید می آیند مردی همراه انها نیست؟!!! حالا بیا بچه‌ها را دعوت به پوشش کن واقعا تو می تونی؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
China
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
چرا به خودتون اجازه می دین برا ما تصمیم بگیرین. یه دفه هم شما سعی کنین حجاب چشم داشته باشین.گ اشکالی داره؟ خداوند یک بار به هر کس، زندگی داده و هر کس مسوول کردار خودشه چرت ما باید زندگی مونو فدا کنیم که شما رو به بهشت بفرستند؟ البته اگه با این همه شما رو راه بدن.!
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/04/31
خدا خیرت بده ولی کو گوش شنوا....در این مملکت حجاب واجب تر از اختلاس های میلیاردیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
لایک
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/04/31
سلام چرا عنوان خبررا تحریک امیز منتشر میکنید درمتن امده در داخل مدا رس که از بیرون دید نداشته باشد حجاب نداشته باشند
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1398/04/31
جای این مسخره بازیا به فکر اقتصاد باشید
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/04/31
خانم ابتکار در مدرسه ی دخترانه فقط دانش اموز پسر پذیرفته نمیشه ولی مردها رفت و آمد دارند پس نظر بیفکر ندین
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1398/04/31
خانم ابتکار گل کاشتی ،واقعا معاونت برازنده شماست ،لطف کنید قرآنی مخصوص به خود بنویسید ،چون بیشتر خواسته های شما در مورد عدالت بین زن و مرد با کلام الله همخوانی ندارد
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/04/31
نظر نسنجیده است این امر دینی را به کارشناسان دینی واگذار کن
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1398/04/31
این قراره کاندید بشه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1398/04/31
فعلا که مدیران و معاونان مدارس دخترونه که همه معلمانشون هم خانم هستن، پدر بچه هارو در میارن که چرا مقنعه تون عقبه؟ چرا موهاتون دیده میشه؟ همه رو از حجاب و دین بیزار کردن
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1398/04/31
تو خیلی باهوش و خلاق و مبتکری .چشم نخوری.
امثال تو ایران را به این روز نشاند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
توخونه بایدپالتوهم بپوشی
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1398/04/31
آخرین تقلاهاتونم بکنید اصلاح طلبهای نکبتی
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1398/04/31
مگه تا به حال دخترها تو کلاساشون حجاب داشتن؟؟؟؟؟؟
مگه معلم هاشون مرد بودن ؟؟؟
:))))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
احیانا شماسرکلاسا ی دخترا حاضربودی؟؟؟ زمانی که من دبیرستان میرفتم با وجود اینکه سرایدار زن بود در واقع شوهره بعداز تعطیلی مدرسه به کارا میرسید هیچ مرد دیگه ای هم در مدرسه نبود باز با اون مقنعه و فرم مدرسه که مثل کوره آجر پزی میمونن اجازه نمیدادن تو کلاس پرده کشیده مقعنه رو ورداریم
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
خوشبحالتون بابا ما با پرده یا بی پرده باید مقنعه سرمون میبود
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/04/31
بدون حجاب تو مدارس?

به به
دیگه چی?
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
به توچه که نظر میدی؟؟؟مگه تاحالا فرم مدرسه پوشیدی؟؟؟هروقت توگرمای 50 درجه با مقنعه و مانتو شلوار پلاستیکی رفتی مدرسه بیانظربده. در ضمن ایشون منظورش تو کلاس در بسته بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
من پوشیدم داری مزخرف میگی عزیز
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/04/31
خانم ابتکار شما جزو کسانی بودید که در قضیه تسخیر سفارت امریکا پیش قدم بودید.الان چی به سر ارمانهای شما امده یا اینکه مزه پول خیلی خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/04/31
چقدر کوته نظر
تو مدارس بدون حجاب باشن که بشه سالن مد
پاسخ ها
بانام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کوته نظر شمایی یکم فکر کن ببین چی گفتی!!!!
دختران این سرزمین حتی توی مدرسه هم نمیتونن ورزش کنن چرا چون مقنعه و چادر نمیزاره 4 تا حرکت ورزشی انجام بدن...
من موندم داعش معنیش چی میشه....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
فعلا که شما با این کامنتت ثابت کردی کوته نظری. کشورای دیگه که خانما همه جا بی حجابن بیشتر سالن مده یا ایران؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
بیچاره دخترای مظلوم!!! حداقل مثل شما نرها نیستن که تو مدرسه چاقو کشی کنن.
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1398/04/31
مغز فندوقی خوبه پسرا هم با شرت وزیر پوش بشینن سر کلاس جنس مخالف که نیست
قانون مدرسه اینه که همه لباس یه فرم بپوشن که دنبال فخر فروشی و این چیزا نباشن جای این نظر احمقانه یه طرح برا پیشرفت مدارس وبهتر درس خوندن وکیفیت اموزش وپرورش میدادی
راسته که میگن گربه را هر طور بندازی چار دست وپا میاد زمین
لعنت به فکر نفرت انگیزت که فقط دنبال خودشیرینی به روشهای هنجار شکنی داری
پاسخ ها
masoud
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
پسرا موقع ورزش با لباس فرم ورزش میکنن آقای مغز هندونه ای؟؟؟
همون اول معلم ورزش بیرونش میکنه...
فکر کن فک و. فامیلت با مانتو بپرن توی استخر خانم ها!!!! میشه؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/04/31
ابتکار خائن
پاسخ ها
ناسناس
Germany
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ننگت باد تو که ادعای مسلمنی مکنی .تو گرگ در لباس میش هستی
بدون نام
Germany
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
زمان انتخابات مقصرما هستیم که اینچنین افرادی راانتخاب میکنیم بیشترین دوتابعیتی های مبتلابه فاسدواختلاسگرآماده فراربه کانادا(محل رقص وپذیرش دزدان وخائنان) وبیشترین جاسوسهادر این دوره ازاصلاح طلب (افسادطلب ها)بودهمین دیروزبودکه درتکمیل پازل اینهافائزه هاشمی بیان کرده بودوزیرآموزش زن باشه وفاطمه سعیدی هم باشه!نظرم رودادم که هدف اجرای بی سرو صدای سند2030درتمام مدرسه هاست،بفرمایید!
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/04/31
بی انصاف بی وجدان و از خدا بی خبر و نامرد که داری از این انقلاب نون و نوایی رسیدی ،بین الله دختر خودت بی حجاب حاضری تو مدرسه بیاد ،شرم از خدا و فاطمه زهرا کن آخی ای زن تا کی میخوای لجبازی کنی
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
این همونی نبودکه دوسه سال پیش به جای هزینه کردن ارزبجای دارو،لوازم آرایشی واردکشورکرد؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
توی محیط دخترونه مردی نیست آخه بی عقل اونایی هم که میان یک در صده می تونن حجاب بپوشن یا حضور اونا رو محدود کنن آخه چرا چرت می گی؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/04/31
اون که باید پارک بانوان تاسیس کند شمایی خانوم. دولت عرضه کار ندارد گیرش را به حجاب میدهد. نمیدونم مسئولین چه بویی به مشامشون میرسه اما ملت بوی خیانت استشمام میکنن. بی لیاقتی و ناکارامدی خودتون را به نام اسلان ننویسید خانوم.
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/04/31
ابتکگار از پسر امریکاییت چه خبر خوبه خشه خخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/04/31
به خدا خیلی خوبه اگه اینطور باشه کچلی می‌گیره آدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
من سالهاست حجاب دارم مادربزرگم روستایی بود و روسریش همیشه سرش بود با چادر ولی توی هشتاد سالگی موهاش بافته تا کمرش بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
روسری آره
مسئله ما اینه که مقنعه ها پلاستیکیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کچلی تو به خاطر اون شامپوهای خارجی قلابی و کثیفی خودتو سگته.
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
عزیزم روسری قدیما همه نخ بود جنسشونم عالی مقنعه های الان همه پلاستیکن ی دقیقه سرته دم میکنی
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1398/04/31
از عیسی جون چه خبر تو دیار کفر با پول ملت بهش خوش میگذره؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/04/31
وااسفا
مگه اینکه دور و بر مدرسه منزل مسکونی نباشه و هیچ مردی حتی اولیای پدر نیز اجازه ورود به مدرسه نداشته باشند. عجب فتوای بی معنایی!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1398/04/31
ببخشید خانم خب من که 3 تا مدرسه دخترونه درس میدم چجوری اونا بی حجاب باشن.لطفا حرف بیجا نزن.
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1398/04/31
زحمت نکشید تو رو خدا راضی نیستیم همون که اجازه دادید تو خونه هاشون راحت باشن ممنونتونیم
United Arab Emirates
00:02 - 1398/05/01
خیلی خوبه ولی قبلش برای شپش کاری کنید که بعد برداشتن مقنعه بچه ها دچار نشن
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/05/01
یعنی واقعا چه اتفاقی میوفته دخترا تومدرسه مقنعه تنشون نباشه!؟؟؟ معلمازنن، خودشون دخترن !!! محیطم بستست!!!
United Arab Emirates
00:32 - 1398/05/01
خانم ابتکار نمیدانم که شما با حسن روحانی فامیل هستی این پست ها را به شما میدهد تو تا این مدت یک کلمه حرف درست حسابی نزدی انکار مدرک ات را با پول گرفتی حرف زدن بلد نیستی
United States
00:44 - 1398/05/01
چقدر این زن زشته موندم ایرانیا داخل کشور چطور به این دولت رای دادن و صداشونم در نمیاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
مگه ملکه زیبایی انتخاب کردید؟ چقدر افکارتون زشت و زن ستیزه.
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1398/05/01
اونا چندتا دختر اهنگ ساسی رو خوندن تو مدرسه . کل ایران رو بهم ریختن بعد شما میگه تو مدارس دخترا بدون حجاب باشن تا راحت باشن .مگه اقایون امر میزارن .من که دوست دارم دخترام راحت باشن تو این گرمای برج ۷ و ۸ ک تو خوزستان هست بیچاره بچهامون باید روپوش ضخیم با مقنعه بموشن کولرهای مدارس هم همه خرابن
پاسخ ها
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
آفرین به شما حرف دل بنده رو زدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
لطفا ابروی خوزستان را نبر به بهونه گرما
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1398/05/01
خانم ابتکار واقعا این شمایید ؟ به به
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
بله ایشون خانم ابتکارند لازم باشه مثل خانم مرجان شیخ الاسلامی باظاهروحجاب کامل و چادر،سالهادرآب نمک میخوابونندبرای لحظه خیانت وفراروتابعیت دوگانه بعدازانجام مأموریتشون به کشور کانادا،دقیقامثل خاوری
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1398/05/01
خخخخ تازه پیشنهاد اسلامی شدن میدین ....احسنت به این ملت مسلمان!
Finland
01:30 - 1398/05/01
نه باباااااااا پس معلمهای مرد چی اونا محرمن ارررررررههههههه!
بعد میان میگن عربستان آزادیش بیشتر شده ما که از اونها بدتر میشیم
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/05/01
درست میگن وقتی تو مدرسه دخترونه هیچ مردی اجازه نداره بیاد و همه مدیر و معاون و معلم ها خانم هستن پس چرا مقنعه سر بچه ها باشه که مهر و آبان که هوا گرمه تو کلاس بپزن؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کجا مرد نمیاد؟
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/05/01
مرسی ابتکار مرسی بابت این پیشنهاد بهترین مدافع حقوق زنان موفق باشی شیر زن
Iran, Islamic Republic of
02:54 - 1398/05/01
خانم ابتکارعقلت کمه یاپیروخرفت شدی؟؟؟؟؟؟حرف میزنی پای همه نوشته میشه حداقل بگوبه نظرشخصی من
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1398/05/01
زن،زن،زن،زن ،بس کن ز چی کارداره توجامعه خب؟؟؟؟؟
Germany
03:39 - 1398/05/01
دردولتی که بیشترین دوتابعیتی هاوجاسوسها روداشته واگرکمی زیرکی هوشیاری مابه خرج دهم تکه های پازل گفتاراینها کنارهم تصویرواضحی را چشم اندازماقرارمیده که درپست دیروزم به برترین هااشاره شدکه هدف از بیان فائزه هاشمی از انتخاب وزیرزن آموزش وازطرفی معرفی خانم سعیدی اجرای بی سرو صدای سند2030درتمام مدارس هست،بفرمایید! آفتاب آمددلیل آفتاب!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
احسنت
Germany
03:43 - 1398/05/01
تا کی باید تاوان این نفوذی های خودشیفته را داد گرگان هار ودرنده در لباس میش .ننگ جامعه زنان که تویی الگوی ان باشی .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ننگ برتو و امثالت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
احسنت بر ایرانی
Germany
03:53 - 1398/05/01
دردولتی که بیشترین دوتابعیتی هاوجاسوسها روداشته واگرکمی زیرکی هوشیاری مابه خرج دهم تکه های پازل گفتاراینها کنارهم تصویرواضحی را چشم اندازماقرارمیده که درپست دیروزم به برترین هااشاره شدکه هدف از بیان فائزه هاشمی از انتخاب وزیرزن آموزش وازطرفی معرفی خانم سعیدی اجرای بی سرو صدای سند2030درتمام مدارس هست،بفرمایید! آفتاب آمددلیل آفتاب!
Iran, Islamic Republic of
05:13 - 1398/05/01
فقط نظر که میدی...
فعلا گفتی زنا برن ورزشگاه رو درست کن بعد بازم حرف...بزن
Iran, Islamic Republic of
05:16 - 1398/05/01
تو همونی بودی با چادر از روی دیوار سفارت بالا رفتی و بخاطر همین ب اینجا رسیدی ...توهمونی بودی باعس شدی حجاب اجباری بشه تخمی..الان جمرگت شده یهو متهجر
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1398/05/01
خانوم که از دیوار سفارت بالا میری و ...، شما فعلا اون آقازادتو از آمریکا برش گردون همینجا با ما دور هم باشیم، بعد بیا برامون از عدالت بگو ...
....
Iran, Islamic Republic of
06:17 - 1398/05/01
این قراره جایی کاندید بشه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
تبليغات و زود شروع كرده
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1398/05/01
از بس رفتی آمریکا بی شرف شدی پسرت هم که آمریکا عشق
درو ایکنه پول جمهوری اسلامی حیف ومیل میکنی خوشی زده
زیر دلت بی غیرت
پاسخ ها
وطنم ایران مهد فقیران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ابتکار حنات دیگه رنگ نداره ملت شماها رو کلا قبول ندارن نونت رو از بالا رفتن سفارت خوردی بعد پسرت فرستادی اونور ...
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/05/01
ميبينيم با نزديك شدن به انتخابات شعارها و پيام هاي تبليغاتي خودتو و زود شروع كردي .... هر موقع بچه هات و از امريكا به ايران اوردي اونوقت بيا حرف بزن .... ......
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/05/01
جوون كه بودي از ديوار راست ميرفتي بالا حيف پير شدي خيلي أروم شدي فقط ملت رو انداختي تو دردسر
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/05/01
تو اول برو خودتو اصلاح کن بعد به فگر دیگران باش .....
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/05/01
باور نکنید. هروقت تصویب شد اونوقت خودتونو جر بدید.
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/05/01
مردم به فکر زندگی تو فضا هستند بعد دغدغه ی ما چی
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/05/01
کامنتا رو که میخونم واقعا به این همه سطح پایین و محدودیت فکری هم وطنانم که انگار تو 50سال قبل دارن زندگی میکنن بیشتر پی میبرم, زیادم تقصیر ندارین سیستم کشور اینجور بارتون آورده که همیشه بدبخت وار زندگی کنین
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/05/01
اونایی که از در سفارت امریکا بالارفتن و تسخیر کردن حالا خودشون بچه هاشون امریکان اینجاس که تو بخوان حدیت مفصل...
تئوری پوچ
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/05/01
ایده ی خیلی خوبیه. زودتر اجراییش کنید
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/05/02
زنگ بزنید به پلیس بگید یکی داره از شرکت دولتی اختلاص میکنه میگیرن زندانتون میکنن اختلاص گرو میفرستن کانادا اما زنگ بزنید بگید چندتا جوون تو پارک آب بازی میکنن مثل برق میان و میندازنشون زندان و بهتون مدال میدن...انتخاب با شماست...برترین ها میدونم تایید نمیکنی شما فقط نظرات آدمای مریض و سادیسمی تایید میکنی
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/05/02
ایکاش که مسئولین بی کفایت یک فکری اساسی در مورد بیکاری جوانان وگرانی وتکدی گری ومسکن این ملت می کردن وچادر بلایا را در جامعه می انداختن
United Arab Emirates
11:57 - 1398/05/02
اول از خودتون شروع کنید
در جلسات همه مساوی هستند شما چرا با روسری در جلسه حاظر میشین
من بعنوان شهروند اجازه می دم شما بدون حجاب در جامعه حضور داشته باشید چون همه از ریخت بدت فرار می کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اجازه توخونم چی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج