خرج تهرانی‌ها ۵۱درصد بیشتر از پارسال شد
۸۸۸۲۵۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
۱۶۷۰۴ 
گفت: خانوارهای استان تهران در خرداد ۹۸ به‌طور میانگین ۵۱.۲ درصد بیشتر از خرداد ۱۳۹۷ برای خرید هزینه کرده‌اند.

خبرگزاری مهر: مسعود افشین، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در حاشیه نشست با معاون طرح‌های آماری و طرح‌های ثبتی مرکز آمار ایران در جمع خبرنگاران گفت: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۸ استان تهران از سوی مرکز آمار ایران ۳۸.۹ درصد اعلام شد.

وی افزود: این میزان ۱.۳ درصد بیشتر از متوسط کشور است، در واقع خانوارهای استان تهران به‌طور میانگین ۵۱.۲ درصد بیشتر از خرداد ۱۳۹۷ برای خرید هزینه کرده‌اند و این هزینه نسبت به خرداد ماه ۹۸ به میزان ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

خرج تهرانی‌ها ۵۱درصد بیشتر از پارسال شد

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: تا پایان سال ۹۸، ۴۵ عنوان طرح آماری در استان تهران انجام خواهد شد، البته ۲۵ عنوان به صورت طرح‌های جاری همچون نیروی کار، هزینه و درآمد، طرح‌های مرتبط با آمارهای قیمت هاو…است که موردی نبوده و هر ساله انجام می‌شود.

افشین گفت: آخرین سرشماری نفوس و مسکن در کشور مربوط به سال ۱۳۹۵ است و سرشماری آتی، ده سال آینده و در سال ۱۴۰۵ به شکل کاملاً ثبتی مبنا و متفاوت از سرشماری‌های گذشته انجام خواهد شد.

وی افزود: در نظام آماری ثبتی مبنا به جای رفتن به سراغ مردم، ریزداده ها توسط دستگاه‌های اجرایی تولید می‌شود، بنابراین در نظام آمارهای ثبتی مبنا به ریزداده نیاز داریم و همکاری دستگاه‌ها در این امر بسیار اثر گذار است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
-
00:48 - 1398/05/01
این همه ارزانی واقعا غیر قابل قبول است
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1398/05/01
ملت دانا==== مدیران خدمت گزار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
واقعا که ما کارگرها خسته شدیم
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/05/02
برای جمع آوری این آمار فقط سمت غرب و شمال تهران نگاه کردین یا جنوب تهران هم حساب کردین؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج