نماینده تهران: اجازه نمی‌دهند از سپاه سوال کنیم
۸۸۸۴۶۵
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
۱۱۱۸۰
یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی که روز گذشته سوال خود را از وزیر دفاع مطرح کرده بود و در پی آن نارضایتی و اعتراض برخی نمایندگان را به دنبال داشت، امروز در بیان تذکری توضیحات خود را در این خصوص ارائه داد.

خبرگزاری ایلنا: علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: سوالی که روز گذشته از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح کردم از موضع نماینده مرم تهران بود و نه عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته همکاران تذکر ماده (۷۵) دادند، یکی از این تذکرات که توسط آقای قاضی‌پور مطرح شد برخی از صحبت‌های من را در این تذکر تحریف کردند و اعلام کردند که روز گذشته به سپاه حمله کردم و سپاه را تضعیف کردم در صورتی که این برداشت نادرستی از سوال من است.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تضعیف شدنی است و نه کسی در مجلس مخالف آن است، ما مخالف استانداردهای دوگانه هستیم، سپاه پاسداران همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمود نور چشم کشور است و در حوزه امنیت، دفاع از آرمان‌های انقلاب، کارنامه درخشان و روشنی دارد.

رحیمی افزود: نه تنها صحبت‌های من در مسیر تخریب سپاه نبود بلکه به جهت صیانت‌بخشی به سپاه پاسداران بود، اگر فیلم محرمانه‌ای در سازمان اطلاعات سپاه تهیه می‌شود، این سپاه است که باید بر آن اشرافیت داشته و اگر در صحن مطرح می‌شود علیه نماینده شکایت کند، شما یا نسبت به اطلاعات خود حساس هستید و یا حساس نیستید. اگر غفلتی صورت گرفته آن را جبران کنید.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال روز گذشته من متوجه سپاه بود اما به دلیل نقص قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس به نماینده اجازه داده نمی‌شود تا از سپاه، بانک مرکزی و صدا و سیما سوال کند، مجبور هستیم دستگاه‌های متناظر را در دولت پیدا کنیم و سوال خود را از این دستگاه بپرسیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امیرحاتمی توضیحاتی را مکتوب از سپاه دریافت و در اینجا قرائت کرد، این توضیحات قانع‌کننده نبود اما من به رأی گذاشتن سوال را به نفع مصالح کشور ندانستم اما رسانه‌ها اعلام کردند که رحیمی قانع شده است. یک کلمه اعلام نکردم که قانع شده‌ام بلکه گفتم سوال را به رأی نمی‌گذارم و آن را به مصلحت نمی‌دانم.

رحیمی گفت: تعجب می‌کنم از برخی همکاران که صحن مجلس را با برخی فضاهای دیگر مشتبه می‌دانند، آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص است و اگر نماینده‌ای به نماینده دیگر نسبت خلاف بدهد و یا آن را تحریف کند ماده (۷۵) به رئیس جلسه اجازه در اختیار قرار دادن زمان به نماینده را داده است.

وی افزود: روز گذشته سوالی را از آقای رئیسی، رئیس قوه قضائیه سوالی را در خصوص دو تابعیتی‌ها مطرح کردم، شما چرا ناراحت شده‌اید. شما که تحول را وارد قوه قضائیه کرده‌اید ظرفیت دادستان کل کشور را فعال کنید تا اگر در کشور یک نفر به رئیس قوه اعلام کرد تابعیت انگلیسی دارد و به دروغ این خبر را در سراسر کشور منتشر کردند، دادستان کل کشور بلافاصله ورود کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال من از رئیس قوه قضائیه این بود که اگر یک نفر نسبت دروغ را به رئیس قوه قضائیه نیز می‌داد، آیا دادستان سکوت می‌کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی تحریفات در خصوص جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح شد، لیست صد نفره دوتابعیتی‌ها توسط هیأت تحقیق و تفحص به ریاست آقای جواد کریمی قدوسی تهیه شد که ۷۰ درصد این لیست توسط وزارت اطلاعات تکذیب شد، دستگاه‌های دیگر مانند وزارت نفت، جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها در کمال تعجب مانده بودند که این لیست از کجای نظام جمهوری اسلامی تهیه شده و به زور افراد را متهم به دوتابعیتی بودن می‌کنند.

رحیمی افزود: حتی در جلسه که آقای کریمی قدوسی گزارش آن را ارائه می‌کند با معاونت ضدجاسوسی وزارت در حضور وزیر اطلاعات آقای کریمی قدوسی جلسه را به تنش کشاندند، اینکه رئیس جمهور تابعیت اسکاتلند دارد، به عنوان یک دروغ بزرگ شما و دوستان شما در تلویزیون مطرح کردید، آقای کواکبیان نقشی در این ماجرا نداشت.

وی بیان کرد: روز گذشته از شبکه خاکستری نام بردم ، به همه دلسوزان نظام هشدار می‌دهم، خانواده‌ای نیست که در این کشور برای نظام هزینه نداده باشد، همه نمایندگان مجلس دلسوز و امین مردم هستند، شبکه خاکستری همان کندوی نفوذی است که آقای کریمی قدوسی به غلط آدرس آن را دادند و به اسم انقلابی‌گری قصد دارند فاتحه جمهوریت نظام را بخوانند، نفوذ را علاوه بر وزارت خارجه در صدا و سیما، در حوزه علمیه و سایر محل‌ها بررسی کنید و مشاهده کنید که در آنجا نیز نفوذی وجود دارد یا خیر.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان که غالباً از گروه پایداری نیز هستند علیه من به عنوان عضو هیأت رئیسه شکایت کردند که خلاف شئون هیأت رئیسه عمل کرده‌اند، من به عنوان عضو هیأت رئیسه سوال خود را مطرح نکردم، سال گذشته نیز از آقای مطهری و وکیلی به دلیل دیدار با آقای خاتمی شکایت کردید، شکایت شما رأی لازم را کسب نکرد. افتخار می‌کنم که نماینده تهران هست و عطشی برای هیأت رئیسه و مجلس ندارم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1398/05/01
غلط میکنند تو سوال کن
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
سلفی گیر؟ تنها نهادی که سالم کار کرده در طول این 4 دهه همین سپاه بوده. این امنیتی که الان تو و خانوادت داری از برکات و زحمات همین سپاه و ارتش و بسیج بوده. به جرات میتونم بگم که تنها نهادی که 4 دهه انقلابی کار کرد خدمت کرد سپاه بوده و الا ما اینهمه رشد و پیشرفت و اقتدار در این نهاد رو شاهد نبودیم
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/05/01
یعنی چی نمیذارن چه نماینده ای هستین
پاسخ ها
ایران وطنم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
همون نمایندهای که با خفت و در کمال بی کلاسی سیاسی خود را به دست و پای موگرینی می ندازه تا سلفی بگیره.. شما نماینده ی مردم نجیب تهران هستید.!!!!!!!! ای ذلیل النفس
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/05/01
آقای رحیمی سناریوی خطرناکی را در جمع کردن رای برای ابقای خود در پیش گرفته اید
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/05/01
شما تشریف ببرید با خانم موگرینی عکس سلفی بگیرید ،نیروهای مسلح فرمانده دارند و فقط به فرمانده خود که رهبر انقلاب باشد باید پاسخ دهندو نه جنابعالی.
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/05/01
شما که سر و دست می شکستی برای سلفی گرفتن با خانم موگرینی در قامت سئوال از شیر مردای سپاه بلند شدی ؟
کدوم رفتارتو باید باور کرد
مرد خانه ی ملت بودن شانی داره که اگر با تبانی و خرید رای هم وارد شده باشید نمی تونید تظاهر بهش کنید

بشین سر جات ماستتو بخور
Russian Federation
13:56 - 1398/05/01
مگر سپاه زیر نظر مجلسه حدود اختیار خودت رابدان ضمنا اگر همه به اندازه یک هزارم یک واحد سپاه تلاش کنند نیاز به اجنبی نداریم .تو هم دیگه جناب باصطلاح وکیل پشت گوشت دیدی وکالت مجلس راهم می بینی .ما مردم تهران به باندشما اعتماد نداریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ما مردم تهران نماینده شجاع میخوایم ک داریم شما خودتو قاطی تهرانیا نکن
مجلس نماینده مردم و مردم ولی نعمتند پس همه باید پاسخگو باشند
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/05/01
امروز به قدم مبارک سپاه وسپاهیان اسلام وفرماندهی کل قوا زنده هستی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
عجججججب
حسن
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
باید هم تعجب کنی. راستی شما سربازی رفتی؟ رفته باشی میدونی امنیت تون چگونه تامین میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
نه فقط تو رفتی دهه نودی
اون موقعی ک تازه بدنیا اومده بودی من سرباز بودم
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/05/01
کاش این ترامپ عرضه داشت جای این تحریمها تابعیت دو تابعیتیها را لغو میکرد یا به بدبختا پناهندگی سیاسی میداد لااقل شر نحسشون از سر ایران گم میشد
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/05/01
تو مجلس جاسوس زیاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
جاسوس اونیه ک نمیذاره حقیقت فاش بشه نه اونی ک میخواد فاشش کنه
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/05/01
همه نمایندگان مجلس دلسوز و امین مردم هستند!!!!!!واقعأ با چه رویی اینو میگی؟؟؟؟!!!!!
پاسخ ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
واقعا
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/05/01
بشین سر جات کشور رو امثال تو به این روز رسوندن حیف از صندلی مجلس که اینچنین داره زجر میکشه ....
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1398/05/01
سوال معنی ندارد . کسی که از نور چشمش سوال نمی کند
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/05/01
چرا اظهارات نماینده سلفی بگیر را منعکس میکنید؟
United Kingdom
17:14 - 1398/05/01
هیچ بک از اصلاح طلبهای غرب گرا حق سوال از سپاه ندارند. در واقع غلط زیادی کرده که گفته از سپاه سوال شود.
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/05/01
تو کی هستی سوال کنی
برو با موگرینی سلفی بگیر
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/05/01
دوباره انتخابات نزدیک شد و.........
سوال در باره نیروهای مسلح در چهارچوب وظایف شما نیست
این موضوع را خوب میدانید
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/05/01
البته شمادرحدسوال کردن ازسپاه مقتدرنیستید.
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
پس چرا تایید صلاحید شده به جای مردم تصمیم گیرنده هست وقتی یک نماینده نمیتونه سوال بکنه یعنی نماینده هیچکاره هست
Sweden
01:55 - 1398/05/02
چه مجلسی داریم در این شرایط ؟
وقتی رجل واقعی طرد شوند میدان برای اینها باز میشود وشما عملکردشون را میبنید . .
دغدغه های مردم کجا و حر فهای اینها کجا
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/06/11
اگه نماینده مجلس نتونه سوال کنه و نظارت داشته باشه فایده نماینده چیه؟اگر ایرادی در سپاه نیست که نباید نگران نظارت کسی باشه در ثانی این نظارت باعث میشه تا ارگانهای مختلف کاراشونو بهتر انجام بدن.البته موافقم با بعضی از دوستان که یک سری از نماینده ها واقعآ لیاقت نمایندگی ندارن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج