روسیه وابسته نظامی کره‌جنوبی را احضار کرد
۸۸۸۶۲۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
۶۲۶۸
روسیه در اعتراض به تیراندازی به بمب‌افکن‌های روسی وابسته نظامی کره‌جنوبی را احضار کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که وابسته نظامی کره جنوبی را در اعتراض به اقدامات خطرناک جنگنده‌های کره جنوبی علیه بمب افکن‌های این کشور احضار کرده است.

«سرگئی کلیباش» (Sergey Kolybash) فرمانده نیروی هوایی روسیه در این خصوص اعلام کرد: وابسته نظامی کره جنوبی احضار و یادداشت اعتراض آمیز مسکو در ارتباط با اقدامات خطرناک و غیرقانونی خلبانان این کشور به وی ارائه شد.

این درحالیست که وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش اقدام جنگنده‌های کره جنوبی در شلیک به بمب افکن‌های این کشور را غیرمسئولانه خوانده و اعلام کرده بود: حریم هوایی کره جنوبی نقض نشده است و جنگنده‌های کُره ای بی دلیل به سوی ۲ بمب افکن روسی شلیک کرده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، خلبانان جنگنده‌های کره جنوبی (اف ۱۶) بدون اینکه تماس تلفنی با خلبانان هواپیماهای روسی برقرارکنند به سمت آنها تیر اخطار شلیک کرده‌اند.

به گزارش یورونیوز، مسکو اعلام کرد که در این رابطه به زودی واکنش مناسبی را نشان خواهد داد.

مقامات وزارت دفاع روسیه اعلام کرده‌اند که دو فروند اف ۱۶ متعلق به نیروی هوایی کره جنوبی بصورت «غیرحرفه ای» در مقابله با بمب افکن‌های روسیه وارد عمل شده‌اند.

به گفته روسیه این اولین بار نیست که نظامیان کره جنوبی بدون برقراری ارتباط تلفنی و گفتگو با خلبانان روس به سرعت وارد عمل می‌شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج