انتقاد تند فرزاد موتمن از مدیران برای نابودی تهران
۸۸۹۵۶۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
۳۶۸۴
فرزاد موتمن با انتقاد از رویه مدیران شهری در تخریب هر آنچه از تهران قدیم باقی مانده است، تاکید کرد که این شهر به جای ترمیم نابود می‌کنند تا بی‌هویت شود.

خبرآنلاین: فرزاد موتمن کارگردان پیشکسوت سینمای ایران با انتشار تصویری از میدان حسن آباد، در واکنش به آتش سوزی اخیری که در این میدان رخ داد و به موجب آن بخشی از بافت تاریخی میدان دچار آسیب شد، در اینستاگرام نوشت: «حادثه میدان حسن آباد، نه بدلیل آتش سوزی در یک أنبار کالا، بلکه بدلیل بی علاقگی هـمیشگی مسئولین، به حفظ هـر انچه که از تهـران (طهـران) قدیم به جا مانده، صورت میگیرد و إلا ،از ابتدا برای انبارهـایی که تجربه سالهـای اخیر نشان میدهـد که خیلی هـم ، آتش میگیرند، مجوز قرار گرفتن در کنار آثاری که میراث ملی تلقی میشوند، صادر نمیشد.

تهـران با نزدیک به سیصد سال تاریخ، سی ساله بنظر میرسد. در دهـه‌هـای اخیر، سعی شده هـر چیز خاطره انگیزی از چهـره این شهـر محو شود. بجای گسترش واقعی تهـران و تبدیل ان به یک بزرگ شهـر، تراکم فروختند ، تا هـم هزینه اب و برق و فاضلاب و بزرگراهـهـای کمربندی و ... را نپردازند، هـم پولی دراورند و هـم بساز و بفروش هـا را به جان خانه هـای قدیمی از نوع "سبک وارطان" و ... بیندازند و بجای ترمیم ، نابودشان کنند تا این شهـر بی هـویت و بی هـویت تر شود. درخت هـا را قطع میکنند و بجایش نرده میگذارند تا ترکیب شهـر بیشتر به پادگان شبیه شود و زندگی شهـری را طوری هـدایت میکنند که مردم از خانه به سر کار بروند و هـمین مسیر را برگردند و هـمه تنش حاصل از محیط کار را با خود به خانه ببرند، (انوقت میگویند چرا آمار طلاق بالاست؟)و رأس ساعت دوازده هـم خاموشی میدهـند.

نتیجه هـمه این اقدامات ، تهـران کنونی ست که کمتر نشانه هـای یک شهـر (بخصوص یک کلان شهـر) را در خود دارد و بیشتر به روستائی بسیار بزرگ ، اما بدقواره و بد ترکیب که بسیاری از خیابانهـای اصلیش یک طرفه اند و ساختمانهـایش فاقد رنگ و هـارمونی هـستند و هـویت و سبکی را نشان نمیدهـند و فضای عمومیش خاکستری است، شبیه شده است .

نتیجه این است که زندگی در این شهـر برای ساکنین ان چندان لذت بخش نیست، و هـر کس به محض انکه پولی در میاورد که میتواند انرا کنار بگذارد ، خودش را به تفلیس و استانبول و انتالیا و دبی و بانکوک ، و انهـا که وضعیت اقتصادی بهـتری دارند، به بوداپست و پاریس و ... میرسانند تا به محض ورود به فرودگاهـهـای یکی از این شهـرهـا ، نفس عمیقی بکشند و بگویند : آخیش!

اگر مسئولین از عملکردشان در احداث شهـری بدون خاطره راضی اند و نتایجش را هـم می پسندند، به هـمین راه ادامه بدهـند که کاملاً موفق شده اند.»

انتقاد تند فرزاد موتمن از مدیران برای نابودی تهران

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Germany
16:44 - 1398/05/04
بالاخره یکی پیدا شد که حرف حق را بزند
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/05/04
نیاز نیست خودتون تو زحمت بندازین زلزله ی بعدی کارشو خوب بلده
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/05/04
دقیقا همینطور است. البته به نظر من در این شهر هیچ کس فکر نکرده که کارهایی که انجام میشودچه اثرات درازمدتی داشته و هرکس که از راه رسیده به طور مقطعی و در خیلی موارد به خاطر منافع مقطعی هر کاری دلش خواسته کرده و برایش مهم نبوده که تاریخ و روح و روان و آرامش انسانها چه خواهد شد. واین شده که می بینیم. واقعا تاسف آور است.
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1398/05/04
مسولین نگین خائنین بگین نمیدونم نسل بعدی به ماها چی میخوان بگن ما هم مقصریم که در مقابل این کارا سکوت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1398/05/04
صد سال !!!!! تهران ایران خورد حال

ایران تهران خورد ؛؛؛؛؛؛زنده باد
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/05/04
داشتن علاقه وتعصب بامدیریت هرچند موفق تفاوت بسیار دارد وقتی افراد دستچین شده بدون تخصص لازم بکارهای گران گمارده میشوند باید منتظر حوادث دیگر بود
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/05/04
اینا تهران و تهرانی و کرج و ... کل ایران رو نابود و بی هویت کردن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج