ورستاپن قهرمان اتومبیلرانی فرمول یک شد
۸۹۰۴۶۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
۵۸۳۴ 
راننده هلندی تیم ردبول هوندا فاتح یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در آلمان شد.

خبرگزاری تسنیم: مکس ورستاپن، راننده بلژیکی - هلندی تیم ردبول هوندا فاتح یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در پیست هوکنهایم کشور آلمان شد.

پس از این راننده هلندی، سباستین فتل از تیم فراری در رده دوم مسابقه را به پایان رساند و دانیل کوایت، راننده روسی تیم تورو روسو هم سومین نفری بود که از خط پایان عبور کرد.

ورستاپن قهرمان اتومبیلرانی فرمول یک شد

در این رقابت لوییس همیلتون، صدرنشین مسابقات با 19 ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول، یازدهم شد و والاتری بوتاس، دیگر هم‌تیمی او به دلیل خارج شدن از پیست در دور پنجاه‌وششم نتوانست مسابقه را تمام کند. جالب اینکه فتل، مسابقه را از جایگاه بیستم (آخر) شروع کرده بود.

همیلتون، راننده انگلیسی مرسدس در حالی که پیشتاز بود به دلیل تعویض نامناسب تایرها، تعویض بال و همچنین رانندگی نامناسب در پیت استاپ که پنج ثانیه جریمه برای او داشت به مقامی بهتر از یازدهمی نرسید تا مرسدس در خانه خود با یک فاجعه تاریخی و کابوس واقعی مواجه شود.

در رده‌بندی کلی، لوییس همیلتون با 223 امتیاز صدرنشین است، والتری بوتاس با 184 امتیاز در رده دوم قرار دارد و مکس ورستاپن، راننده تیم ردبول با 162 امتیاز سوم است. تک امتیاز ویژه، سریع‌ترین دور نیز به ورستاپن رسید.

همچنین در رده‌بندی رانندگان نیز تیم مرسدس با 407 امتیاز صدرنشین است، فراری با 261 امتیاز در رده دوم قرار دارد و ردبول هم با 217 امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

مرحله بعدی مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان در پیست «هونگارورینگ» مجارستان برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج