هوای گرم در تهران ماندگار است
۸۹۱۷۳۷
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
۷۵۴۹ 
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا شنبه هفته آینده شاهد روند کاهش دما در استان های شمالی خواهیم بود و طی این سه روز بین پنج تا هفت درجه شمال کشور خنک می‌شود اما هوای گرم همچنان در تهران ماندگار خواهد بود.

ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا شنبه هفته آینده شاهد روند کاهش دما در استان های شمالی خواهیم بود و طی این سه روز بین پنج تا هفت درجه شمال کشور خنک می‌شود اما هوای گرم همچنان در تهران ماندگار خواهد بود. امین حسین نقشینه گفت: امروز با شمالی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خرز در برخی مناطق استان های گیلان و مازندران شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده و همچنین کاهش دما خواهیم بود.

وی اظهار داشت: بعدازظهر امروز این شرایط را روی ارتفاعات البرز مرکزی ( شمال استان های قزیوین، البرز و تهران) هم شاهد خواهیم بود و در ارتفاعات شمال تهران هم شاهد بارش پرکنده خواهیم بود.

نقشینه ادامه داد: همچنین شنبه هفته آینده در شمال آذربایجان غربی و شرقی مناطق مانند بازرگان ، ماکو تحت تاثیر قرار می گیرد و در اردبیل هم بارش رگبار پراکنده، گاهی اوقات رعد و برق و ورزش باد شدید رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان داشت: برای تهران هم امروز و فردا هوای گرم ماندگار است و بیشنه دمای این شهر به ۴۰ درجه می رسد.

وی اظهار امیدواری کرد که دمای تهران در روز شنبه هفته آینده به ۳۹ درجه و یکشنبه هم به ۳۷ درجه برسد، بنابراین تهرانی ها در یکشنبه هفته آینده با کاهش دما مواجه خواهند بود.

نقشینه افزود: آسمان تهران امروز و فردا صاف تا کمی ابری است و بعد از ظهرهای این مدت شاهد افزایش ابر در ارتفاعات تهران خواهیم بود. احتمال بارش پراکنده برای شهرهای دماوند، فیروزکوه و آبعلی در این مدت وجود دارد.

دمای اهواز به ۴۹ درجه می رسد

وی با اشاره به اینکه دمای دیروز اهواز ۴۸ درجه بوده و این شهر گرمترین مرکز استان در کشور در روز گذشته بود، گفت: دمای امروز این شهر همان ۴۸ درجه است و فردا به ۴۹ درجه می رسد و یک درجه نسبت به امروز گرمتر می شود.

نقشینه به کاهش دما در این شهر از روز شنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: روز شنبه دمای اهوار به ۴۷ درجه و روز یکشنبه به ۴۶ درجه می رسد و طی این مدت مقداری دمای هوای این شهر هم خنک می شود.

وی اظهار داشت: دمای هوا روز گذشته در قم شده ۴۴ درجه ، دهلران ۴۹ درجه، شهداد استان کرمان ۴۸ درجه ، آبادان ۴۸ درجه ، امیدیه ۴۸ درجه بود که به عبارتی آنها مناطق گرم کشور در روز گذشته بودند.

نقشینه با اشاره به اینکه خنک ترین مرکز استان طی صبح امروز، شهرکرد با ۱۱ درجه بود، افزود: کمینه دمای سراب به ۱۱ درجه، الشتر استان لرستان به ۱۲ درجه و اردبیل ۱۳ درجه گزارش شده که شهروندان این مناطق، صبح خنکی را پشت سر گذاشتند.

باد شدید ۱۲۰ روز همچنان در نوار شرقی ادامه دارد

وی اظهار داشت: در نوار شرقی کشور همچنان بادشدید ۱۲۰ روز ادامه دارد و به ویژه در منقطه زابل با افزایش سرعت وزش باد، احتمال خیزش گرد و خاگ در برخی ساعات خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان داشت: در بعدازظهرهای سه روز آینده برای جنوب استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و مناطقی از هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق و ورزش باد شدید خواهیم داشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج