سردار جلالی: آمریکا پدر فیلترینگ و سانسور است
۸۹۲۱۵۴
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
۲۶۴۶
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه توان دفاعی و دیپلماتیک کشور، ۲ بال تامین امنیت و منافع ملی ذیل سیاست‌های رهبر معظم انقلاب است، گفت: اقدام آمریکا در تحریم ظریف نشان داد آنها به دروغ مدعی آزادی بیان هستند و در عمل پدر سانسور و فیلترینگ جهانند.

فارس: سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص تحریم وزیر امورخارجه ایران از سوی دولت آمریکا، گفت: امروز آن عده ای که معتقد بودند هنوز هم می شود با آمریکایی ها مذاکره کرد، باید به این نتیجه برسند که اساسا آمریکا اعتقادی به مذاکره ندارد و درهای گفتگوی واقعی و به دور از فشار سیاسی-اقتصادی را بسته است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه این اقدام آمریکایی ها در واقع اثبات حقانیت راهبرد سیاسی-دفاعی کشور است، گفت: تحریم ظریف پایان ادعای دیپلماسی فریبنده بود که هدفی جز تحت فشار قرار دادن ایران نداشت.

سردار جلالی: آمریکا پدر فیلترینگ و سانسور است

وی با اشاره به اینکه هدف از تحریم ظریف، بایکوت کردن صدای جمهوری اسلامی در سطح جهان است، افزود: از روزی که دستگاه دیپلماسی ما الگوی انقلابی را در دستور کار خود قرار داده است منفور آمریکایی ها و محبوب قلب ملت های آزاده به ویژه در سطح منطقه شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ای کاش آنهایی که دم از دفاع آمریکا از آزادی بیان می زدند اقدام کاخ سفید در تحریم وزیر امور خارجه ایران را نیز در تاریخ ثبت کنند، گفت: آمریکا با این اقدام نشان داد پدر فیلترینگ و سانسور جهان است!

سردار جلالی با تاکید بر اینکه نیروهای دفاعی و توان دیپلماتیک کشور همه در ذیل سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری و در راستای تامین منافع ملی است، افزود: رفتار به دور از عقلانیت و شأن دیپلماتیک آمریکایی ها نشان از پایان کارزار فشار سیاسی بر ایران دارد.

حزب کارگزاران سازندگی: تحریم «مذاکره کننده» تحریم«مذاکره» است

هم‌چنین باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: به دنبال تصمیم دولت آمریکا در رابطه با تحریم وزیر امور خارجه کشورمان، حزب کارگزاران سازندگی ایران طی بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.

بخشی از بیانیه حزب کارگزاران در ادامه بخوانید:

* درست در شرایطی که واسطه‌ها از چهار گوشه جهان به تهران می‌آیند تا کوس مذاکره‌خواهی دولت آمریکا گوش جهان را پر کند، تحریم ارشدترین مقام مذاکره‌کننده ایرانی؛ دکتر محمدجواد ظریف تشت تشتت در سیاست خارجی آمریکا را از بام رسوائی انداخت و نشان داد این دولت نه در پی مذاکره واقعی و معطوف به نتیجه که در پی مذاکره نمایشی و محدود به تبلیغات سیاسی است.

* محمدجواد ظریف حرفه‌ای‌ترین مذاکره‌کننده ایرانی در ۴۰ سال گذشته است که سوابق مذاکره از قطعنامه ۵۹۸ تا برجام را داشته است. اما ترامپ آن قدر از برجام متنفر است که پدر برجام را به خیال خام خویش تنبیه می‌کند! و این واکنش خام نشان از سرگشتگی در دستگاه دیپلماسی آمریکا دارد که خود از جناح‌بندی و فراکسیون‌سازی در آن ناشی می‌شود. در حالی که جان بولتون و مشاورین منافقش در سازمان مجاهدین خلق به هر بهانه‌ای در پی بهانه تعرض به ایران هستند، دونالد ترامپ و مشاورین کاسبکارش در سرمایه‌داری آمریکا به معامله با ایران فکر می‌کنند و به همین جهت از چهار جهت به ایران پیام دوستانه می‌فرستند.

* یک روز می‌گویند آمریکا ژاندارم تنگه هرمز نیست و امنیت کشتی‌های عربی و اروپایی با آمریکا نیست و روزی دیگر پیشتازی ایران در فن مذاکره را ستایش می‌کنند. اما جناح سوم، مایک پمپئو و مشاورانش فکر می‌کنند با حذف ظریف می‌توانند مرگ برجام را جشن بگیرند و مذاکره‌ای دیگر را آغاز کنند.

* این جناح تاب زبان و منطق اقناع‌گر ظریف را در مبارزه رسانه‌ای حتی داخل خاک آمریکا را ندارد و می‌خواهد یا خواست ترامپ در مذاکره‌ای به دور از ارثیه اوباما را برآورده سازد یا کار علیه ایران را در پیوند با تیم بولتون تکمیل کند.

همین تنش‌ها و تضادها در دستگاه سیاست خارجی آمریکا سبب می‌شود که ما ندانیم با کدام آمریکا مواجهیم؟! آن‌که از تغییر رژیم حرف می‌زند؟ آن‌که از اصلاح رفتار ایران سخن می‌گوید؟ یا آن‌که ایران را با همین حاکمیت، اما به شرط مذاکره با آمریکا رستگار می‌پندارد؟!

* حذف ظریف نه به معنای" عبور از برجام" بلکه به معنای "بازگشت از برجام" در ایران است و از آن پس آمریکا باید با دیپلمات‌هایی نه فراتر از ظریف که پائین‌تر از او مواجه شود و شاید حتی رویاروگران آینده ایران در برابر آمریکا دیگر از میان دیپلمات‌ها انتخاب نشوند. اما مخالفت آمریکایی‌ها با ظریف به سود او و جبهه متحد "صلح و اصلاح" ایران است و اعتبار داخلی و خارجی ظریف را بیشتر می‌کند. امروز اصولگرایانی که معتقد بودند ظریف با برجام به آمریکا خدمت کرده باید استغفار کنند و به ارزش تاریخی و حقوقی برجام اذعان کنند که این چنین دشمن را خشمگین ساخته است که معتدل‌ترین دیپلمات ایران را مجازات می‌کند.

* امروز مهمترین شرط مذاکره، بازگشت مذاکره‌کننده است؛ چرا که مذاکره بدون مذاکره‌کننده بی‌معنی است.

خرازی: باید دید رسانه‌ها و شبکه ‌های اجتماعی در برابر اقدام آمریکا چه می‌کنند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: تحریم محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، جدیدترین اقدام مضحک دولت آمریکا است.

بنا بر گزارش ایسنا، کمال خرازی با اشاره به تحریم ظریف توسط آمریکا تصریح کرد: رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا دائماً تقاضای مذاکره با ایران را مطرح می‌کنند و در عین حال رئیس دیپلماسی کشور را تحریم می‌نمایند؛ این خود نشان می‌دهد که مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آن‌ها از مذاکره، پذیرش بی چون و چرای نظرات غیرمنطقی و حق‌به‌جانب آمریکا و تسلیم ایران دربرابر مواضع زورگویانه آنهاست.

سردار جلالی: آمریکا پدر فیلترینگ و سانسور است

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا حتی در برابر متحدان خود نیز یکجانبه عمل می‌کند و آن‌ها هم در مذاکره با آمریکا بر سر مسائل اروپا و مسائل بین‌المللی کمترین توفیقی نداشته‌اند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: اقدام دولت آمریکا در تحریم ظریف به معنای استیصال کاخ سفید در برابر زبان گویای جمهوری اسلامی ایران است؛ لابد رسانه‌های آمریکایی هم از این به بعد به دلیل این تحریم برای مصاحبه با دکتر ظریف با مشکل روبرو خواهند بود؛ باید دید رسانه ها و شبکه‌های اجتماعی در برابر چنین اقدام مغایر با آزادی بیان چگونه برخورد خواهند کرد و آیا رسالت خود را دنبال خواهند کرد یا به سکوت خواهند گذراند.

خرازی گفت: سران دولت آمریکا باید بدانند که این اقدام آن‌ها نیز همانند سایر اقدامات قلدرمآبانه آن‌ها هیچ نتیجه‌­ای در بر نخواهد داشت و بالعکس موجب آگاهی و اتحاد بیشتر ملت ایران و مقاومت و ایستادگی آن‌ها دربرابر فشارهای آمریکا و مؤید مظلومیت ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد: آن‌ها درک نمی‌کنند که در برابر مردمی با هزاران سال تمدن درخشان و برخوردار از توان مقاومت، تدبیر و اقدام نباید این چنین عمل کرد. باشد که بکبار دیگر شکست دولت مردان آمریکا را جهانیان به مشاهده بنشینند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/05/11
امریکا ته بدبختیهاست
خب چه فکری برای خودمان دارین
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/05/12
پس الان ما تو آمریکا داریم زندگی میکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج