بروجردی: مجلس برجام را مشروط تصویب کرد
۸۹۲۴۷۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
۴۹۱۰ 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره برجام گفت: اگر دولت به شرایطی که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند قاطعانه عمل می‌کرد، وضعیت ما از وضعیت امروز بهتر بود.

خبرگزاری تسنیم: علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  درباره اظهارات اخیر روحانی پیرامون برجام و اینکه وی عنوان کرده برجام را مجلس، شورای عالی امنیت ملی، شورای نگهبان و مقام معظم رهبری پذیرفته شده و یعنی همه نظام آن را پذیرفته است، تصریح کرد: موضوع هسته‌ای از ابتدا با توجه به اهمیت آن در دستورکار شورای عالی امنیت ملی قرار داشت، چون ترکیب این شورا متشکل از سران سه قوه و فرماندهان کل نیروهای مسلح است و طبیعتاً یک مجموعه‌ی فراگیر حاکمیتی طبق قانون در این شورا قرار دارند. به همین دلیل با توجه به اهمیت موضوع، تصمیمات نهایی در این شورا اتخاذ می‌شد.

وی افزود: علیرغم اینکه توافق هسته‌ای دارای کاستی‌هایی بود و دشمن هم از همین روزنه‌ها سوءاستفاده کرد ولی ما توانستیم فعالیت هسته‌ای خود را به رسمیت بشناسانیم و شش قطعنامه تحریمی شورای امنیتی عملا «کان لم یکن» شد. همچنین آرایش سیاسی جهان که آمریکا به اتفاق همه کشورها با توجه به مصوبات شورای امنیت سازمان ملل در مقابل ما صف‌آرایی کرده بودند بهم ریخت و در آن مقطع تحریم‌ها برداشته شد. مقادیری از پول‌های بلوکه شده آزاد شد ولی آمریکایی‌ها بازی را بهم زدند؛ به دلیل اینکه آمریکا احساس کرد با توجه به نداشتن رابطه رسمی با جمهوری اسلامی ایران، سودی از این توافق به آنها نمی‌رسد و به این دلیل بازی را بهم زدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: آمریکایی‌ها عملا شرایطی را ایجاد کردند که با شرایط دوران توافق فاصله طولانی پیدا کرد یعنی آنها هم خودشان از برجام خارج شدند و هم فشار جدی به اروپایی‌ها آوردند که آنها همکاری نکنند و در نتیجه وضعیت فعلی رقم خورد. تفاوت وضعیت فعلی با آن دوران این است که دیگر آرایش سیاسی یکپارچه علیه جمهوری اسلامی ایران بهم ریخته و ما کار نزدیکی با چین و روسیه انجام داده و تعامل خوبی داریم و کشورهای زیادی در دنیا در نقطه مقابل آمریکایی‌ها ایستادند و آمریکا دچار انزوای جدی در دنیا شده است.

بروجردی اضافه کرد: آمریکا به همین دلیل با بسیاری از کشورها درگیر است و از بسیاری از پیمان‌های مهم بین المللی و دوجانبه خارج می‌شود؛ چه در مورد تسلیحات هسته‌ای و درباره محیط زیست و مسائل شیمیایی. آمریکایی‌ها در این میان تبدیل به کشوری شدند که امروز به عنوان نماد هنجارشکنی در چارچوب توافق‌های بین المللی است و برای فشار به ایران دست به هر کاری می‌زنند؛ از جمله تحریم اخیر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران. بنابراین در اظهارات رئیس‌جمهور صحبت جدیدی عنوان نشده و همان سیر مطالبی است که در گذشته وجود داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: مجلس توافق هسته‌ای را مصوب کرد و شرایطی برای آن قائل شد و مقام معظم رهبری هم شرایط 9گانه خود را عنوان فرمودند؛ بنابراین این پذیرفتن نه به صورت مطلق بلکه به صورت مشروط بود. اگر دولت به شرایطی که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند قاطعانه عمل می‌کرد، وضعیت ما از وضعیت امروز بهتر بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/05/12
مجلس برجام را در ۲۰ دقیقه تصویب کرد .............،،،،،،،،،،،،،،،،مردم به کیا رأی دادند؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
به شام و نهار...
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/05/12
خوب این چه کاریه ؟! آتیشش میزدید
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/05/12
آقای بروجردی شما اگه کار بلد بودی اون وضعیت بیکاری و معیشت مردم در حوزه انتخابیت نبود.
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1398/05/12
اگه راست میگی پس چرا آتشش نزدید
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/05/12
مجلس چرا نظارت نکرد مگر ن اینکه مجلس باید مراقبت میکرد تا توافقات کامل وصحیح انجام شود ؟وقتی نماینده رانت خور وولت میشود نتیجه هم بهتر ازاین نمیشود
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/05/12
مجلس چرا نظارت نکرد مگر ن اینکه مجلس باید مراقبت میکرد تا توافقات کامل وصحیح انجام شود ؟وقتی نماینده رانت خور وولت میشود نتیجه هم بهتر ازاین نمیشود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج