اصرار توکلی بر باج دادن مدیران ایران خودرو و سایپا
۸۹۲۴۸۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
۶۲۳۳
احمد توکلی با اشاره به باج خواهی‌های مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: وزارت صنعت نباید اجازه می داد چنین اتفاقاتی بیفتاد. ولی حالا که من سرنخ به آنان داده ام، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه موضوع را رسیدگی و برخورد کنند.

خبرآنلاین: احمد توکلی با اشاره به باج خواهی‌های مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: وزارت صنعت نباید اجازه می داد چنین اتفاقاتی بیفتاد. ولی حالا که من سرنخ به آنان داده ام، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه موضوع را رسیدگی و برخورد کنند.

 احمد توکلی عضو مجمع مصلحت تشخیص نظام، چندی پیش افشاگری درباره باج دادن مدیران خودروسازی به برخی نمایندگان کرده و گفته بود: افرادی که ایران خودرو و سایپا را اداره می کنند، تازه به دوران رسیده نیستند. روش این افراد این است که باج می دهند تا بمانند. این افراد باج را به نمایندگان مجلس فرصت طلب، رانت خوار و زیاده خواهد می دهند.

اظهارات توکلی با واکنش هایی همراه شد و خواستار ارائه اسناد از سوی وی شدند. درخواستی که این نماینده سابق مجلس به آن واکنش نشان داد و با اشاره به اینکه ارائه اسناد مربوط به باج دهی مدیران دو شرکت ایران خودرو و سایپا برعهده من نیست، گفت: وزارت اطلاعات بایستی اقدام کند.

وی که با پایگاه خط بازار گفتگو کرده، ادامه داد: وزارت صنعت نباید اجازه می داد چنین اتفاقاتی بیفتاد. ولی حالا که من سرنخ به آنان داده ام، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه موضوع را رسیدگی و برخورد کند. من هشدار دادم که این اتفاق انجام می شود. متاسفانه در این خصوص برخی از دستگاه کوتاهی کرده اند. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی موظف هستند که موضوع را بررسی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که وقتی برخی از مدیران وزارت صنعت عضو هیئت مدیره شرکت های تابعه ایران خودرو هستند، می توان انتظار نظارت را داشت، گفت: چاقو دست خود را نمی برد. در این خصوص باید سازمان های نظارتی مستقل، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه فعال شوند و موضوع را برای مردم روشن کنند. به بنده نیروهای مردمی داوطلب این موضوعات را اطلاع می دهند و وقتی که مطمئن می شوم اطلاع رسانی می کنم که در این مورد با اطمینان این موضوع را بیان کردم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/05/12
هرکجا این ادارات دولتی را دست بزنی بوی خوشایند رانت اختلاس بخور بخور سمت فر وشی به دلار باند بازی و می بینی یکبا ر برای همیشه تمامش کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
این همه دزدی تو این مملکت که سالهاست ادامه داره وکسی هم نمیتونه کاری بکنه چون قدرت دست خودشونه
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/05/12
جناب توکلی چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
اولا چگونه قیمت محصولات لین دوشرکت با نظر وزارت سمت دوبرابر گران میشود البته با ترفند عرضه کم وقطره چکانی به بازار
دوم اینکه چرا برا انتخابات مجلس یک کاندیدا نزدیک به چند صد میلیون هزینه میکند ؟
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/05/12
چه به روز ما امده چرا هیشکی نیست پیگیری کنه توکلی هم که ادم دروغگویی نیست حتما درست میفرمایند.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/05/12
احسنت به توکلی .ایت اله مدرس عصرجدیده
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/05/12
این موضع را قبلا"مردم افشا کرده بودند متاسفانه همانطور که جناب آقای دکتر توکلی اشاره داشتند بنظر می رسد دستگاهها ی نظارتی پیگیر جدی نشدند وبعد می دانم حالا که مدیران این دو شرکت به قدرت ماورا یی رسیده اند زورشان برسد
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/05/12
سلام آقای دکتر توکلی خسته نباشید وقتیکه رقیب نداشته باشیم حرف اول وآخر را خودمان میزنیم. بنا براین باید از تمام شرکت های خودرو که در جهان وجود دارد برای ورود آزاد نماییم مخصوأ ماشین های ارزان قیمت که قشر کم درامد. که در حسرت ماشین نند. بأمید خدا پی روز با شید جناب/ _
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/05/12
لعنت به کسی که از این لگن ساز ها ماشین بخــــره
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1398/05/12
باج می دهند تا بتوانند مردم را با خودرو های بی کیفیت و قیمت چند برلبر غارت کنند
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/05/12
اگر این نماینده های باج گیر و حامی خودرو سازان نبودند خودرو سازان نمی توانستند خودرو های بی کیفیت خود را با قیمت ۴ برابر بفروشند
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/05/12
اینکه مسئله جدیدی نیست که ایشان کشف نموده اند!این داستان سالهاست که در جریان است.ولی بهر حال اعلام و یاد آوری آن جای تقدیر و تشکر دارد.
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1398/05/13
یک جای سالم در کشور نام ببرید بریم خاک برداریم برای تیمم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج