روایت جنگ روسیه و گرجستان در اسکار۲۰۲۰
۸۹۲۸۰۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
۳۷۹۵ 
گرجستان فیلمی از «دیتو تسینسادزی» را به عنوان نماینده این کشور برای حضور در رقابت اسکار «بهترین فیلم بین‌المللی» که قبلا به‌عنوان اسکار خارجی زبان اهدا می‌شد، انتخاب کرد.

خبرگزاری مهر: گرجستان فیلمی از «دیتو تسینسادزی» را به عنوان نماینده این کشور برای حضور در رقابت اسکار «بهترین فیلم بین‌المللی» که قبلا به‌عنوان اسکار خارجی زبان اهدا می‌شد، انتخاب کرد.

روایت جنگ روسیه و گرجستان در اسکار۲۰۲۰

به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلمی که درباره جنگ‌های روسیه-گرجستان در آگوست ۲۰۰۸ است به عنوان نماینده گرجستان در رقابت انتخاب بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شد.

این فیلم با عنوان «شیندیسی» ساخته دیتو تسینسادزی برای رقابت اسکار خارجی زبان که از امسال به عنوان بهترین فیلم بلند بین‌المللی شناخته می‌شود، معرفی شد.

این فیلم داستان جنگی را که آگوست ۲۰۰۸ رخ داد و ۱۷ سرباز در جریان آن در دهکده کوچک شیندیسی کشته شدند، روایت می‌کند. آنها برای این کشته شدند که ۲۵ سرباز دیگر بتوانند پس از شکسته شدن آتش بس محلی توسط ارتش روسیه از محل فرار کنند.

این فیلم در محل همان روستا فیلمبرداری و درست یک دهه پس از آن جنگ کوتاه تابستانی که در جریان آن ستون‌های زرهی روسیه وارد خاک گرجستان شدند و فرودگاه تفلیس پایتخت گرجستان بمباران شد، ساخته شده است. ایراکلی سولوماناشویلی این فیلمنامه را بر مبنای یک ماجرای واقعی نوشته است.

کوکا پیپناشویلی ، دیویت باختازه، تامونا آبشیلاوا و ماریم جیبلادزی بازیگران این فیلم هستند که با حمایت مالی مرکز ملی فیلم گرجستان ساخته شده است.

میناشویلی از تهیه کنندگان فیلم گفت وقتی شنید یک دوست قدیمی‌اش، یک میهن‌پرست بزرگ و شاعر بااستعداد به نام میخاییل دوالیشویلی زندگی‌اش را در نبرد شیندسی از دست داد، آگوست برایش به سردترین و یخبندان‌ترین ماه سال بدل شده است.

این هجدهمین باری است که گرجستان در رقابت اسکار شرکت می‌کند و دومین انتخاب فیلمی از این کارگردان برای اسکار است.

پیش از این الجزایر با فیلم «پاپیچا» ساخته مونیا مدور عنوان اولین کشوری که فیلم منتخب خود را برای این رقابت انتخاب کرده بود، شناخته شد. این فیلم درباره دو زن جوان است که می‌خواهند یک شوی مد برگزار کنند و این در حالی است که کشور درگیر جنگ‌های خونین داخلی است.

نود و دومین دوره اهدای جوایز اسکار ۹ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Sweden
12:15 - 1398/05/13
ما مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی هستیم و ما تحت هر شرایطی از کشور دوست و برادرمان روسیه حمایت میکنیم. حامی روسیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج