سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!
۸۹۲۸۰۷
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
۵۴۲۰
سایپا مثل هر فصل ستاره‌های نامی خودش را از دست داده است و با اسکلت جدیدی راهی مسابقات می‌‎شود.

ایلنا: سایپا لیگ نوزدهم را در حالی آغاز می‌کند که برخلاف دو فصل قبل علی دایی را روی نیمکت خود نمی‌بیند و با ابراهیم صادقی، مربی جوان خود قرار است در رقابت‌ها حاضر شود. صادقی که چند هفته پایانی لیگ قبل را هم به عنوان سرمربی روی نیمکت نارنجی‌پوشان نشسته بود و حالا با تیمی که زیر نظر خودش بسته شده قرار است آزمون سختی را در یک لیگ دشوار و فشرده تجربه کند.

با این حال تغییر کادرفنی تنها چالش جدی سایپا در فصل جاری نیست و جدایی بازیکنان کلیدی این تیم طبق رسم هر ساله باعث شده نارنجی‌پوشان رو به استفاده از نیروهای جوان و ناشناخته بیاورند. همانطور که در سال‌های قبل شاهد خروج بازیکنانی مثل محمد دانشگر، علی قلیزاده، اللهیار صیادمنش، مهدی ترابی و... از جمع بازیکنان این تیم بودیم در فصل جاری هم نفرات زیادی از این تیم جدا شدند که عمدتاً جزو بازیکنان کلیدی تیم بودند.

محمدحسین اکبر منادی

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

بعد از اینکه محمدرضا اخباری نتوانست نظر دایی را برای ادامه حضور در ترکیب اصلی سایپا جلب کند، سرمربی وقت نارنجی پوشان رو به استفاده از یک گلر جوان به نام محدحسین اکبرمنادی آورد که از همان بازی‌های ابتدایی با واکنش‌های خوبش نظرها را جلب کرد. منادی البته نوساناتی در عملکرد خود داشت که باعث شد حامد فلاح‌زاده، دیگر گلر این تیم هم فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا کند و این دو نفر تبدیل به رقبای جدی برای هم شدند.

با این وجود وضعیت فلاح‌زاده برای بازی در ترکیب اصلی بهتر به نظر می‌رسید و منادی که پیشنهاداتی داشت تصمیم به جدایی گرفت. سایپا البته جای خالی او را با احمد گوهری پر کرده تا مثل فصل قبل دو گلر مطمئن در ترکیب خود داشته باشد ولی منادی یکی از چهره‌های ویژه‌ای بود که از جمع بازیکنان این تیم جدا شد و به شهر خودرو پیوست. وی مدتی هم گزینه مد نظر استقلال برای جانشینی رحمتی بود.

رضا علیاری

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

مدافع میانی سایپا فصل گذشته از بهترین‌های لیگ در پست خود بود و در اکثر بازی‌ها کم اشتباه ظاهر شد ولی یک اشتباه فاحش از او در دیدار با پرسپولیس باعث شد زیر تیغ تیز انتقادات قرار بگیرد و در دیدارهای بعدی تیمش نیمکت نشین شود. علیاری در پایان فصل تمایلی به ماندن در سایپا نداشت و با جدایی از این تیم به نساجی رفت تا شاگرد رضا مهاجری شود. قطعاً پر کردن جای خالی علیاری یکی از دغدغه‌های جدی صادقی در فصل جدید خواهد بود.

ساموئل سارفو

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

مدافع غنایی بعد از دو فصل حضور در جمع نارنجی پوشان در نهایت از این تیم جدا شد و از ایران رفت. سارفو مدافع مستحکمی بود ولی خشونت ذاتی در شکل بازی او بارها باعث شد به حریفان پنالتی بدهد و از زمین بازی اخراج شود. در نبود او و علیاری چهره‌های جدیدی در خط دفاع سایپا حضور خواهند داشت.

عبدالله‌ ناصری

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

قابلیت بازی در دو پست دفاع راست و وینگر راست را داشت و با علی دشتی بارها در طول فصل جابجا شد. ناصری از خوب‌های فصل قبل سایپا بود و در مقاطع مختلف توانست با عملکرد خوبش گره‌گشای کار تیم باشد. او هم تکنیک خوبی داشت و سرعتی بود و در مواقعی که بازی گره می‌خورد که کمک نارنجی‌پوشان می‌آمد. این بازیکن با جدایی از این تیم به صنعت نفت آبادان پیوسته و بار دیگر در استان خودش بازی می‌کند.

مهرداد کفشگری

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

از بازیکنان مورد علاقه علی دایی است که سابقه همکاری با او را پیش از این داشته است. کفشگری جزو معدود بازیکنانی است که پیش از آمدنش به سایپا هم شناخته شده بود و در جمع کسانی قرار نمی‌گیرد که با لباس سایپا چهره شدند. هم خود او و هم باشگاه سایپا تمایلی برای ادامه همکاری نداشتند و کفشگری هم مثل علیاری راه نساجی را در پیش گرفت.

صادق بارانی

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

هافبک دفاعی جنجالی سایپا هم از این تیم جدا شد و به شهرداری بوشهر پیوست. بارانی از بازیکنان مستعد فوتبال ایران است ولی در سایپا کمتر به او فرصت بازی رسید و حالا شاهین شهرداری می‌تواند سکوی مجدد پرتاب او باشد.

رضا اسدی

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

اگر او را بهترین بازیکن سایپا در فصل قبل بدانیم پر بیراه نگفته‌ایم. هافبک دفاعی نارنجی‌پوشان در فصل هجدهم درخشان ظاهر شد و به همین دلیل مشتریان دست به نقد زیادی در بازار تابستانی داشت و به همین دلیل یک دور کامل تیم‌های بالای جدول را چرخید و در نهایت با تراکتور به توافق رسید و فصل بعد زیر نظر دنیزلی فعالتی می‌کند. با رفتن او و کفشگری سایپا در پست هافبک دفاعی نیازمند چهره‌های جدید است.

آرش رضاوند

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

هافبک بازیساز سایپا در فصل قبل به عنوان گزینه پشت مهاجم بازی می‌کرد و هم در ساختن گل و هم در گل زنی عملکرد نسبتاً خوبی در ترکیب این تیم داشت. رضاوند از بازیکنان کلیدی و شاخص سایپا بود که از همان هفته‌های پایانی لیگ صحبت از جدایی او مطرح بود و استقلال به این بازیکن نظر مثبت داشت. او در فصل جدید چالش پر کردن جای خالی بازیکنان شاخصی که پیش از او در استقلال حضور داشتند را در پیش دارد.

علی دشتی

سایپای لیگ نوزدهم؛ خالی از ستاره!

او را با زدن گل‌های زیبا به استقلال می‌شناسند و شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد مقصد او در نهایت این تیم باشد. دشتی هم مشتریان زیادی در بازار نقل و انتقالات داشت ولی در نهایت با آبی‌پوشان تهرانی به توافق رسید و به این تیم پیوست.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج