قاچاق سیگار ۵۰درصد کاهش یافت
۸۹۲۸۲۶
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
۲۱۶۵
تولید سیگار در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۳۳.۷ درصد افزایش و میزان قاچاق در همین مدت، ۴۹.۳ درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری ایسنا: تولید سیگار در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۳۳.۷ درصد افزایش و میزان قاچاق در همین مدت، ۴۹.۳ درصد کاهش داشته است.

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سه ماهه نخست امسال ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نست به تولید ۹ میلیاد و ۵۰۰ میلیون نخ سیگار در مدت مشابه سال گذشته، ۳۳.۷ درصد افزایش داشته است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد واردات سیگار که در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود، همچنان انجام نمی‌شود.

البته در سه ماهه نخست امسال صادرات سیگار نیز صفر بوده است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ میلیون نخ سیگار از ایران صادر شده است.

در این میان برآورد وزارت صمت از میزان قاچاق سیگار در سه ماهه نخست امسال معادل سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون نخ سیگار است که نسبت به برآورد این وزارتخانه از میزان قاچاق سیگار در مدت مشابه سال گذشته، ۴۹.۳ درصد کاهش داشته است. وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سه ماهه نخست سال گذشته برآورد کرده بود که شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون نخ سیگار از طریق قاچاق به کشور وارد شده است.

همچنین طبق برآورد این وزارتخانه در سه ماهه نخست سال جاری ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نخ سیگار مصرف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تغییری نداشته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/05/13
درود بر دولت سخت کوش وطن دوست حامی افزایش تولید ملی! خسته نباشید منتخبان شایسته ملت ایران و سرداران دیپلماسی و سلامتی در اعجاز برجام و توتون و تنباکو! ما مردم تلاش شبانه روزی شما فرزندان لایق را در انتخابات پیش رو به نحو احسن جوابگو خواهیم بود.
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/05/13
آفرین بارک اله مرحبا به تولید کنندگان زحمت کش داخلی اگر سعی کنید تریاک و حشیش و هروئین و شیشه ...... را هم خودتون تولید کنید دیگه نمره ما در پیشرفت صنعت بیسته.
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
در عوض قاچاق بعضی از مواد صددرصد افزایش یافت !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج