شاخص بورس قرمز رنگ شد
۸۹۳۶۰۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
۳۶۵۸
شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) یک هزار و ۱۸۶ واحد افت کرد که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۵۱۲ واحد رسید.

خبرگزاری ایرنا: شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) یک هزار و ۱۸۶ واحد افت کرد که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۵۱۲ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال در ۳۰۷ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲۷۴ واحد افزایش به ۶۴ هزار و ۸۱۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۸۴ واحد رشد به ۴۳ هزار و ۴۵۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۳۳۷ واحد کاهش به رقم ۲۸۹ هزار و ۱۰۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۷۸۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۷۴۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام)(رمپنا) با ۲۷۷ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۲۵۴ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۰۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۰۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۷۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۷۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۳۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

بر پایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد سایپا، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پلی پروبلین جم – جم پیلن، بیمه دانا، گروه پتروشیمی س. ایرانیان و سرمایه گذاری صدر تامین در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۸۷ میلیون و ۶۵۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج