شاخص بورس کاهش یافت
۸۹۴۰۴۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
۲۰۹۷ 
شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۳۴۸ واحد کاهش داشت و در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۱۶۳ واحد رسید.

خبرگزاری ایرنا:  شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۳۴۸ واحد کاهش داشت و در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۱۶۳ واحد رسید.

در معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۹۱۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۷۴۵ میلیارد ریال در ۳۰۴ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۱۴ واحد افزایش به ۶۵ هزار و ۳۳۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۴۴ واحد رشد به ۴۳ هزار و ۷۹۵ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۱۶۹واحد کاهش به رقم ۲۸۸ هزار و ۹۳۷ واحد رسید، شاخص بازار اول ۵۱۶ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۴۵۸ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۴۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۶ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۵۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۵۸واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۳۹ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۳۲ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۰۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۸ واحد و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۶ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد سایپا، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا (سهامی عام)، پلی پروبلین جم – جم پیلن، داده گستر عصر نوین (های وب) و گروه پتروشیمی س. ایرانیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۵۵ میلیون و ۶۵۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج