توضیح نوبخت درباره واردات برنج
۸۹۴۵۶۶
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
۱۲۳۹۶ 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به هیچ عنوان اجازه واردات برنج خارجی در فصل برداشت محصول صادر نمی‌شود گفت: کشاورزان شالیکار نگران این موضوع نباشند.

تسنیم نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به هیچ عنوان اجازه واردات برنج خارجی در فصل برداشت محصول صادر نمی‌شود گفت: کشاورزان شالیکار نگران این موضوع نباشند.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در جمع خبرنگاران به انتشار خبر لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج خارجی اشاره کرد و در مورد آن اظهار داشت: در همین‌جا به تمام کشاورزان برنج‌کار شمالی اطمینان خاطر می‌دهم که قطعاً این واردات در فصل برداشت محصول انجام نمی‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور حمایت از کشاورزان و تولیدات داخلی را از جمله تأکیدات مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی خواند و عنوان کرد: قسمتی از نیاز بازار کشور به برنج باید از طریق واردات تأمین شود اما این فرآیند پس از برداشت محصول داخلی و برآورد میزان تولید امسال و نیاز فعلی بازار انجام می‌شود.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان حمایت از شالیکاران این استان در کنار توجه به حقوق مصرف‌کنندگان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: واردات برنج خارجی براساس مقدار نیاز بازار انجام خواهد شد و قطعاً این واردات در بازه زمانی برداشت محصول داخلی انجام نمی‌شود.

‌معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال تحقق یک رشد پویای ۸ درصدی در اقتصاد است ابراز داشت: مقرر شده در هر یک از استان‌های کشور جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی معرفی شود تا مشکلات و چالش‌های فرآروی تحقق این سیاست‌ها در مرکز هر استان با جدیت مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توسعه زیربناها و امکانات زیرساختی را از جمله مؤلفه‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان گیلان اعلام کرد و گفت: تولید، اشتغال، گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مولد در این بخش‌ها اهدافی است که ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان به دنبال تحقق آن‌ها است.

نوبخت فراهم آوردن زیرساخت‌های ریلی و تکمیل خطوط راه آهن گیلان را از دیگر سرفصل‌های مهم اقتصاد مقاومتی در این استان برشمرد و عنوان کرد: بزرگ‌ترین هدف ما در حوزه توسعه خطوط ریلی، اتصال راه آهن قزوین - رشت به بندرانزلی و از آن‌جا به آستارا است که البته این کار با جدیت در حال انجام است.

وی تکمیل مسیرهای جاده‌ای و آزادراه‌ها در استان گیلان را زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و گردشگری پایدار اعلام کرد و ابراز داشت: کار راه آهن گیلان به اعتقاد دولت نا تمام مانده است و امیدواریم در صورت تملک به موقع اراضی، مسیر ریلی رشت به انزلی را تا قبل از پایان دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در گیلان را جهت افزایش ظرفیت‌های اشتغال استان لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: معضل اشتغال و نبود فرصت‌های شغلی از جمله چالش‌های جدی گیلان است که می‌توانیم بخش بزرگی از آن را با توسعه ظرفیت‌های تولیدی صنعتی حل کنیم.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان ایجاد فضاهای گردشگری و ساخت مراکز اقامتی در اراضی اطراف ایستگاه راه آهن رشت را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا اراضی مذکور به مشاوران ذیربط سپرده شود تا طرح مناسبی را برای آن جهت ساخت هتل‌ها و مراکز اقامتی تهیه کنند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بحث گردشگری از ظرفیت‌های بسیار خوب استان گیلان محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: با توسعه خطوط ریلی، افزایش امکانات هتلینگ و با بهره‌برداری از زیرساخت‌های جاده‌ای می‌توان نخستین مؤلفه‌های لازم برای توسعه امر گردشگری را در استان گیلان به نحو احسنت تحقق بخشید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/05/18
برنج هر کیلو بیست و سی هزار تومان ایرانی را فقط اقای نو بخت می تواند بخرد . کارگر بد بخت کجا می تواند . اگر راست می گوید قیمت برنج خارجی بدین تا مردم بتوانند بخرند .
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/05/18
باز خدا عاقبت ما را بخیر کند باز این اقا واردات را تکذیب کرد.ایشان هر وقت چبزی را تکذیب کرد.عکس ان را عمل کرده.
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/05/18
این یک کد برای وارد کننده هاست که میگه وارد کنید یا برنج های مونده رو وارد بازار کنید
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/05/18
ملت دانا === بهترین زندگی برای همه
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/05/18
اصلا برنج خاجی ربطی به برنج شمال ندارد برنج شمال اشغالیش همیشه دوبرابرقیمت خارجیس پی بیخودنگرانند وفقط قشر پولداروسرمایه دارزورش به خرید آن میگردد وبرنج خارجی ماله قشرآسیب پذیربوده وهست اونم اگه قدرت خرید آنذاداشته باشند نگرانی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/05/18
نوبخت همشهری ماهستش ادم بسیاردروغگوی است و مقام دوم دروغگوی را پس ازدکتر روحانی رادارداگرچه ازاقای جهانگیری دربحث دروغگوی پیشی گرفته اما تلاشش را برای رکورد زدن وگرفتن جای اقای روحانی را باجدیت تمام دنبال میکند، امیدوارم با ورودکشتی های برنج از هند،پاکستان مقام اول را برای کشور کسب کند.
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/05/18
بعد اقای مسخره میشه بگی این برنجداخلی رو باید کیلو چند بخریم؟
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/05/18
با اینکه میدونم درج نمیشه برای دلم مینویسم
برای همین فکرهای غلط کشور ما همیشه عقب مونده
هرسال محصول برنج رو یک عده سرمایه دار وواسطه ودلال به نرخ ثابت میخرند انبار میکنن به من مصرف کننده به قیمت دوبرابر میفروشن برای کشاورز هیچ فرقی نداره
اگ از خود کشاورزاهم بپرسید میگن از ما کیلوی ۱۰تا۱۲،۱۳میخرن ولی بازار ۲۰خورده ای میفروشن
پس جلوگیری از واردات فقط به ضرر من مصرف کننده هست
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1398/05/18
نوبخت شمالیه!!!
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/05/18
سلام مگر می شود برنج ایرانی خرید اگر راست می گو ییداز فر دا برنج ای رانی کیلو 8 هشت هزار تو مان بفروشید بنده قول می دهم یکنفر برنج خارجی نخرد ولی از بزرگواران در خواست دارم برنج خارجی ازنوع خوب زیاد وارد کنید تا ماهم از برنج استفاده کنیم وسلام/ _
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/05/19
این همه متن و صفحه رو خودنم اخرشم نگفت ک قیمت برنج چقدر قراره بشه
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/05/20
مگه برنامه و بودجه هم داریم که نوبخت داشته باشیم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج