خطوط تلفن همراه کشور از ۱۱۵ میلیون عبور کردند
۸۹۵۲۸۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
۸۸۳۷ 
تعداد خطوط فعال تلفن همراه تا پایان سه ماهه‌ی اول سال جاری، بیش از ۱۱۵ میلیون است که ضریب نفوذ را به بیش از ۱۳۹ درصد می‌رساند.

خبرگزاری ایسنا: ۱۹ مردادماه سال ۷۳ بود که عرضه سیم‌کارت تلفن همراه در ایران رسماً آغاز شد و امسال، ۲۵ سال از واگذاری و آغاز به کار اولین سیم‌کارت‌ها می‌گذرد.

مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه‌ی اول سال ۹۸، خطوط واگذارشده دائمی ۲۳ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۵ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۵۲ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۵۶۶ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۱۷۵ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۵۷۱ عدد و ضریب نفوذ را به ۱۳۹.۵۵ درصد می‌رساند.

خطوط تلفن همراه کشور از ۱۱۵ میلیون عبور کردند

البته از میان خطوط واگذارشده، ۲۰ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۵۶۷ خط دائمی فعال و ۹۵ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۷۱ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۱۵ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۱۳۸ عدد می‌رساند.

از طرفی بیشتر بودن ضریب نفوذ سیم‌کارت از ۱۰۰ درصد، نشان می‌دهد که تعداد سیم‌کارت‌های موجود، از جمعیت ایران بیشتر است که این موضوع اگرچه می‌تواند حاکی از چند سیم‌کارته بودن افراد باشد، اما نشان می‌دهد به احتمال زیاد کمتر کسی در ایران حضور دارد که حتی یک سیم‌کارت هم نداشته باشد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
-
14:03 - 1398/05/20
تواین مملکت توشه تهران تومنطقه 8 شهرداری مخابرات شهیدبهشتی خیابان قدوسی یکماه 208هزارتومان دادم تلفن ثابت ثبت نام کردم میگن امکانات فنی نداریم تلفنتون وصل کنیم فقط منتظرن یکی چندماه قبض تلفنش پرداخت نکنه سریع مال مردم تخلیه کنن بدن به یکی دیگه درصورتی که وزیرفرمودن 24 ساعته به مردم تلفن بدید، حالاکی راست میگه خداداند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج