والیبال ایران از سن‌پترزبورگ به المپیک توکیو نرسید
۸۹۵۴۲۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
۱۴۸۴۳ 
تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف روسیه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد تا روس‌ها راهی المپیک شوند.

خبرگزاری ایسنا: از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (یک‌شنبه) ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۹ در روسیه، به مصاف تیم میزبان رفت.

تیم ملی ایران با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، پوریا فیاضی و علی شفیعی بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۱۹ - ۲۵ روسیه

دو امتیاز اول این دیدار را روسیه در میان تشویق پر شور هوادارانش کسب کرد. ایران پس از توپ‌گیری سعید معروف با آبشار غفور امتیاز نخست خود را کسب کرد تا بازی ۲ - ۱ برای روسیه پیش رود. ایران با سرویس امیر غفور بازی را در امتیاز ۳ به تساوی کشاند و با بیرون رفت ضربه وولکوف ۴ - ۳ پیش افتاد.

درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا اینکه ایران اختلاف را به دو امتیاز افزایش داده و ۵ - ۳ پیشی گرفت، اما روسیه بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشاند. دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه ایران ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین روسیه دو امتیاز متوالی کسب و ۹ - ۸ پیش افتاد. با آبشار و سرویس عبادی‌پور ایران ۱۰ - ۹ پیش افتاد. در ادامه این روس‌ها بودند که با کسب سه امتیاز متوالی ۱۲ - ۱۰ پیش افتادند.

در حالی که دریافت و سرویس روس‌ها بهتر از ایران بودف توانستند ۱۵ - ۱۲ از ایران پیشی بگیرند. روسیه توانست ۱۶ - ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را کسب کند.

با شروع بازی روسیه یک امتیاز دیگر کسب کرد تا اختلاف به چهار رسیده و کولاکوویچ در امتیاز ۱۷ - ۱۳ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌ها به زمین روسیه یک امتیاز دیگر به اختلاف دو تیم افزود تا بازی ۱۹ - ۱۴ شود.

ایران با درخشش عبادی‌پور در حالی فاصله را به سه امتیاز کاهش داد که روس‌ها ۱۹ - ۱۶ پیش بودند. بار دیگر روس‌ها با عملکرد خوب در دفاع بازی را ۲۲ - ۱۷ به سود خود کردند تا اختلاف به ۵ امتیاز برسد. در نهایت روسیه با برتری در زدن سرویس و دفاع روی تور، ۲۵ - ۱۹ ست نخست بازی را پیروز شد.

ست دوم: ۴ - ۳ ایران

تیم ملی ایران در این ست بازی را بهتر آغز کرد و با بهبود سرویس‌های خود ۳ - ۲ پیش افتاد، اما پواتائف با دو آبشار پر قدرت خود روسیه را ۵ - ۳ پیش انداخت. با از دست رفتن سرویس معنوی‌نژاد روسیه همچنان فاصله دو امتیازی را حفظ کرد و با آبشار پولتائف ۷ - ۴ پیشی گرفت.

سرویس‌ها خوب روسیه در این ست نیز ادامه داشت تا ۸ - ۵ وقت استراحت فنی اول ست سوم را نیز کسب کنند.

با شروع مجدد معنوی‌نژاد جای خود را به فیاضی داد و در ادامه هم با سرویس وولکوف و اشتباه عبادی‌پور در دریافت، روسیه ۱۰ - ۶ پیشی گرفت. روی دو آبشار امیر غفور ستاره ایران در این بازی، شاگردان کولاکوویچ اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند.

با دریافت نشدن سرویس‌های غفور در زمین روسیه توپ به زمین ایران برگشت تا روی پاس سرعتی معروف، موسوی امتیاز ۱۱ را برای ایران کسب کند. درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا ایران با کسب دو امتیاز دیگر ۱۳ - ۱۲ پیشی گرفت.

با همکاری بی نقص معروف و موسوی و سرویس فیاضی، ورق بازی برگشت تا ایران ۱۵ - ۱۳ پیشی گرفت و ساملوو را وادار به تقاضای وقت استراحت شد. با ورود دو تیم به زمین روی دفاع وولکوف روسیه بازی را در امتیاز ۱۵ به تساوی کشاند اما روی آبشار موسوی ایران ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.

پس از شروع مجدد بازی، با آبشار میلاد عبادی‌پور و تک دفاع زیبای شفیعی، ایران دو امتیاز متوالی را کسب و ۱۸ - ۱۶ پیش افتاد. پس از یک رالی زیبا و به اوت رفتن توپ بازیکن روسیه، فاصله به سه امتیاز افزایش یافت تا ایران ۲۰ - ۱۷ پیشی بگیرد. با بیرون رفتن آبشار فیاضی فاصله به یک امتیاز رسید.

سرانجام روس‌ها در امتیاز ۲۱ با آبشار کورکائف بازی را به تشاوی کشاندند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با به تور خوردن سرویس فیاضی، روسیه ۲۴ - ۲۳ پیش افتاد و با به بیرون رفتن آبشار غفور، روسیه ۲۵ - ۲۳ بازی را برد.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران از صعود به المپیک در مرحله نخست بازماند تا شاگردان کولاکوویچ امیدوار به صعود در دومین مسابقات انتخابی المپیک در دی ماه سال جاری باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1398/05/20
امیر غفور بهتر نیست بره دنبال کار و زندگیش؟ بابا فاتحه خوندی از اول این بازیها.برو دیگه بابا.
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/05/20
اقایون خواهشنا این مربی اسگل هرچه زودتر اخراجش کنید
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/05/20
من از قبلش پیش بینی میکردم که 3 بر 0 میبازیم چون روسیه خیلی قویه و ما هنوز کار داریم انشاالله که مرحله بعد بتونیم بریم المپیک
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
ان شالله
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/05/20
قهرمانان عزیز خسته نباشین دم همه شما گرم شما زحمت شمارو کشیدین به امید بهترین آرزوها برای همه شما عزیزان مهر شما در قلب ماست به امید پیروزی های بعدی
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/05/20
کولاکوویچ مرد بازی های بزرگ نیست مثل لیگ جهانی
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/05/20
نمیدونم چرا الکی فقط تعریف میکنید و بعد از باخت میگید خوب بودیم زمین اگر یک مقدار راست بود میبردیم چطور همه شانسها و داورها با تیمهای مقابل هستند؟ یک کلام اقا خوب بازی نکردند .این همه سرویس خراب کردن نشونه خوب بازی کردنه؟ تامرز باخت با کوبا رفتن یا مسابقات جام ملتهای جهان باخت به تیم جوانان لهستان بدون بازیکنان اصلیش یا دو باخت به برزیل ضعیف شده افتخار برای ایران هستش؟تیم ملی والیبال ضعیف شده مقصر هم کادر فنی هم غرور بی خود بازیکنان ایران هستش کاش مثل لهستان بازیکنهای جوان و تو جام ملتها میاوردن که تجربه پیدا کنند و اینجا به دادتیم برسند چون اونها انگیزه دارند نه مثل بازیکنهای اصلی که انگار شاخ غول و شکندند و دیگه احتیاج به برد تا اخر دنیا ندارند کدوم جام مهمی و ایران برد یا مقام بالایی کسب کرد ؟چرا خودتون و گول میزنید ؟
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/05/20
به شما ربطی نداره که غفور چیکار میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
ببخشید،آقای غفور و موسوی و سایر حضرات با غرورشون مال شما.بازیکن مغرور جاش رو فرشه نه عرش.
Netherlands
22:40 - 1398/05/20
ضعف مربی بازیکن چپ‌دست روسیه و دو سرویس اخر گیم سوم باعث باخت شد البته از قبل باخت قابل پیش بینی بود ولی می شد یک گیم بگیرند
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/05/20
حتما باید از تهران زنگ بزن اقای مربی تایم اوت بگیر مربی ما یکی از تماشاچی بی چون چرا این بازی بود اصلا یادش نبود مربی هست اطرافیانش هم یاد اوری نمیکردن اقای مربی تایم اوت بگیر هما ن لحظه معروف به داور عتراض میکرد مربی باید بازبینی را انتخاب میکردیا یه بحث سوری با داور میکرد ولی اصلا توی باغ نبود مربی حاشیه ساز فقط لهستان در ایران نزدیک به 10دقیقه وقت بازی را گرفت در نهایت یه کارت زرد گرفت چی شد فقط بازی را بنفع خودش تمام کرد واقعا که بعد در ضمن چرا بازیکنان را با خودش میبر بازی نمیده
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/05/20
کولاکوویچ رو اخراج کنین بابا فقط بلده نگاه کنه
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/05/20
این میلاد عبادی پور بخدا بدرد والیبال معلولانم نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/05/20
بخدا این مربی در حد تیم ایران نیست درحد تیم چین و استرالیاست.حتی بلد نیست چه موقع تایم استراحت بده همین مربی بود که توی تورنمت قبلی بخاطر دیر اعلام کردن ویدئو چک باعث شد ایران به فینال نره.
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1398/05/20
فقط برا بردن تیم دوم و سوم کشور خوب خوشحالی میکردین و سرود پخش میکردین خخخخ حالا چرا ایران نمیتونه نفس بکشه، فقط ادعا داریم
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1398/05/20
ای بابا یه بار نشد روسیه رو ببریم
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/05/20
به نظر من قدرت برتری روسیه در بازی با ایران سرویسهای سنگین روسیه بود و قد بلند آنها ما هم جوانان بلند قدی همچون پوریا یلی آینده درخشانی خواهند داشت بشرطه آنکه بدنسازی هم کار کنند ۰
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/05/20
چرا اینقدر حرف مفت می زنید مگه میشه تیمی همیشه برنده باشه بهترین تیمهای جهانم همیشه برنده نیستن این خیلی احمقانه س فقط موقع برد از تیم پشتیبانی بشه تیم ایران خیلی خوب بوده ولی روسیه بهتر بود وفاصله والیبال ما با روسیه فعلا زیاده ولی روز به روز بهتر میشه
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1398/05/21
خدایی این کولاکویچ به درد نمی خوره ایشان درمقابل تیم های بزرگ فقط تماشاگر برد انهاست بقول آقای محتشمیان تماشاگر خوبی است بابا دیگه بسه چقدر باید بنشینیم حرص بد بازی کردن غفور وموسوی ومعروف واین پیرپاتالها را بخوریم سرویس ساده هم بلد نیستند بزنند اینا را دیگه بندازین بیرون مگه قحطه بردن کوبا ومکزیک هنرنیست تیم شهر ما هم اینا رامیبره بعدش هم این کارشناس ها وگزارشگر ها هم الکی تعریف وتمجید میکنند بچه های ما خوب بازی کردند ولی باختند مگه در والیبال باخت هم تبریک وتشویق داره
United Arab Emirates
02:57 - 1398/05/21
فکر کنم تورم رو شما هم تاثیر گزاشته،واسه چاپ نظرات شماره کارت بدید.....
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/05/21
ب
ه نطرم اگربجای مربی خرجی مربی استفاده میشدبهترنتیجه میگرفتیم ببینیدجوانان بامربی ایرانی قهرمان میشودولی تیم بزرگسال نمی تواندحتی صعودکند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج