مذاکره ایران با سازمان ملل برای رفع تحریم ظریف
۸۹۶۲۹۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۵۳۶۷ 
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: مذاکره با اروپا جدی تری شده است، در کنار این مذاکرات صحبت هایی شده که بتوانیم به چارچوب هایی برسیم و امیدواریم به بهره مندی از منافع برجام برسیم. در مورد اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را انجام می‌دهیم، تردیدی نیست.

خبرآنلاین: رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: مذاکره با اروپا جدی تری شده است، در کنار این مذاکرات صحبت هایی شده که بتوانیم به چارچوب هایی برسیم و امیدواریم به بهره مندی از منافع برجام برسیم. در مورد اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را انجام می‌دهیم، تردیدی نیست.

 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت، در خصوص انتخاب وزیر آموزش و پرورش، گفت: در ارتباط با وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه ما باید مقدمات بازگشایی مدارس را آماده کنیم، طبیعی است که در این چند هفته گذشته مطالعاتمان روی گزینه های مختلف آغاز شده و بررسی می کنیم.

اهم اظهارات وی را بخوانید؛

*هم اکنون به شش نفر رسیده ایم که بین آنها بررسی می کنیم امیدواریم انشالله در نیمه اول شهریور، انتخاب وزیر آموزش و پرورش قطعی شود.

*{در پاسخ به سوالی درباره مذاکره با اروپا}: مذاکره با اروپا جدی تری شده است، در کنار این مذاکرات صحبت هایی شده که بتوانیم به چارچوب هایی برسیم و امیدواریم به بهره مندی از منافع برجام برسیم. در مورد اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را انجام می‌دهیم، تردیدی نیست.

* در کنار این مذاکرات کشورهای مختلف از جمله کشور فرانسه که تلاشهای بیشتری در این زمینه دارد، با ما صحبت کردند برای این که بتوانیم به چارچوبی برسیم. مذاکرات ما با ایشان تداوم دارد و امیدواریم بتوانیم آنچه از منافع مردم و کشور در برجام تعریف شده را محقق کنیم.

*{در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مذاکراتی با سازمان ملل برای رفع تحریم ظریف و حضور وی با هیات ایرانی در سازمان ملل شده است}: بله. آقای تخت روانچی یک نامه اعتراضی جدی به دبیر کل سازمان ملل نوشته و از ایشان خواستند که موضوع را پیگیری کنند.

*{ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می کند و آیا تحریم های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول وی می شود}: اگر مشکل خاصی پیش نیاید حضور می یابند، من در مورد محدودیت ها چیزی نشنیدم از طرفی هم آنچه که مربوط به آقای ظریف است امیدوارم ایشان حتما به گونه ای باشد که در جلسه سازمان ملل حضور یابند و فکر کنم این جزو حقوق کشورها مخصوصا وزیر خارجه است که بتواند در جلسات مهم سازمان ملل شرکت کند.

{ درباره آزادسازی نفتکش ایرانی}: از همان روزی که این اتفاق افتاد وزارت خارجه تلاش گسترده‌ای را شروع کرده و خوب پیش می‌رود. روند مذاکرات به گونه‌ای است که آزادسازی آن در حال انجام شدن است و تمام اسناد لازم را هم برای دادگاهی در جبل الطارق فرستادیم و در حال بررسی است و به طور کل روند مثبتی وجود دارد و امید دارم که نتیجه مورد نظر ما کسب شود.

*{درباره موضع دولت جمهوری اسلامی و راه حل برای حل مساله کشمیر}: موضعی که ما همیشه راجع به همه مسلمانان داشته‌ایم این بوده که تلاش کنیم، مسلمانان در هر جایی که زندگی می‌کنند از حقوق خودشان برخوردار باشند و این موضع حمایتی ما است. با توجه به اینکه موضوع کشمیر موضوعی اختلافی بین هند و پاکستان است و از طرفی هم ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم همواره توصیه به خویشتنداری کرده‌ایم و برخورد با مسلمانان از موضع احترام و رعایت حقوق آنها را خواستار شده‌ایم و امیدواریم که این تنش به سرعت کاهش پیدا کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/05/23
با این میلیاردها دلاری که در حساب‌های ظریف بلوکه شده باید هم با سازمان ملل مذاکره کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ظریف در خارج کشور حسابی نداره، اول اطلاعاتت رو زیاد کن بعد تهمت بزن به ادما
مهدی گلی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اگر میخاید حساب ظریف باز بشه .من میتونم وارد عمل بشم .به شرطی که اول یارانه من بعد از ۶ سال برقرار بشه .درغیر این صورت بنده هیچ کمکی به ظریف نمیکنم.انتظار بی خودی نداشته باشید .مرغ دو پا داره.
-
14:29 - 1398/05/23
چطوره دکتر ظریف باید تحریم نشه ولی ملت بیچاره َسالهاست تحریم هستیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
همه تحریم هستیم ولی تحریم ایشان فرق میکنه،سوادسیاسی داشته باش
Netherlands
14:37 - 1398/05/23
شما که میگین تحریم اثر نداره پس چرا خودتون رو دارین جر میدین که مذاکره کنین تا سازمان ملل ورش داره
پاسخ ها
مهدی گلی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ما نمیگیم سازمان ملل ورش داره لیکن ادعا داریم برش داره .معنی این ادعا خیلی ظرافت داره.ظریف خوب میدونه.
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/05/23
سیابازی.
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ترحیم ظریف بایدهرچه زودتر برداشته شه !
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ترحیم ظریف بایدهرچه زودتر برداشته شه !
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
تحریم باشه بهتره پول مردم بیجاره خرج جهانگردی ایشان میشه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/05/23
تعجب می‌کنم مگر دولت سخنگو نداره؟
Turkey
15:28 - 1398/05/23
چی شد؟ حساب های میلیون دلاریش تو آمریکا بلوکه شد ؟
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/05/23
چقدر منفعلید که بجای مقابله به التماس افتادین ، اینقدر مارو تو دنیا کوچیک نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
از قدیم الایام قانون ارباب رعیت در داخل کشور بوده و الان هم وجود دارد در واقع هر که زور بازو دارد ارباب است وخود آنها قانون است ودر برابر آنها قانونی وجود ندارد این وضع و قانون محدوده جغرافیایی نمیشناسد پس در جهان هم ارباب و رعیت وجود دارد متمردین به این قانون گوشمالی و مجازات میشوند
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/05/23
شما هم باید تحریم بمونید همونطور که تحریم ملت براتون‌ مهم نیست روحانیم باید تحریم و بقیه ...
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/05/23
شما که میگفتید آمریکا کدخدا نیست.حالا سازمان ملل هم زورش به کدخدا نمیرسد؟
United Arab Emirates
16:27 - 1398/05/23
چراداریدزورمیزنیدتحریم شده که شده به جهنم
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1398/05/24
تا دیروز میگفتید تحریم یک کاغذ پاره است هرچه به سر این کشور میاد ارطرف اصول گراهای تند رو است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج