پشت پرده تغییرات در بخش فارسیِ صدای امریکا
۸۹۶۵۶۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
۴۷۲۶ 
وب سایت امریکایی «اینترسپت» با انتشار گزارشی از عملکرد بخش فارسی شبکه تلویزیونی «صدای امریکا»، عملکرد 2 سال گذشته این رسانه را در نقش بازو و ماشین تبلیغاتی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران دانسته است.

روزنامه ایران نوشت: وب سایت امریکایی «اینترسپت» با انتشار گزارشی از عملکرد بخش فارسی شبکه تلویزیونی «صدای امریکا»، عملکرد 2 سال گذشته این رسانه را در نقش بازو و ماشین تبلیغاتی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران دانسته است.

در این گزارش با اشاره به تغییرات صورت گرفته طی 2 سال گذشته در مدیریت و سردبیری این رسانه فارسی زبان امریکا، این تغییرات را در جهت تبدیل این رسانه به ماشین تبلیغاتی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران دانسته است. اینترسپت با اشاره به حملات شخصی برخی خبرنگاران مشغول به کار در این رسانه به دیگر خبرنگاران و همکاران سابقشان در فضای توئیتر، نوشته است: این قبیل حملات شخصی به خبرنگاران ایرانی که موافق سیاست‌های ترامپ در قبال ایران نیستند، نقض اصول اعلام شده این رسانه فارسی زبان است.

اینترسپت نوشت، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ گروهی از اندیشکده‌های محافظه کار و شخصیت‌های تندرو در آنها برای تغییر مدیریت بخش فارسی صدای امریکا دندان تیز کرده و با تحریکات و مقالاتی که منتشر کردند، بخش فارسی صدای امریکا را متهم کردند که «نه‌تنها در راستای منافع دولت ایالات متحده امریکا حرکت نمی کند ؛ بلکه در راستای منافع جمهوری اسلامی ایران کار می‌کند».

و همین قبیل فشارها منجر به تغییراتی وسیع در بدنه مدیریت این رسانه شد و پس از آن این رسانه بیشتر تبدیل به ماشین تبلیغاتی ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران شده است که در اغلب موارد گزارش‌ها و خبرهای آن جهت‌دار و غیر حرفه‌ای و در جهت حمایت از گروه‌های مطرودی است که جایگاهی در بین ملت ایران ندارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج