اژه‌ای: حاشیه امن برای مفسدان وجود ندارد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۹۷۳۷۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
۶۸۸۴
معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان در حوزه های مختلف مصمم است و حاشیه امن برای آنان وجود ندارد.

خبرگزاری ایرنا: معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان در حوزه های مختلف مصمم است و حاشیه امن برای آنان وجود ندارد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز شنبه در نشست معارفه رئیس کل جدید دادگستری گیلان در رشت با بیان این مطلب افزود: با کسانی که امنیت و آرامش مردم را به هر عنوانی به هم بزنند ، برخورد قاطع می‌شود.

وی با تبریک ایام عید غدیر، به نحوه قضاوت و دادرسی حضرت علی (ع) اشاره و بیان کرد: امیرالمومنان (ع) در خصوص امر قضا تاکید داشت که قضاوت باید بی طرفانه و بدون تبعیض باشد؛ از این رو کسی که در مقام دادرسی قرار گرفت نیز باید با تاسی از آن حضرت بی طرفانه، قاطعانه، سریع و بدون تبعیض به موضوع‌ها رسیدگی کند.

او اضافه کرد: پس از احراز آنچه که با رعایت ضوابط الهی به دست آوردید بایستی بدون واهمهه، نگرانی و ترس حکم دهید و امروز همه این‌ها جزء ضروریات زمان ماست.

حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار کرد: نیاز است به کسانی که به بیت المال دست اندازی می‌کنند، هنجارشکنان و افرادی که می‌خواهند فساد را ترویج کنند و مردم را به بی‌مبالاتی برگردانند، اجازه انجام این گونه کارها داده نشود.

وی ادامه داد: همچنین اجازه ندهیم کسانی بعد از ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد؛ با سوء استفاده از موقعیت، مقام و زد و بند چنگ بر منابع مردم و بیت المال بیندازند و ثروت نامشروع انباشته کنند.

او با یادآوری اینکه تمام حقوقی که یک کارمند در طول دوران خدمتش دریافت کند ، به اندازه سودی که برخی افراد در یک معامله کسب می کنند نیست، تصریح کرد: این افراد می خواهند با ثروت به قدرت نفوذ و تلاش می کنند هر کسی اعم از افراد مذهبی و غیر مذهبی را به نوعی تحت تاثیر قرار دهند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای خاطر نشان کرد: قوه قضائیه نسبت به این نوع افراد نمی تواند بی تفاوت باشد؛ امروز به طور مثال بعضی سارقان و هنجار شکنان ارامش جامعه را بر هم می زنند و ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم ضمن اینکه سپاه ، ارتش، بسیج ، قوه قضائیه و مردم از دهه اول انقلاب قویترند و دشمن ضعیف تر است .

وی به برخی از مشکلات گیلان که دستگاه قضایی با آنها روبروست ، اشاره و بیان کرد: بر اساس آمار ، میزان پرونده های ورودی این استان از میانگین کشوری بالاتر اما ماندگاری پرونده ها نسبت به میانگین کشوری پایین تر است که این نشاندهنده آن است همکاران ما تلاش خود را در رابطه با وظایف شان انجام می دهند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان اینکه باید فکر اساسی برای تعداد ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی در استان شود، اظهار داشت: برای کاهش ورودی پرونده ها بایستی از صلح و سازش بین طرف های درگیر و شورای حل اختلاف بهره جست.

وی افزود: سرقت ، توهین ، ضرب و جرح عمدی و غیر عمدی و تهدید یکی از جنبه های کیفریست که فراوانی این جرایم در کشور و گیلان نسبت به جرایم دیگر بیشتر است و بیشترین پرونده های کیفری ما را تشکیل می دهند که بایستی برای کاهش اینچنین پرونده هایی، صلح و سازش واقعی تقویت شود.

حجت الاسلام محسنی اژه ای تصریح کرد: بعضی افراد از دستگاه های دولتی و یا نهادهای دولتی از برخی اشخاص شکایت می کنند که بایستی با دخالت دادن مسئولان ، این موضوعات به پرونده قضایی منجر نشود .

وی با تاکید بر اینکه بخش هایی همچون بازرسی و دادستان ها باید در مسائلی همچون تغییر کاربری اراضی در استان جدی تر ورود کنند، اظهار داشت: از ابتدا بایستی تلاش شود تا خلافی صورت نگیرد؛ اگر شهردار ، دهیار و یا اعضای شورای شهر و یا دستگاهی، به خلاف مجوز تغییر کاربری دادند بایستی جلوی آن گرفته شود نه اینکه زمانی که ساختمانی بنا شد، آن را تخریب کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر