سندرز خواستار قطع کمک‌های آمریکا به اسرائیل شد
۸۹۷۴۴۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
۴۷۵۹ 
«برنی سندرز» نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیشنهاد داد که اگر رژیم صهیونیستی بر تصمیم خود مبنی بر جلوگیری از ورود دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی اصرار ورزد، از کمک‌های خارجی واشنگتن برخوردار نشود.

ایرنا: «برنی سندرز» نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیشنهاد داد که اگر رژیم صهیونیستی بر تصمیم خود مبنی بر جلوگیری از ورود دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی اصرار ورزد، از کمک‌های خارجی واشنگتن برخوردار نشود.

سندرز این پیشنهاد را در مصاحبه ای که شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» با وی انجام داد، مطرح کرد.

رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده کنگره به سرزمین های اشغالی جلوگیری کند.

سندرز خواستار قطع کمک‌های آمریکا به اسرائیل شد

رژیم صهیونیستی دلیل اتخاذ این تصمیم را حمایت این دو نماینده از جنبش بایکوت رژیم اسرائیل و دیدار نکردن آنها با مقام های اسرائیلی در جریان سفرشان به سرزمین های اشغالی، ‌اعلام کرده است.

سندرز گفت: این ایده که یک عضو کنگره آمریکا نمی تواند از سرزمینی دیدن کند که ما با میلیاردها میلیارد دلار از آن حمایت می کنیم، به طور آشکار توهین شدید محسوب می شود.

وی افزود: اگر (رژیم) اسرائیل نمی خواهد اعضای کنگره آمریکا از این سرزمین دیدن کنند و به طور دست اول از آنچه در آنجا روی می دهد، مطلع شوند، می تواند محترمانه از میلیاردها دلاری که به (رژیم) اسرائیل می دهیم، صرف نظر کند.۹۱۰۹

سندرز همچنین از تصمیم رژیم صهیونیستی در پیروی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که تل آویو را به منع ورود عمر و طلیب به سرزمین های اشغالی ترغیب کرد، انتقاد کرد.

این اولین بار نیست که سندرز بر مساله کمک های مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی به عنوان اهرم فشاری برای دستیابی به نتایج مثبت در زمینه سیاست خارجی تاکید می کند.

وی پیشتر نیز گفته بود که انتقاد از سیاست‌های رژیم صهیونیستی، به منزله یهودستیزی نیست.

اکتبر سال ۲۰۱۸، بزرگترین بسته کمک های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی به ارزش ۳۸ میلیارد دلار برای یک دوره ۱۰ ساله به اجرا در آمد.

آمریکا و رژیم صهیونیستی در یادداشت تفاهمی که در سال ۲۰۱۶ امضا شد، توافق کردند که مبلغ سه میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در زمینه سرمایه گذاری نظامی خارجی اختصاص یابد و ۵۰۰ میلیون دلار دیگر نیز برای برنامه های هماهنگ در زمینه دفاع موشکی در نظر گرفته شود.

در دوره ریاست جمهوری ترامپ، از این هزینه های کلان به خوبی محافظت شده، ‌ اگرچه بودجه بخش های دیگری چون محافظت از محیط زیست کاهش یافته است.

در همین حال، وزارت امور خارجه آمریکا به تازگی تعریف جدیدی از یهودستیزی ارائه داد که قیاس بین سیاست های رژیم صهیونیستی در زمان معاصر با زمان نازی ها را در بر می گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1398/05/26
مرد تویی بقیه اداتو در میارن
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1398/05/26
سندرز رو کسی تحویل نمیگیره اما همیشه زر میزنه
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/05/26
با این کار انخاب نمیشه.ایپک تاییدش نمیکنه
Sweden
22:22 - 1398/05/26
این دیگه رییس جمهور نمیشه
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1398/05/26
یعنی اگ امریکا یکی ادم فهمیده توش باشه اینم همینه
United Arab Emirates
02:24 - 1398/05/27
آمریکا به مردم خودش ظلم می کند و همه غم خود را برای رفاه صهیونیسم است؟؟ مردم آمریکا هم بخار ندارند به مسؤلان بگویند چرا این همه کمک های مالی به این رزیم غاصب صهیونیستی و کودک کش می کنند در صورتی که نزدیک به 45 میلیون نفر در فقر زندگی می کنند و مثل شوروی سابق به 50 کشور مستقل ایالات های آن جدا می شوند و بوی آن به مشام می رسد
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/05/27
دنیا یعنی اسراییل اگر رابطه ات بااون خوب بود خوب هستی اگر نبود بده عالم هستی .سندز گور خودشو با دست خودش کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج