عجب؛ عارف: منفعل بودن چاره کار نیست!
۸۹۸۷۱۶
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
۴۵۹۶ 
عارف، رئیس فراکسیون امید که همیشه به خاطر مواضع انفعالی از سوی اصلاح طلبان مورد انتقاد واقع شده است گفت: رمز موفقیت گفتمان اصلاحات انسجام و همبستگی است، اما به نظر می‌رسد ماموریت عده‌ای محدود در داخل جریان اصلاحات شکاف انداختن در داخل این جریان است و من از همه فعالان اصلاح‌طلب درخواست می‌کنم به خاطر حفظ گفتمان اصیل اصلاح‌طلبی از طرح مطالبی که باعث ایجاد دودستگی در خانواده اصلاحات می‌شود پرهیز کنند.

خبرگزاری ایسنا: عارف، رئیس فراکسیون امید که همیشه به خاطر مواضع انفعالی از سوی اصلاح طلبان مورد انتقاد واقع شده است گفت: رمز موفقیت گفتمان اصلاحات انسجام و همبستگی است، اما به نظر می‌رسد ماموریت عده‌ای محدود در داخل جریان اصلاحات شکاف انداختن در داخل این جریان است و من از همه فعالان اصلاح‌طلب درخواست می‌کنم به خاطر حفظ گفتمان اصیل اصلاح‌طلبی از طرح مطالبی که باعث ایجاد دودستگی در خانواده اصلاحات می‌شود پرهیز کنند.

محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با فعالان سیاسی اصلاح‌طلب استان تهران و مرکزی با تبریک دهه ولایت و قدردانی از مسئولیت پذیری مردم در مشارکت چشم گیر در انتخابات های گذشته و رای به گفتمان اصلاحات گفت: اگر بخواهیم مسیری را که آغاز کردیم ادامه دهیم هیچ راهی جز وحدت، انسجام و کوتاه آمدن از منافع فردی و گروهی نداریم.

عارف: منفعل بودن چاره کار نیست!

وی افزود: معتقدم راهی که از سال ۹۲ آغاز کردیم راه درستی بوده و مردم نیز همراهی خوبی در این مسیر با گفتمان اصلاحات داشتند و رای معناداری که به آقای روحانی دادند بر اساس حمایت جریان اصلاحات از ایشان بود.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با توصیه به فعالان اصلاح طلب مبنی بر سرگرم نشدن به حاشیه‌ها، تصریح کرد: اختلاف نظرها در یک جبهه سیاسی طبیعی است، ولی باید مراقبت کرد گلایه‌ها باعث شکاف در خانواده اصلاحات نشود.

وی با بیان اینکه برخی هجمه‌ها در ظاهر به یک فرد خاص است ولی در نهایت گفتمان اصلاحات را نشانه گرفته است خاطرنشان کرد: ویژگی گفتمان اصلاحات سیالیت و درجا نزدن است؛ به همین دلیل از صحنه تحولات سیاسی کشور هیچگاه نمی‌توانیم کنار بکشیم. مردم شاید از رفتار اصلاح طلبان گلایه داشته باشند اما عمیقا به گفتمان اصلاحات اعتقاد دارند.

رئیس فراکسیون امید با یادآوری شرایط انتخابات خرداد ۷۶ گفت: یک گفتمان سیاسی برای پیروزی در انتخابات حضور پیدا می کند اما اگر پیروز نشد نمی‌تواند عقب نشینی کند.

وی با بیان اینکه یک جریان سیاسی با توجه به شرایط تاکتیک‌های حضورش در انتخابات تغییر می‌کند، تصریح کرد: گفتمان اصلاحات گفتمان ناامیدی نیست و راهبرد ما در چارچوب این گفتمان حضور فعال در مناسبت‌های مختلف از جمله انتخابات است. شرایط فعلی با اوایل دهه ۹۰ که جریان اصلاحات در محدودیت به سر می‌برد قابل مقایسه نیست. آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست.

عارف با بیان اینکه بعد از تشکیل فراکسیون امید حملات علیه این فراکسیون آغاز شد اما مردم در انتخابات شوراها مجددا به گفتمان اصلاحات رای دادند تصریح کرد: جریان اصلاحات ظرفیت جبران اشتباه را دارد و اگر در گذشته بر اساس مصلحت اندیشی‌ها، محدودیت‌ها و پذیرش توصیه افراد کسانی در لیست های انتخاباتی قرار گرفتند که در موقعیت‌های حساس از پشت به ما خنجر زدند مطمئنا در انتخابات پیش رو به گونه دیگر عمل خواهیم کرد.

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: رمز موفقیت گفتمان اصلاحات انسجام و همبستگی است، اما به نظر می‌رسد ماموریت عده‌ای محدود در داخل جریان اصلاحات شکاف انداختن در داخل این جریان است و من از همه فعالان اصلاح‌طلب درخواست می کنم به خاطر حفظ گفتمان اصیل اصلاح‌طلبی از طرح مطالبی که باعث ایجاد دو دستگی در خانواده اصلاحات می شود پرهیز کنند.

وی با اشاره به برخی مطالبی که درباره شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح می شود گفت:از طرفی می گویند شورای عالی اصلاح طلبان صرفا کارکرد انتخاباتی دارد اما در اظهارنظر دیگر می گویند چرا بر عملکرد نهادهای برآمده از این شورا همچون فراکسیون امید و شوراهای اسلامی شهر و روستا نظارت نمی کنند؟ آیا طرح اینگونه مطالب بدون اطلاع از ساز و کار شورای عالی اصلاح طلبان دستاوردی جز بر هم زدن وحدت و همبستگی جریان اصلاحات دارد؟

رئیس فراکسیون امید با اشاره به ویژگی صلح طلبی جریان اصلاحات گفت: جریان اصلاح طلب همیشه منادی صلح بوده و هر زمان این جریان در حاکمیت حضور داشته در عرصه بین الملل با دست برتر و اقتدار در مقابل ابرقدرتها مذاکره کرده است. ایده گفت‌وگوی تمدنها نیز از موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود. در داخل کشور هم اصلاح‌طلبان ایده گفت‌وگوی ملی را مطرح کردند که هم اکنون با دوستان و رقبای خود در حال گفت و مذاکره برای عبور از چالش های کشور هستیم.

عارف در پایان با تاکید بر اینکه عمیقا اعتقاد دارم راه نجات کشور حاکمیت گفتمان اصلاحات است، گفت: وظیفه اصلاح طلبان است که همه تلاش خود را در این زمینه به کار بندند و با استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت این جریان، حضور موثر و فراگیری در انتخابات پیش رو داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/05/30
فکر نکنم کاره ای باشی
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/05/30
فرزندش جاي عارف خوب منفعل،، فكر كنم براي گردش رفته مجلس
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/05/30
تو پدر انفعالی! باید انفعال و سازش رو آموزش بدی
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/05/30
همه افتادن به دروغ گفتن، آقای منفعل هم همینطور
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/05/30
مقامات ما ماشاالله خیلی پرو هستند .
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/05/30
ملت دانا== تمامی ملت در. رفاه و امنیت
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/05/30
منفعل تر از عارف هم مگه میشه !!!مگه داریم؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/05/30
آقاي عارف،لطفا حرف نزن.مردم ديگه به هيچ گروهي راي نميدن.لطفا ماله روبزار زمين!
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/05/30
این چند وقتی حرفی میزنه که نگن از دنیا رفته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
احسنت هم وطن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آخر عمری حرفهای خوب در خور خودت را به یادگار داشته باش
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/30
ازآنجایی که شمابدنبال افساددرجامعه هستیدنه اصلاح،پیشنهادمیکنم خودتان راافسادطلب بنامیدنه اصلاح طلب ،فتنه ۸۸،مجلس کثیف ششم،فسادگسترده دردولت کنونی وبیچاره کردن مردم وگرانیهای اخیر،نمونه هایی برای این مدعاست.
مردم عزیزفریب این افسادطلبان رانخورید
Germany
11:58 - 1398/05/30
با اختلاف بی خاصیترین نماینده
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/05/30
ی روز عمر فنا می شود حقوق ها گرفتیم کاری نکردیم
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/05/30
به فکر کاندیدای ریاست جمهوری نباش.
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/05/30
فراکسیون امید ناامیدی
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/05/30
گفتمان اصلاحات اگر در راستای سیاست های غربی نباشد و اینکه به نظرم تاکنون یک بزک تبلیغاتی و انتخاباتی بوده و البته که در بردارنده نظر اجتماع هم نیست تصور می کنم اصلاحات پوسیده یک حاجی واشنگتن باقی مانده و اینکه تغییراتی که شما و ظاهرا دسته مقابل باید انجام بدهید چیزی فراتر ،در حد عبور به سده جدید باید باشد نه این مهملات تکراری چهل ساله
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/05/30
خبرگزاری مجلس اعلام کرد
درپی اعلام مشاهده یک رشته سیم پاره در راهرو مجلس بالاخره بعد از 4سال تلاش فراکسیون امید تیم تعمیرات مجلس به محل پارگی مراجعه کردند که سیم مذکور سیم میکروفن اقای عارف اعلام و امروز تعمیر گردید.
پاسخ ها
میرو
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
قشنگ بود البته ما خیلی نمایده داریم زیادی سیم پاره هم داریم
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/05/30
دلت رو خوش به انتخابات ۹۶نکن چون دیگر اکثر مردم در انتخابات۹۸و۱۴۰۰شرکت نخواهند کرد.مگر راهی بیابید.مردم طفیلی شما نیستند آقای عارف!؟
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/05/30
تو این چهار سال از دیولر صدا دراومده از این صدا در نیومده اینها چی رو میخوان اصلاح کنن آیا اصلاح ارکان قدرت غیر انتخابی در ایران امکانپذیر هست؟
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/05/30
هر وقت کسی میگه منفعل و انفعال یاد تو و دارو دسته ات میوفتم.چه تو مجلس چه توی دولت.پررویی هم حدی داره.هرگندی میزنید همونو میاید میگید اینکارو نباید کرد.اگه نباید انجام داد و میدونی پس چرا انجام میدید؟مطمئنید آگاهانه خیانت نمیکنید؟
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/05/30
تو که روی هر چی انفعالیه کم کردی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج