ظریف: گفت‌وگوی سازنده‌ای با مکرون داشتم
۸۹۹۴۲۹
۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
۶۵۸۴ 
وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر خود با رئیس جمهور فرانسه را سازنده و خوب عنوان کرد و گفت ایران و فرانسه به گفتگوهای خود ادامه خواهند داد و تماس ها بین آقایان مکرون و روحانی ادامه خواهد داشت.

ایسنا: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه عصر روز جمعه بعد از دیدار با رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه در جمع خبرنگاران در توضیح گفت‌وگوهای انجام شده خاطرنشان کرد: گفت‌وگو های روز جمعه با آقای مکرون در ادامه گفت‌وگو ها و تماس های تلفنی است که بین آقای روحانی و مکرون صورت گرفته است، فرانسه پیشنهادی را ارائه داده ما هم پیشنهادهایی را داشتیم که همه آن ها در مورد نحوه اجرای برجام و گام هایی است که نیاز از سوی طرفین برای اجرای برجام برداشته شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که گفت‌وگو های صورت گرفته بین وی و رئیس جمهور فرانسه در روز جمعه گفت‌وگوهای خوب و سازنده‌ای بوده است، ادامه داد: البته این موضوع بستگی به این دارد که اتحادیه اروپا چگونه بتواند به تعهدات برجامی خود و تعهداتی که بعد از خروج آمریکا از برجام داده است، عمل کند .

ظریف: گفت‌وگوی سازنده‌ای با مکرون داشتم

ظریف همچنین با اشاره به این که این گفت‌وگو در آستانه برگزاری اجلاس« جی ۷» انجام شده است ، خاطرنشان کرد: این اجلاس فرصتی را برای آقای مکرون فراهم می‌کند که با سایر اعضای اروپایی برجام و دیگر اعضای گروه جی ۷ در این ارتباط رایزنی و گفت‌وگو کند .

وی خاطرنشان کرد : ما گفت‌وگوهای خود را با فرانسه ادامه می‌دهیم و تماس‌ها بین آقایان مکرون و روحانی نیز ادامه خواهد داشت.

وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه دیدگاه ایران در مورد برجام کاملا مشخص است، افزود : ما برجام را غیر قابل مذاکره مجدد می‌دانیم، اما برای اجرای برجام همانطور که در کمیسیون مشترک برجام گفت‌وگو می کردیم آمادگی داریم که در سطوح مختلف گفت‌وگو کنیم.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی دیگر از موارد مورد بحث در این جلسه بحث آزادی کشتیرانی بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف گفته که آزادی کشتیرانی باید برای همه باشد و ایران به عنوان کشوری که دارای سواحل طولانی با دریای عمان و خلیج فارس است و بخش شمالی تنگه هرمز را در اختیار دارد، مطمئن ترین نیرو برای ایجاد امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است و همواره علاقه مند به تامین آزادی کشتیرانی در این منطقه بوده است.

وزیر امور خارجه ایران در همین راستا افزود : البته ضرورت دارد که این آزادی برای کشتی های ایرانی که حامل کالا و نفت برای ایران نیز هستند ،فراهم شود.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/06/01
ایکاش به نفع مردم باشه نه ستیزه گری... ما ملت پدرمون داره در مباد
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/06/01
از اینکه هیچ کس در فرودگاه پاریس به استقبالش نرفت معلومه که چقدر تحویلت گرفتند جواد.
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1398/06/01
اگر کشتی سرگردان ایران تحویل گرفت اونوقت مشخص می شود.
United Arab Emirates
20:25 - 1398/06/01
چند سال فقط فقط این جمله را می گویید مذاکره سازنده بود!!!؟
United States
21:07 - 1398/06/01
خدا به دادمون برسه. من از خبرهاي خوب اين دولت ميترسم
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1398/06/01
سازنده یعنی چی؟؟؟ کمی مردم رو مورد اعتماد بدونید ثواب داره!!!
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/06/01
هفت سال که گفتگو می کنی یعنی سازنده نبود؟!!!! پس این سخت ترین تحریم ها چیه؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1398/06/02
هفت ساله که میگی گفتگویی سازنده داشتیم، اما نتیجه اش....
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/06/02
... همین جمله رو تکرار میکنین اینده خوبی رو واسه شما دولتیها پیش گویی کردن
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/06/02
ایران بایدبداند اروپا اگرمیخاست میتونست ارتباط سازنده باایران داشته باشد ولی امریکا عجیب کارشکنی خواهد کردواروپا توانا یی مقابله باامریکاراندارد مگرروابط تجاریش راباکشورهای آسیایی کاملا مستقل عمل کنند آنوقت اروپا بسیار تقویت اقتصادی خواهدشدوکشورهای درحال توسعه هم با زوابط تجاری بااروپا آمریکارادورزده وقطعا امریکا به انزواکشیده میشود .پس گامهای اروپا برای روابط تجاری با کشورهای آسیایی بایدبلندباشدوازتحدیدات امریکا برهیزکنن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج