اوکراین با عضویت روسیه در گروه ۷ مخالفت کرد
۸۹۹۴۶۲
۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
۵۲۵۷ 
رئیس جمهوری اوکراین به صف قدرت های اروپایی در زمینه مخالفت با پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا برای عضویت مجدد روسیه در گروه ۷ پیوست.

ایرنا: رئیس جمهوری اوکراین به صف قدرت های اروپایی در زمینه مخالفت با پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا برای عضویت مجدد روسیه در گروه ۷ پیوست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "ولادیمیر زلنسکی" گفت، روسیه همچنان کریمه را در اشغال خود دارد و باعث شکست روند صلح در شرق اوکراین است.

در حالی که "دونالد ترامپ" روز پنجشنبه پیوستن مجدد روسیه به گروه ۷ را مطرح کرد، آلمان، فرانسه و انگلیس که از اعضای این گروه هستند، با یادآوری این نکته که روسیه پس از ضمیمه کردن کریمه اوکراین به خاک خود و حمایت از شورشیان مخالف کی یف در شرق اوکراین از گروه ۷ کنار گذاشته شد، با پیشنهاد ترامپ مخالفت کردند.

اوکراین با عضویت روسیه در گروه ۷ مخالفت کرد

زلنسکی گفت، از مارس ۲۰۱۴ که حضور روسیه در گروه ۸ متوقف شد، هیچ چیزی تغییر نکرده است. کریمه همانند گذشته تحت اشغال است و شرق اوکراین با جنگ دست به گریبان است.

وی با انعکاس موضع اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد، عضویت دوباره و بدون پیش شرط ولادیمیر پوتین به این گروه، زیانبار و نشانه ضعف آن است. اتحادیه اروپا همچنان معتقد است دلایل اخراج روسیه از گروه ۸ در سال ۲۰۱۴ همانند پنج سال پیش معتبر و موثق است.

اتحادیه اروپا و آمریکا به خاطر نقش روسیه در درگیری های اوکراین و کشته شدن ۱۳ هزار نفر تا کنون، مسکو را تحریم کردند.

اعضای گروه ۷(آمریکا، ژاپن، آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و کانادا) در روزهای شنبه و یکشنبه(۲ و ۳ شهریور) در فرانسه گردهم می آیند و اختلاف نظر بر سر نحوه برخورد با روسیه یکی از چندین موضوع مورد تنش در روابط فراآتلانتیک است که در نشست سران گروه ۷ خود را نشان می دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج