روایتی جدید از خانه‌نشینیِ معروف احمدی‌نژاد
۸۹۹۶۰۵
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
۱۶۸۴۳ 
سید مرتضی بختیاری، وزیر دادگستری دولت احمدی نژاد در برنامه دست خط درباره تصمیم وزرای دولت دهم برای استعفا در جریان قهر ۱۱ روزه احمدی‌نژاد صحبت کرد.

خبرآنلاین: سید مرتضی بختیاری، وزیر دادگستری دولت احمدی نژاد در برنامه دست خط درباره تصمیم وزرای دولت دهم برای استعفا در جریان قهر ۱۱ روزه احمدی‌نژاد صحبت کرد.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد یکسری حواشی داشت و شما از وزرایی بودید که انتقاد به انتخاب معاون اول داشتند. درست است؟

در دور دوم، دو سال اول خیلی مشکل نداشتیم و دو سال دوم ریاست جمهوری یکسری مشکلات ایجاد شد و بخشی به این برمی‌گشت که تصمیماتی گرفته می‌شد؛ مثلاً آقای رئیس جمهور تصمیم گرفتند که یک لایحه در دولت بیاید و تصویب شود و بعد به مجلس برود که سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی، سازمان ثبت اسناد و دادسراها زیرمجموعه وزارت دادگستری بیاید؛ خب این خلاف قانون بود. لایحه که در دولت مطرح شد قاعدتاً اول به کمیسیون لوایح می‌آید و رئیس کمیسیون لوایح هم وزیر دادگستری بود و الان هم وزیر دادگستری است و از قبل هم همینطور بوده است.

من آنجا ایراد گرفتم و گفتم آقای دکتر این لایحه خلاف قانون اساسی است و ثانیاً باید در کمیسیون لوایح می‌آمد و پخت و پز انجام می‌گرفت. ظاهراً در کمیسیون دیگری مطرح شده بود و پخت و پزها انجام شده بود بدون اینکه در کمیسیون لوایح بیاید. آنجا رای‌گیری کردند و من رای مخالف دادم، ولی رای آورد. جلسه طول کشید و بحث‌های مفصلی شد.

بعد یک روز در دفترم نشسته بودم که گفتند از دفتر رئیس‌جمهور یک پاکت محرمانه آوردند. من گفتم بیایند و پاکت را باز کردم و دیدم لایحه باید با امضای وزیر به مجلس برود. هم وزیر و هم رئیس‌جمهور بود. رئیس‌جمهور محترم امضا کرده بودند و من به عنوان رئیس دادگستری باید امضا می‌کردم، ولی امضا نکردم. خلاف قانون اساسی بود. بعد من لایحه را در پاکت گذاشتم و گفتم برگردانید و من خودم با آقای دکتر صحبت می‌کنم. برگرداندند و روز بعد جلسه دولت بود. من در جلسه دولت بودم و دیدم یکی از عزیزان آمدند و گفتند آقای رئیس‌جمهور در اتاق خود منتظر هستند. در دولت ایشان شرکت نکردند. من در اتاق ایشان رفتم و گفتند چرا لایحه را امضا نمی‌کنید؟ گفتم خلاف قانون است.

گفت اگر در دولت مصوبه‌ای تصویب شود و تعدادی از وزرا مخالف باشند، ولی اکثریت رای بدهند و آن تصویب شد، آیا این لازم‌الاجرا هست یا خیر؟ گفتم بله. گفتند پس امضا کنید. اکثریت رای دادند. گفتم آقای دکتر من، چون قاضی هستم و سوگند خورده‌ام خلاف قانون عمل نکنم، امضا نمی‌کنم. حتی در بحث دوران ۱۱ روزی که در خانه خود بودند ما در آن قسمت خیلی تلاش کردیم که به جاهای باریکی کشیده نشود. اکثر وزرا تصمیم گرفتیم اگر ایشان برنگشت همه استعفا بدهیم. اینطور نمی‌شود؛ اینکه تصمیمی مقام معظم رهبری گرفتند و رئیس‌جمهور بخواهد در برابر آن مقاومت کند، بالاخره ما به استناد قانون اساسی به این اعتقاد داریم ریاست جمهوری با تنفیذ رهبری حق دخل و تصرف دارد. عین قانون اساسی است. خیلی تلاش کردیم که ...

به منزل ایشان رفتید؟

بله؛ دوستان مطرح کردند و حقیقتاً خیلی دلم شکسته بود. گفتم آقای دکتر اجازه ندهید بسیج سرافکنده شود، بسیج خیلی از شما حمایت کرد. نیروهای حزب‌اللهی دل شکسته نشوند. در نهایت من سه بار ایشان را به حضرت زهرا (س) قسم دادم که اصلاً هم خودم گریه‌ام گرفته بود و هم دوستانی که آنجا بودند برخی گریه کردند؛ نشد! بعد بیرون آمدیم و دست به دامن آیت‌الله یزدی شدیم. آنجا هم باز نشد. بعد یکی از دوستان به من گفت نزد آیت الله شاهرودی بروید. آیت الله شاهرودی بیایند وساطت کنند. من با دفتر ایشان در قم هماهنگ کردم و به قم رفتم.

ایشان در قم بودند. مفصل در آنجا صحبت شد و ایشان خیلی قوی گفتند این کار را می‌کنم و آمدند و الحمدالله بعد اعلام کردند آقای رئیس جمهور قرار است سرکار بیایند. حتی در یک جلسه مشاور امور روحانیون ایشان در جلسه مطرح کرد که راجع به آقای مشایی مطالبی بود، در جلسه دولت بود. مطالبی مطرح شد و آقای رئیس‌جمهور صحبت کردند و بعد آقای محصولی مطالبی مطرح کردند.

من هم وقت گرفتم و در آنجا گفتم شخصیت‌های بزرگی از حوزه از شما حمایت کردند، ولی الان نسبت به شما مسئله‌دار شدند. اسم بردم. بعد ایشان در جمع‌بندی فرمودند که من حرفی ندارم، با آیت‌الله مصباح یزدی هماهنگی کنید یا ایشان به تهران تشریف بیاورند یا آقای مشایی خدمت آیت‌الله مصباح یزدی بروند و عقاید خود را عرضه کنند. قرار شد آن عزیزی که مشاور روحانیون بودند به آنجا بروند و این بررسی‌ها را انجام دهند.

دو هفته از این قضیه گذشت البته ایشان دیگر به دولت نیامد و از مشاوری هم استعفا داد. من ایشان را دیدم و گفتم چطور شد؟ گفت آیت الله مصباح یزدی فرمودند این صحنه‌سازی است و قبول نکردند. گفتند این واقعیت ندارد، این‌ها اگر بخواهند واقعاً از آن انحرافات دست بردارد - منظور آقای مشایی بود - مطالب زیادی است که خودش می‌داند و لذا قبول نکردند.

و علت اینکه این ۴۳ نفر بعد از ریاست جمهوری ایشان نامه نوشتید که به خاطر یکسری اظهار نظرات...

این اواخر بود. وقتی اینهمه تندروی شد، خیلی نگران بودیم. نگران این بودیم که این انقلاب با این همه شهید در این شرایط انصاف نیست اینطور برخورد شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/06/02
ممنون، تازه فهمیدیم شماها نذاشتید کار انجام بشه، شما وزیر بودی ولی فقط چوب لای چرخ میذاشتی؟
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
احمدی نژاد دیده روحانی چنان گندی زده که به هیچ وجه نمی تواند در چشمان مردم نگاه کند
باز دمش گرم کمی شعور و معرفت دارد
ولی بعضی ها خجالت نمی کشند که هیچ مدام همراه وزرا به چالوس میروند تازه گیها لاریجانی را هم‌به کوه نبردی میبره روحانی بس کن
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
حسن تو ادمي اخه بخاي کسيو مقصر بدوني؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/06/02
مرد بزرگ مرد نترس مرد شجاع مرد دلسوز ملت طرفدار مظلومان دکتر احمدی نژاد قربون وجودت بدم بیا دکتر جان تو که طرفدار زیاد داری کل جنوب ایران طرفداران هستن بیا ای مرد شجاع نفرت بر دشمنان توباد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بله استاد خراب کردن مملکت در میان اساتید برجسته این چهل سال .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بیا بیا دکتر جان 0
hassan.h
United Arab Emirates
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
آقای دکتر دیگر قرار نیست جائی بیایند ایشان امتحان خودشان را دادند و رفتند فرش قرمزی در انتظارشان نیست
اما دوستی که می گوید استاد خراب کردن مملکت
نه بی انصافی است من آن دو شیخ (هاشمی و خاتمی) را بیشتر مقصر می دانم مخصوص در غفلت از مهاجرت آسیب زای روستائیان به شهرها،
حداقل مشکل اشتغال که خودش علت العلل گروه زیادی از آسیب هاست علتش همان مهاجرت است که باید آن دو نفر مهارش می کردند و نکردند
بدون نام
United States
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بابا انقد دکتر دکتر نگین وهم برش میداره..خوبه همه میدونن چطور مدرکشو گرفت ..صلا نمیدونه عنوان پایان نامه اش چی...
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/06/02
درودبریارمحرومان وفقرا‌درودبرشرف مردایران دوست ایرانی
ایران‌پرست احمدی نژادعزیز
باامسال روحانی بزرگیت اشکارشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
هشت سال گند زدبعضی هاآلزایمر دارند
میرو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
یار محرومان...نمی خوام بحث کنم.. اصلا چرا این رو گفتی اگر به خاطر اینکه بد لباس می پوشه که ربطی هم نداره بر عکس داره جایگاه ریس جمهور ایران رو خدشه دار میکنه گرون نیست والا لباس خوب و قشنگ..
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1398/06/02
رهبری‌پاینده‌باد
احمدی‌نژاد‌زنده باد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
درود بر شما جناب آقای دکتر احمدی نژاد
بدون نام
United States
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
جدی یادتون رفته ؟؟ این آقای مثلا دکتر چه بلایی سرمون آورد؟؟؟؟؟چقدر مردم فرموشکاری هستیم...
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/06/02
ترسو مردم تورا قبول دارند
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/06/02
خونم. فدای آقا محمود احمدی نژاد. رای ریاست جمهوری فقط آقا محمود
India
10:02 - 1398/06/02
بازهم درودبراحمدی نژاد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
درود بر دکتور
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/06/02
من خودم سر سخت طرفدار احمدی نژاد بودم ولی هزار بار ااز خدا بخشش خواستم چون کسی نبود که من دنبالش رفتم مشایی معلوم بود که چکاره است ایشان از آن حمایت میکرد مکر چقدر کارخانه ها وزمینهای سوری در دولت احمدی نژاد مفد فروختن شجاع اخماقانه بودن شرت نیست شجاع درست بودن شرت است مال احمدی نژاد از سر لج بازی شجاع بود که کتک اش مردم میخورد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حسن جان، شرط درسته. اونی که شما نوشته ایی لباس زیر هست
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1398/06/02
یه مشت کوتوله را باد و بزک کردید و بعنوان شخصیت به مردم معرفی کردید خب این میشود.
کشور بزرگ ایران مشکلات بزرگی دارد و ادم بزرگ برای حل انها میخواهد
پاسخ ها
آزرنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
عزیزم منظورت از آدم بزرگ رئیس جمهور فعلیه!!!!؟؟؟ اگه منظورت از آدم بزرگ رئیس جمهوره فعلیه معلوم میشه که مفهوم بزرگ بودن رو برات خوب جا نیانداختن... چون این رئیس جمهور با گندکاریاش روی رئیس جمهور قبلی رو سفید کرد!!!
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/06/02
درود خدا بر رهبری و احمدی نژاد و سپاه پاسداران
United Arab Emirates
13:05 - 1398/06/02
درود بر یکه مرد درست کار دکتر احمدی نژاد مرد خدا پرست مردم دوست
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بابا بی خیال مملکت خراب کرده ..تمام نزدیکاش بخاطر فساد تو زندون افتادن ...یادتون رفته نامه صدتا اقتصادان که از احمدی نژاد خاستن مسیرشو عوض کنه...بابا روحانی بد هست درست بی عرضع درست ولی محمود یادتون نره داغون بود داغون
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/06/02
خبرداغ ازاحمدی‌نژادعزیز عکس‌خوب‌بگذار
حسود نباش‌
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بله عکس بعد بوتاکس و سایر عمل جراحی های که کرده رو بزارید...یا عکسی بزارید که با مشایی و هاله نور سه تایی عکس گرفتن اونا رو بزارید...د
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/06/02
وطن‌پرستی‌احمدی‌نژاد‌به‌مرور خودنمایی‌میکند
طرف‌دارانت‌اوج‌میگرند
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/06/03
دكتر تمام شد و رفت حالا هي سر زبان مي آورديش كه چي تحفه نطنز بود؟
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/07/10
خیانتهای احمدی جانتان را اگر بخواهن.د بنویسند اب دریاها مرکب بسه باز هم کم میارند مرگ بر شما که نمیفهمید،
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/07/11
ببینید روحانی چه بر سره مردم اورده که که کسانی هم که از احمدی نژاد نفرت داشتن طرفدارش شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج