استفاده ۵ درصدی از کارت سوخت
۹۰۰۰۹۲
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
۳۷۱۷ 
وزیر نفت گفت: بیش از ۹۰ درصد مردم کارت سوخت دارند اما تنها ۵ درصد از کارت خود استفاده می‌کنند.

مهر:حمیدرضا حاجی‌بابایی در توضیح جلسه امروز (یکشنبه) فراکسیون نمایندگان ولایی با حضور وزیر نفت، گفت: نمایندگان و اعضای فراکسیون در این نشست سوالاتی را از وزیر نفت پرسیدند و درخواست کردند که به آنها پاسخ داده شود.

وی تصریح کرد: نمایندگان در این نشست یادآور شدند که طبق برنامه ششم توسعه باید تولید پتروشیمی ها به ۱۰۰ میلیون تن برسد، لذا برنامه وزارت نفت جهت جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال چه بوده است، نمایندگان همچنین در مورد ضرورت گازرسانی به مناطق محروم و اختصاص قیر یارانه‌ای طبق قانون سوالاتی را مطرح کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در ادامه علت افزایش قیمت کود شیمیایی و عدم پیگیری و نظارت را مطرح کرد و افزود: نمایندگان همچنین از وزیر درخواست کردند تا درباره ضرورت بهره‌برداری بیشتر از میادین مشترک، جلوگیری از خام فروشی و تبدیل آن به فراورده‌ها، ضرورت پرداخت بدهی‌های پیمانکاران و میزان مصرف بنزین در کشور توضیحاتی را ارایه کند.

حاجی بابایی ادامه داد: همچنین درباره اینکه آیا کارت سوخت تاثیری در کاهش میزان مصرف دارد، سوالی مطرح شد و از آقای زنگه خواسته شد تا در مورد بازگشت ارز حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی به کشور توضیح دهد.

وی از وزیر نفت در خصوص وضعیت خصوصی‌سازی پتروشیمی‌ها که بسیار تاسف برانگیز است، سوال کرد و گفت: آقای زنگنه درباره عدم نظارت بر آن توضیح دهید، همچنین در مورد عدم پاسخ وزارت نفت به نامه ۷۰ نماینده پاسخ دهید.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در توضیح سوال نمایندگان، گفت: وزارت نفت در مورد پتروشیمی‌ها فقط مسئول تولید است و مسئول فروش و بازار نیست، تمام کود کشور نیز توسط وزارت دفاع تولید می‌شود و وزارت نفت تأثیری در قیمت آن ندارد.

وی افزود: ما حدود ۲ و نیم تا ۳ برابر مصرف داخلی تولید کود داریم.

زنگنه همچنین یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد ارز پتروشیمی به سامانه نیما برمی‌گردد، سال گذشته صادرات پتروشیمی بالای ۱۱ میلیارد دلار بوده که بیش از ۹ میلیارد دلار آن به سامانه برگشته و مابقی مصرف پتروشیمی‌ها شده است. عملکرد پتروشیمی‌های خصوصی نیز خوب بوده است. تمام منابع حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی توسط دولت نیز به خزانه برمی‌گردد و کاملاً در اختیار بانک مرکزی است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت در بحث قیر مسئولیت و نظارتی ندارد، گفت: تولید پتروشیمی‌ها طبق برنامه ششم تا اواخر سال ۱۳۹۹، به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد، زمینه جهش خوبی داریم و عملیات فاز ۱۱ نیز امسال شروع خواهد شد.

زنگنه در خصوص مخازن مشترک، تصریح کرد: ما دو ناحیه اصلی داریم؛ یکی غرب کارون که با عراق مشترک است که ظرفیت ما بیش از ۳۰۰ هزار بشکه است اما در حال حاضر و قبل از آن ۵۰ هزار بشکه بوده است، با این حال پیشرفت ما در این زمینه از عراق بیشتر بوده است. ناحیه دیگر در پارس جنوبی است که با قطر مشترک است و تولید ما در در حال حاضر دو برابر شده و از نظر تولید روزانه نیز از قطر جلوتر هستیم.

وی با اشاره به اینکه در دریای مازندران حدودی و تفکیکی برای نفت تعیین نشده است، در پاسخ به سوال نمایندگان درباره کارت سوخت، گفت: بیش از ۹۰ درصد مردم کارت سوخت دارند اما تنها ۵ درصد از کارت خود استفاده می‌کنند.

وزیر نفت در پایان خاطرنشان کرد: وزارت نفت در مورد فروش فرآورده‌ها هیچ مشکلی ندارد، بالاترین رقم صادرات کشور در فرآورده‌ها در ماه مرداد اتفاق افتاد و بیش از ۴ برابر دولت قبل فرآورده صادر کردیم. قیر نیز از طریق بورس عرضه می‌شود و قیمت آن نزدیک به قیمت بین‌المللی است. در واقع شرکت نفت وزارتخانه قیر تولید نمی‌کند و این اقدام توسط بخش خصوصی تولید می‌شود.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/06/03
چه رویی دارن اینا . حالا که جلوی فروش نفتشون رو گرفتن . قانون جلوگیری از خام فروشی رو تصویب می کنن
روی شما رو اگه سنگ پای قزوین داشت الان سنگ مس شده بود
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
نگران صحبت های زنگنه‌نباش این دقیقا خواب دیشب او بوده
کسی نیست بگوئید زنگنه ان‌برنامه ریز خود را عوض کن گندش درامد
همه‌مردم‌منتظر کارت‌سوخت‌هستن ولی نه اداره پست جواب میده و‌نه‌پلیس بعلاوه ده
فقط میگویند میآید حال چه زمانی خدا داند
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/06/03
مسئله کارت سوخت کم کردن مصرف نبوده ونیست فقط پول کلانی است که در ازای صدور کارت از مردم میگیرند وهی ننه من غریبم بازی در می آورند برای گران کردن بنزین وفشار دیگری روی مردم بدبخت چون هر چیزی که گران شود برای مرفهان وپولداران چیزی نیست چون سرمایه اشن براشون هزاران برابر گرانی عایدات دارد
پسته بشه پانصد هزار تومان گوشت بشه دویست هزار تومان میوه کیلویی پنجاهزارتومان زعفران مثقالی هشتاد هزار تومان برنج صدهزارتومان به کجاشون بر میخوره انبارهاشون از بهترین وبا کیفیترین اجناس میخرند وانیار میکنند ومیخورند سر ملت به گور که از عید نتوانستند یک کیلو گوشت بخرند یک هندوانه بخرند فقط باید حسرت بکشند دیگه لباس ومسافرت وگردشو استخر وسینما وکنسرتو زیارتو همه وهمه بماند که انقلاب کردند وباید چوبش را بخورند چشممان کور ودندمان نرم که دیگر از این هوسها نکنیم
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/06/03
مردم با چه زبونی بگن برید گم شید
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/06/03
وقتی نود و پنج درصد استفاده نمیکنن یعنی مخالف طرح آبکی شمان بفهمید اینو
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/06/03
خاک بر سرتون که پیام مردم نمیشنوید
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/06/03
برید به جهنم سفارش میکنم سهم سوخت منم بدن بشماها که خوب آتیش بگیرید
-
17:58 - 1398/06/03
سلام
لطفا از آقای زنگنه در خصوص میدان مشترک نفتی فروزان با عربستان چرا پس از گذشت ۱۰ سال ما در این حوزه فعالیتی نداریم و اجازه استارت ساخت سکوی پروژه فروزان داده نمیشود؟
چرا عربستان با لابی گری اجازه شروع این پروژه را نمی دهد؟
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/06/03
یه خورده به مغز کوچیکتون فشار بیارید ، متوجه داستان خواهید شد....ای نا مسئولان بی‌خرد کارنابلد ...چرا مردم با کارت بنزین نمیزننننننن !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج