اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز
۹۰۰۵۳۹
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
۹۳۴۸ 
گویا اشتباهات شهرداری شیراز تمامی ندارد؛ این ماجرا با حذف کلمه «شهید» از تابلوی یکی از خیابان‌های شهر بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: گویا اشتباهات شهرداری شیراز تمامی ندارد؛ این ماجرا با حذف کلمه «شهید» از تابلوی یکی از خیابان‌های شهر بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده است.

استان فارس از قبل از انقلاب تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید از اقشار مختلف اعم از کودکان خردسال، بانوان، ورزشکاران، روحانیون، پزشکان و مهندسان، اساتید دانشگاهی و کهنسالان را در عرصه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رهبر انقلاب در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ به استان فارس، شیراز را به قدمت و سابقه علم و ادب و دلدادگی به اهل بیت به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی معرفی کردند، نامگذاری که به واسطه قرار داشتن بارگاه نورانی امامزادگان والا مقام از جمله حضرت شاهچراغ (ع) صورت گرفت.

مردم شهیدپرور و ولایت مدار استان فارس به ویژه شهر مقدس شیراز به واسطه شهدا و وجود امامزادگان جلیل القدر و حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) همواره از مسئولان استانی و شهری انتظار دارند تصمیمات و کار‌هایی در این شهر انجام می‌شود با نظارت و دقت بیشتری صورت بگیرد.

در یکسال و نیم اخیر شهرداری شیراز اقدام به جمع آوری و یا نصب تابلو و بنر‌هایی در سطح این کلانشهر کرد، که برخی از این بنر‌ها حاشیه ساز و خبرساز شد و موجی از اعتراض را در سطح فضای مجازی به همراه داشت.

دوم اسفندماه سال ۱۳۹۶ بود که گروهی شبانه اقدام به جمع‌آوری عکس‌ها و تمثال‌های شهدا در سطح شهر شیراز کردند این در حالی بود که صبح آن روز قرار بود نخستین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت استان فارس در سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار شود و این موضوع موجی از اعتراضات مردم خداجوی شیراز را به دنبال داشت.

در ادامه واکنش‌ها در پی جمع آوری عکس‌های شهدا، میرزاوند رئیس سازمان سیما و منظر شهری شهرداری شیراز ضمن ادای احترام به ساحت شهدا، جمع‌آوری تعدادی از بنر‌های تصاویر شهدا را اقدامی معمول و با هدف نوسازی این تصاویر همزمان با آغاز سال نو دانست.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

این تنها حرکت شهرداری شیراز نبود و در ادامه شامگاه چهارم مهر ۱۳۹۷ بود که خبری مبنی بر نصب یک بنر توهین‌آمیز به شهدا در سطح شهر شیراز در فضای مجازی پیچید به طوری که کاربران زیادی در این زمینه عکس‌العمل نشان دادند.

در این بنر که به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی شهرداری شیراز در میدان نمازی نصب شده بود از تصاویر سربازان رژیم غاصب صهیونیستی به جای رزمندگان دفاع مقدس استفاده شده بود که این مسئله موجب ناراحتی مردم متدین شیراز شد و شبانه گروهی از مردم این بنر موهوم را به پایین کشیدند.

در پی این اتفاق رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و همچنین شهردار شیراز نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند و از مردم عذرخواهی کردند.

به دنبال این ماجرا و واکنش ها، با دستور شهردار شیراز، رئیس روابط عمومی شهرداری و رئیس روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز برکنار شدند.

بیست و پنجم مهرماه ۱۳۹۷ علی صالحی دادستان پیشین شیراز از صدور کیفرخواست برای عاملان پرونده نصب بنر سربازان رژیم صهیونیست و دستگیری چهار نفر از عوامل مرتبط با این موضوع و ارسال پرونده آن‌ها به دادگاه خبر داد.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

در ادامه ۴۰ روز پس از آن که بنر موهوم تفنگداران رژیم اشغالگر قدس در یک میدان شهر شیراز حاشیه ساز شد، اشتباه املایی در عبارت انگلیسی درج شده در بنر DAWN WITH U.S.A (سپیده دم با آمریکا) به جای DOWN WITH U.S.A (مرگ بر آمریکا) مربوط به راهپیمایی ۱۳ آبان نیز واکنش‌هایی را برانگیخت.

‌روابط عمومی شهرداری شیراز به دنبال انتشار اخبار و تصاویری در مورد بنر ۱۳ آبان و اشتباه فاحشی که در آن وجود داشت، اعلام کرد که این اقدام توسط سازمان‌های تبلیغاتی انجام شده است.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

نصب المان شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی، در مقابل باغ دلگشا، به علت شباهت نداشتن به تصاویر موجود از آن شاعر پرآوازه و شکل نامناسب از دیگر اشتباهات اخیر شهرداری شیراز بود که انتقادهای فراوانی را از سوی کابران شبکه‌های فضای مجازی به دنبال داشت.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

همچنین شامگاه دهم مردادماه ۱۳۹۸ بود که با انتشار عکسی در شبکه‌های اجتماعی نشان می داد که شهرداری شیراز به مناسبت شهادت امام جواد (ع) تابلویی را با نوشته اشتباه در یکی از خیابان‌های این شهر نصب کرده است.

در این تابلو که بر روی دیوار سازمان قطار شهری شهرداری شیراز نصب شده بود، جمله «شهادت امام جواد گرامی باد» به نمایش درآمده بود در حالی که برای شهادت همواره از کلمه «تسلیت» استفاده می‌شود.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

با انتشار این تصویر در فضای مجازی، روابط عمومی سازمان قطار شهری شیراز در واکنش به انتقاد‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خطای موجود در تصویر مانیتور نمای ساختمان قطار شهری شیراز با مضمون شهادت امام جواد (ع) صرفا یک خطای نرم افزاری است که در حقیقت دو تصویر با دو پیام متفاوت روی هم افتاده است. با بزرگنمایی تصویر منتشر شده در فضای مجازی مشاهده خواهید کرد که سرکش‌های حرف "گ" در واژه‌ی گرامی وجود ندارد و آثاری از نقاط حرف "ت" و قسمتی از حرف "ل" واژه‌ی تسلیت به خوبی دیده می‌شود.

سازمان قطار شهری شیراز با قدردانی از اطلاع رسانی این خطا توسط شهروندان گفت: خطای نرم افزاری اصلاح شد.

احمد تنوری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز هم در پیامی در شبکه های اجتماعی با عذرخواهی از مردم نوشت: اشتباه صورت گرفته در تلویزیون شهری شهرداری شیراز صرفا به خطای نوشتاری منحصر نیست، طراحی و رنگ آمیزی شاد و استفاده از رنگ های جشنی برای مراسم عزاداری، کاری بس ناصواب است.

اشتباهات بی‌پایان شهرداری شیراز

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و در تازه‌ترین اخبارها، شهرداری شیراز با نصب تابلویی جدید در یک خیابان در منطقه عادل‌آباد شیراز کلمه شهید را حذف کرد.این اشتباه درحالی است که پیش از این نام خیابان «شهید دستغیب» بوده و هنوز تابلو کوچه‌های فرعی این خیابان نیز با پیشوند «شهید» مزین است.

 

محمدرضا دهقانی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده نسبت به تصاویر این تابلو که در فضای مجازی دست به دست می شود، مشخص شد که این عکس و تابلو مربوط به مدت قبل بوده است.

او، در خصوص نظارت شهرداری شیراز نسبت به نصب بنرها و تابلوهای شهری، اظهار داشت: سازمان شهرداری شیراز به محض کوچکترین اشتباه سریعا موارد را اصلاح می کند.

دهقانی با قدردانی از دغدغه رسانه ها نسبت به مسائل شهری، تصریح کرد: سازمان ترافیک شهرداری شیراز در این خصوص با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی کارگاه مصادیقی را راه اندازی کرده و خوشبختانه در مدت اخیر اتفاقات خاصی در این کلانشهر رخ نداده است.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/06/04
مرده شور همشون روببرن؛ ...
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/06/04
از وقتی این شهردار جدیده اومده ,حتی چراغ های خیابون ها پل ها هو تونل ها رو روشن نمیکنن , دیگه وای به حال بقیه کارا
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/06/04
نکرده کار، نبر بکار، تا زمانی که بجای تخصص، از رانت و تعهد برای اشتغال استفاده شود در بر همین پاشنه میچرخه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
احسنت
دقیقاً
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/06/04
خوب مسئولشو عوض كنيد حتما كارشو بلد نيست
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/06/04
مگه میشه تمام اینا رو بگی اشتباه شده به نظرم اهدافی رو دنبال میکنن
United States
15:05 - 1398/06/04
شهردار شیراز حس نظارتش نیست...
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/06/04
چه اشتباهت کمر شکنی. نمیری الهی منتقد.. دلواپس.. خخخخخخخخخ
پاسخ ها
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
اشتباهات از همین جاها شروع میشه عزیز!
اول حساسیت زدایی میکنن بعد،هر کار دلشون خواست!
دم منتقد گرم، همیشه چشم و گوش مردم بینا و شنواست.
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/06/04
اینقدز تو جامعه مشکلات بزرگ داریم رفتند چسبیدن به بنر و این چیزا
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/06/04
کارشون برنامه ریزی شده است
اگر برخورد جدی با عوامل آن می شد کار به اینجا نمی رسید
تصاویر شهدا که جمع آوری شده بود تا الان نصب نشده!!!!!
بلوار نیستان که سال گذشته بر اثرسیل آسفالت آن کنده شده بود و نیاز به لکه گیری دارد تا الان ترمیم نشده !!!!
به چاله ای تبدیل شده که باعث ضربه زدن جلوبندی خودروها میشود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
اکثر اشتباهات شهرداری شیراز در حوزه تایپ و طراحی پوستر و تابلو بود اهالی مطبوعات و ادارات خیلی باید مراقب گرافیستهای دوزاری و بی‌دقت باشن. چون بعضی اشتباهاتشون واقعا خانمان بربادده است. به عنوان کسی که سالها توی مطبوعات و تمامی حوزه‌های کتاب، مجله و روزنامه کار کرده بارها شاهد اشتباهات این‌چنینی جماعت صفحه‌بند و به خودشون مدیر هنری بودم. هر جور اشتباهی میکنن و توقع دارن بچه‌های ویراستاری و ممیزی متوجه اونا بشن. چیزهایی دیدم که اگه بگم دود از کله‌تون بلند میشه.
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/06/04
چقدر قشنگ عذر خواهی می کنن! این کارا یا از روی بی سوادیه یا وابسته به جریان !
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/06/04
لطفا اعدامش کنید تشکر
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/06/04
حالشاندارند چکارشون دارید
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1398/06/04
عامو حال نداشتن...اونجا فقط ولادت رو جاش با شهادت عوض کردن
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/06/04
آمریکا ایناره میبینه میترسه حمله نمیکنه! خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج