انتقاد یک روزنامه از کارگردان شدن سعید نعمت الله
۹۰۲۱۳۴
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۲
۵۳۸۵ 
در ماه رمضان گذشته سریال «برادر جان» به نویسندگی سعید نعمت‌الله از تلویزیون پخش شد. این سریال که در بهترین زمان ممکن روی آنتن می‌رفت، قرار بود داستانی از حق‌الناس را روایت کند، ولی آنقدر در این کار ناتوان بود که در عمل نتیجه عکس داد و فردی که حق‌الناس را زیر پا گذاشته بود به قهرمان سریال تبدیل شد.

روزنامه جوان نوشت: در ماه رمضان گذشته سریال «برادر جان» به نویسندگی سعید نعمت‌الله از تلویزیون پخش شد. این سریال که در بهترین زمان ممکن روی آنتن می‌رفت، قرار بود داستانی از حق‌الناس را روایت کند ولی آنقدر در این کار ناتوان بود که در عمل نتیجه عکس داد و فردی که حق‌الناس را زیر پا گذاشته بود به قهرمان سریال تبدیل شد.

انتقاد یک روزنامه از کارگردان شدن سعید نعمت الله

در این سریال که انواع و اقسام بدآموزی‌ها را داشت حتی به عزاداری امام حسین (ع) نیز رحم نشد و به مدد قلم نویسنده فیلمنامه دسته عزاداری امام حسین (ع) که جزو شعائر مذهبی شیعه است به نمادی از دشمنی و کینه تبدیل شد!
بعد از نقدهایی که به سریال برادرجان وارد شد، این احتمال می‌رفت که تلویزیون همکاری با افرادی را که کارنامه قابل دفاعی ندارند کنار بگذارد و سراغ افرادی برود که حداقل پایبندی‌شان به اخلاق و مذهب را اثبات کرده‌اند، اما در کمال تأسف شاهد آن هستیم که بار دیگر تلویزیون روی خوشش را به نویسنده برادر جان نشان داده و در حالی که برای بسیاری از پروژه‌های تلویزیونی، بی‌پولی را بهانه می‌کنند، برای سعید نعمت‌الله با گشاده‌دستی عمل کرده و سریال دیگری را به وی سپرده‌اند.
«زمین گرم» به نویسندگی و کارگردانی سعید نعمت‌الله تولید خواهد شد. نعمت‌الله در گفت‌وگویی اعلام کرده این سریال تکمیل کننده سه‌گانه اختلاف‌های خانوادگی میان برادرهاست که از سریال «جراحت» آغاز شده و در «برادر جان» ادامه پیدا کرده است.

نعمت‌الله به لطف دایره تنگ همکاری در تلویزیون که فقط برای بعضی از فیلمسازان وجود دارد، وارد دنیای کارگردانی نیز شده است. وی پیش از این در مصاحبه‌ای از علاقه‌اش به ساخت سریالی که در آن پدر شوهر با عروسش رابطه داشته باشد! ابراز تمایل کرده بود و در مصاحبه دیگری از بی‌اعتنایی‌اش به حجاب گفته بود. سؤال این است که اگر تلویزیون قرار است سریال بسازد چرا فقط روی چند چهره خاص تمرکز کرده است و عده زیادی از هنرمندان متعهد نمی‌توانند در آن فعالیت کنند. در مقابل پول بیت‌المال در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که اگر چه پر کار هستند ولی پرونده کاری‌شان هیچ کار قابل دفاعی از نظر محتوا ندارد!

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/06/09
برای داوری کارشناس باوجدان متخص ومتعهد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج