تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش و مختارنامه!
۹۰۲۲۹۴
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۹۲۴۲ 
با آغاز ماه محرم سریال‌های «وقت صبح»، «ترور خاموش»، «مرضیه»، «دریا نزدیک است»، «ستایش ۳» پخش و سریال‌های «مختارنامه»، «رسم عاشقی»، «شب دهم» و «سفر سبز»، «ایراندخت» از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، افق، نسیم و تماشا بازپخش می‌شوند.

خبرگزاری ایسنا: با آغاز ماه محرم سریال‌های «وقت صبح»، «ترور خاموش»، «مرضیه»، «دریا نزدیک است»، «ستایش ۳» پخش و سریال‌های «مختارنامه»، «رسم عاشقی»، «شب دهم» و «سفر سبز»، «ایراندخت» از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، افق، نسیم و تماشا بازپخش می‌شوند.

 از میان سریال‌های اعلام شده پنج سریال و مینی‌سریال «وقت صبح»، «ترور خاموش»، «مرضیه»، «دریا نزدیک است»، «ستایش ۳» جدید هستند و موضوع آنها مرتبط با محرم نیست.

همچنین سریال‌های «مختارنامه»، «رسم عاشقی»، «شب دهم» و «سفر سبز» که تقریبا هر سال از تلویزیون بازپخش می‌شوند امسال نیز به تصمیم مدیران در کنداکتور جای می‌گیرند.

 «وقت صبح» و روایتی از محله‌های قدیمی شهر تاریخی سمنان

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

شبکه یک سیما مینی سریال «وقت صبح» را برای پخش در دهه اول محرم از ۱۱ شهریور تا ۱۸ شهریور در نظر گرفته شده است.

مینی‌سریال «وقت صبح» به کارگردانی جواد میرزاآقازاده با فضایی معنوی و نگاه به مسائل اجتماعی در محله‌های قدیمی شهر تاریخی سمنان تصویربرداری شده است.

«وقت صبح» که در مرکز صداوسیمای سمنان و به سفارش مرکز سیمای استان ها تولید شده است، قصه روحانی جوانی را روایت می‌کند که در موقعیت انتخابی قرار می‌گیرد و این انتخاب او را با چالش هایی مواجه می‌سازد.

کاوه خداشناس، نسرین نصرتی، کاظم هژیرآزاد، نگار حسن زاده، صدف بهشتی، سلمان خطی، محمد یگانه، پژمان یاوری، لی لی فرهادپور، حسین صفریان، پناه باقریان، آیسان والی و عزت الله جامعی ندوشن بازیگران سریال «وقت صبح» هستند.

 «ترور خاموش» سریالی معمایی با روایت آسیب‌های اجتماعی

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

سریال «ترور خاموش» بعد از اتمام «وقت صبح» روی آنتن می‌رود. این سریال معمایی و اجتماعی به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری در ۳۱ قسمت هر شب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می‌رود.

موضوع سریال «ترور خاموش» امنیت نرم است و با هدف کاهش آسیب‌ های اجتماعی تولید شده است. معضلات و ناهنجاری‌ هایی که از جمله آن می‌توان به طلاق، مواد مخدر و حاشیه‌ نشینی اشاره کرد.

سعید راد، جلال فاطمی، حمید عطایی، امیرمحمد زند، پرویز فلاحی پور، پریوش نظریه، ستاره اسکندری، رضا مولایی، سامیه لک، مهدخت مولایی، ژیلا آل ارشاد، مریم بوبانی، نازنین فراهانی، رویا میرعلمی، حمید شریف‌ زاده، حسین سحرخیز، سمیرا حسینی، آناهیتا افشار، سپیده خداوردی و شایسته ایرانی از بازیگران سریال «ترور خاموش» هستند.

سریال «ترور خاموش» از ۲۲ شهریور در کنداکتور پخش قرار گرفته است.

 «مرضیه» در تعارض کار و مذهب

مجموعه تلویزیونی «مرضیه» به کارگردانی فلورا سام و تهیه‌کنندگی مجید اوجی در ۱۵ قسمت برای شبکه دو سیما تهیه شده است.

«مرضیه» یک ملودرام خانوادگی پیرامون مساله مهم انتخاب است. در خلاصه داستان این سریال آمده: مرضیه در تعارض کار و مذهب مجبور به انتخاب می شود. انتخاب این مسیر اتفاقات جدیدی را برایش رقم می‌زند و ...

داریوش ارجمند، گوهر خیراندیش، ماه چهره خلیلی، مجید مظفری، پژمان بازغی، امیرحسین صدیق، علی اوجی و ... بازیگرانی هستند که در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند.

«مرضیه» از ۲۳ شهریور ماه روی آنتن شبکه دو می رود.

 «ستایش» محرمی شد

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

با پایان «بانوی سردار» مینی‌سریال «دریا نزدیک است» قرار است از جمعه ۱۵ شهریور روی آنتن شبکه سه سیما برود.

در خلاصه داستان مینی سریال شش‌قسمتی «دریا نزدیک است» به کارگردانی علی مهدی پور آمده است: علی مراقب بیماران در حال احتضار است و در تلاش معاش برای خانواده‌اش، فراز و نشیب‌های را از سر می‌گذراند. او از کشاکش امواج گذشته است.

در این مینی سریال بازیگرانی چون؛ جهانگیر الماسی، نادر فلاح، بهرام ابراهیمی، مریم سرمدی، علی طالب لو، رضا فیاضی، محمد ساربان، مهرناز پشتیبان بازی دارند.

فصل سوم سریال «ستایش» نوشته سعید مطلبی به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب دیگر سریال آماده برای پخش شبکه سیما است که روی آنتن می رود.

داریوش ارجمند، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، نرگس محمدی، قربان نجفی، فریبا نادری، سینا شفیعی، فرهاد جم، کیهان ملکی، محمدرضا داود نژاد، مهدی میامی، امیرمحمد زند، لاله مرزبان، کمند امیر سلیمانی، شهرام پور اسد، مهتاج نجومی، علی طالب لو، آتش تقی پور، مهرنوش ستاری، نگار جوکار، مریم نیک رفتار، امید علی مردانی، کریم قربانی، علی میلانی از بازیگران فصل سوم سریال «ستایش» هستند.

«ستایش ۳» از ۲۳ شهریور روی آنتن شبکه سه می رود.

 مختارنامه این بار به شبکه چهار رسید

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

تلویزیون سریال تلویزیونی «مختارنامه» را از روز شنبه ۹ شهریورماه از شبکه چهار سیما بازپخش می‌کند.

مختار ثقفی که از جنگ و جهاد کناره گرفته است، در گندمزارهای پربار مدائن به زراعت مشغول می‌شود. تا آنکه دوست جنگجو و ایرانی‌اش کیان، به ملاقات او آمده و برایش از غم و غربت امام حسن مجتبی (ع) می‌گوید؛ امامی که سرداران دور و نزدیکش او را تنها گذارده و به بهای زر و زیور معاویه، خیانت پیشه کرده‌اند. با ادامه یافتن ظلم‌های معاویه و بی‌وفایی مردم نسبت به اهل‌بیت (ع)، واقعه عاشورا رخ می‌دهد و مختار که در بند عبیدالله بن زیاد زندانی بود، پس از آزادی به خونخواهی سید و سالار شهیدان قیام می‌کند.

در این مجموعه بازیگرانی چون فریبرز عرب‌نیا، مهدی فخیم‌زاده، فرهاد اصلانی، رضا رویگری، رضا کیانیان، الهام حمیدی، فریبا کوثری، شهرام حقیقت دوست، امین زندگانی و... به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«مختارنامه» هر شب ساعت ۱۲ بامداد پخش و روز بعد ساعت ۱۸ بازپخش می شود.

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش و مختارنامه!

شبکه پنج سیما نیز با بازپخش سریال خاطره انگیز «رسم عاشقی» بینندگان این شبکه را همراهی می کند.

پخش سریال «رسم عاشقی» به کارگردانی سعید سلطانی از یکشنبه ۳ شهریورماه ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما آغاز شده است.

این سریال محصول سال ۸۴- ۱۳۸۳ شبکه تهران است و در این سریال آمده است: چند روزی که رضاخان از مملکت گریخته و هرج و مرج بر همه جا حاکم شده و شهر در قبضه نیروهای نظامی خارجی قرار گرفته است. استاد ابراهیم خان مرد متمول و صاحب منصبی است که قصد دارد طوبی را به عقد خود درآورد. یوسف که جوان جاهل و لاابالی است. فضای هرج و مرج شهر را مناسب اعمال خلاف خود می یابد. روزی او با پیرمردی آشنا می شود که همراه دختر ی به نام طوبی به تهران آمده تا نزد ابراهیم خان برود. در طول راه به خاطر شیوع بیماری تیفوس و قحطی، پیرمرد در بستر مرگ می افتد اما قبل از مرگ به خاطر رشادت جوانی به نام یوسف در رفع مزاحمت گروهی از اراذل و اوباش، طوبی را به او می سپارد تا ...

تهیه‌کننده این مجموعه اسماعیل عفیفه است و در آن بازیگرانی چون لاله اسکندری، سروش صحت، مینا جعفرزاده، محمود عزیزی، افسانه پاکرو و ... به ایفای نقش می پردازند.

سریال «رسم عاشقی» در ۲۴ قسمت ۴۵ دقیقه ای از شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۲۳ پخش و تکرار آن ساعت ۱۹ روز بعد خواهد بود.

 «شب دهم» به افق رسید

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

این مجموعه در مورد فردی به نام حیدر خوش‌مرام که از لات‌های تهران قدیم است ساخته شده؛ او خواهان ازدواج با دختری از تبار قاجار می‌شود و آن دختر شرط ازدواج با حیدر را اجرای تعزیه در ده شب ماه محرم قید می‌کند، اتفاق‌هایی که در جریان تعزیه برای حیدر رخ می‌دهد شخصیت او را دگرگون می‌کند ...

حسین یاری، کتایون ریاحی، رویا تیموریان، پرویز فلاحی پور، ثریا قاسمی، محمود پاک نیت و آتش تقی پور از جمله بازیگران این سریال بوده اند.

این سریال از یکشنبه سوم شهریورماه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن ساعت های ۹:۳۰ و ۱۴:۳۰ روز بعد پخش می شود.

 بازپخش «ایراندخت» ورزی از شبکه تماشا

تدارک تلویزیون برای محرم؛ ستایش، شب دهم و مختار!

شبکه تماشا نیز با پخش سریال تاریخی «ایراندخت» که از ۹ شهریور آغاز می شود، مخاطبان این شبکه را در ساعت ۲۰ همراهی می کند.

«ایراندخت» به کارگردانی محمدرضا ورزی، نویسندگی محمدرضا ورزی و زهرا عاملی و تهیه‌کنندگی مصطفی شریفی یک درام عاشقانه است که به روایت قصه‌ای در دوران معاصر تاریخ ایران می‌پردازد.

سام قریبیان، اندیشه فولادوند، سعید نیک‌پور، ایرج راد، بیتا فرهی، حسین پاکدل، ژرژ پطروسی، شکرخداگودرزی، شایسته ایرانی، آرزو نبوت، زهیر یاری، فرزانه سهیلی، پندار اکبری، فرخ نعمتی، رضا فیاضی، داریوش کاردان، بهزاد خداویسی، فخرالدین صدیق شریف، عزت‌الله مهرآوران، شهراد بانکی، یوسف صیادی، محمد ساربان، مرتضی آقا حسینی، علیرضا علیا، علی خازنی، محسن صادقی نسب، باران زمانی، حمیرا عظیمی، علی زارع، سام مشایخی، قاسم طاهر احمدی و ... در این سریال بازی کرده اند.

همچنین مجموعه نمایشی «پشت بام تهران» نیز این شب ها ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه تماشا است.

* شبکه نسیم برای محرم سریال پخش می‌کند

شبکه نسیم هم برای این شب ها پخش سریال «سفر سبز» را در دستور کار دارد.

«سفر سبز» به کارگردانی محمدحسین لطیفی محصول ۱۳۸۱ است که امین تارخ، پارسا پیروز فر، گوهر خیراندیش در آن به ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است که: مرد جوانی که در کودکی توسط خانواده ای آلمانی به فرزندخواندگی پذیرفته و نزد آنان بزرگ شده‌است از آلمان به زادگاهش ایران بازمی‌گردد تا خانواده واقعی خود را پیدا کند.

«سفر سبز» هر شب ساعت ۲۲ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/06/09
بد ترین ستایش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
باز محرم شد مسخره بازی اینها شروع شد
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/06/09
گندشو درآوردین بسته دیگه
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/06/09
بله البته دلیلی نداره اینجوری نباشه قدرت نظامی، پول و رسانه دست هرکسی باشه مجبوره برا خودش تبلیغ کنه ، بهشتی برای خودتان و جهنمی واقعی برای مردم!
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1398/06/09
این مملکت با غم و غصه نفرین شده‌... عشقارو مسئولین و مقامات میکنن مردمم برن هیئت گریه و زاری کنن بلکه خدا بهشون نظر کنه اونام به نوایی برسن!!!
پاسخ ها
mobin
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
تو نرو هيئت
تورو اصلا راه نميدن اصلا روزيت نميشه
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/06/09
بخدا این بوی باران هم زورکی بخاطر فرشته میبینم احتمالا نرگس محمدی میخواد به پلیس که به فکر فرو رفته بگه اسم مستعار وپاسپورتش عسل...بگیریدش از ستایش ومختار خسته شدم بس کنید
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/06/09
تکراری و اشغال مثل همیشه
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/06/09
توجه شما را به بودجه 1840 میلیارد تومانی صدا سیما جلب می کنم ! با این پول می شود 12000 هزار کلاس درس ساخت ! یا به 350 هزار نفر وام خود اشتغالی داد !
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/06/09
وای خدا ی من سورپریز شدم از گذاشتن مختار نامه خیلی دلم میخواد بدونم مختار این بار موفق میشه شاید امسال موفق شد پس دعا کنیم
United States
04:12 - 1398/06/10
هر چی سریال چرت و مزخرفه گذاشتن واسه ایام عزاداری
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/06/10
خاک بر سرتون با این برنامه های تکراری و مزخرفتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج