ابتکار: ۴۱درصد کارکنان دولت بانوان هستند
۹۰۲۴۸۹
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
۲۶۸۵
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه بانوان در دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: ۴۱ درصد از کارکنان دولت خانم‎ها هستند که تجربیات خوبی دارند و به هر دلیل نسبت مدیریت زنان نسبت به حضور و توانمندی آنها بسیار کمتر است.

ایسنا: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به جایگاه بانوان در دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: ۴۱ درصد از کارکنان دولت خانم‎ها هستند که تجربیات خوبی دارند و به هر دلیل نسبت مدیریت زنان نسبت به حضور و توانمندی آنها بسیار کمتر است.

به نقل از استانداری گلستان، معصومه ابتکار عصر امروز (شنبه ۹ شهریور) در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گلستان تصریح کرد: عدالت یکی از مهمترین موضوعاتی است که دولتمردان دنبال می‎کنند و عدالت یکی از مولفه‎های مهم انقلاب اسلامی ایران بوده و ابعاد مختلفی دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: یکی از زوایایی که ما باید به طور جدی‎تر در گام دوم انقلاب اسلامی به آن بپردازیم بحث عدالت جنسیتی است.

ابتکار با بیان اینکه به عدالت جنسیتی در تعلیم دینی ما توجه شده است، گفت: باید در همه سیاست‎ها و برنامه‎ها زنان و مردان بتوانند از همه مواهب توسعه‎ای کشور بهره‎مند باشد.

وی افزود: موضوع عدالت جنسیتی که در قوانین ما به آن تاکید شده است موضوعی نیست که تنها به یک دستگاه یا بخش بانوان و خانواده ارتباط داشته باشد بلکه همه دستگاه‎ها باید برای تحقق این عدالت برنامه داشته باشند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید کرد: در نخستین جلسه زن و خانواده، شاخصه‎های عدالت جنسیتی مشخص و ۱۸۶ شاخصه ملی طراحی شد.

ابتکار خاطرنشان کرد: موضوع خانواده، امنیت، حقوق و ورزش و ... این شاخصه‎ها را در بر می‎گیرد و همه دستگاه‎ها در این موضوعات دخیل هستند.

وی یادآور شد: در دو سال پیش این شاخصه‎ها مشخص شد و هر استان مکلف شد مبتنی بر این شاخصه‎ها و اطلس وضعیت زنان در استان اقدام کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: همه استان‎ها سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده را نهایی کردند و گلستان نهمین استانی است که این سند را در کشور اجرایی می‎کند.

ابتکار: ۴۱ درصد کارکنان دولت بانوان هستند

ابتکار تصریح کرد: در حوزه عدالت جنسیتی در استان هم اختلافی با میانگین کشوری را شاهد هستیم و هم اینکه در بین شهرستان‎ها شرایط‎ها از هم فاصله دارد.

وی افزود: به دلایل فرهنگی، قومیتی و ... دختران بازمانده از تحصیل در استان بیشتر است و باید آموزش و پرورش و دستگاه‎هایی اجرایی برای این مهم برنامه‎ریزی کنند و این سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده به این نکات توجه دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده باید شرایط را بررسی کنیم و مشکلاتی که برای بانوان استان وجود دارد را برطرف کنیم.

ابتکار تصریح کرد: خانواده برای ما اهمیت زیادی دارد و برای تقویت افزایش مهارت‎های ارتباطی در خانواده کار کنیم و این مهم نیاز به توجه خاص دارد.

وی گفت: درخواست داریم که استاندار گلستان خود پیگیر اجرای طرح ارتقاء وضعیت زنان و خانواده باشد و جریان اجتماعی برای حل مشکلات خانواده به وجود بیاید.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده متذکر شد: در برخی نقاط تا چهار برابر دختران فارغ التحصیل نسبت به پسران فارغ التحصیل بیکار هستند. طرح بسیار خوبی را با همکاری جهاد کشاورزی داریم که در این طرح آموزش زنان برای تولید محصولات روستایی و استاندارد دنبال می‌شود و در استان برند توت فرنگی، خیار و گوجه فرهنگی در قالب این طرح به وجود آمده است.

ابتکار با بیان اینکه گلستان جاذبه‎های گردشگری و تاریخی بی شماری دارد، افزود: مکان‎هایی مثل روستای زیارت نیز در این استان وجود دارد که مورد تعرض و آسیب دیده است ولی نقاط بکر که به توسعه استان می‎تواند کمک کند وجود دارد.

وی افزود: کشور ما مشکلاتی در حوزه تحریم‎های ظالمانه آمریکا دارد و این مشکلات به شاخصه‎های ما آسیب‎هایی وارد کرده ولی ایستادگی جامعه اثرات مثبتی داشته است.

وی تاکید کرد: دولت دوازدهم سهم ۳۰ درصدی را برای حوزه مدیریت بانوان در عرصه مدیریتی در نظر گرفته و برخی از استان‎ها فاصله زیادی با این عدد دارند و برخی استان‎ها نیز تا ۱۴ درصد توانستند محقق شود.

سند ارتقاء وضعیت بانوان و خانواده در شورای برنامه‌ریزی گلستان نیز مصوب و از آن رونمایی شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1398/06/10
آن ۴۱ درصد شوهر آنها خانه دار هستند .
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
نه اکثرا شوهرانشون هم کارمند هستند وحق یه عده بی کار که برای تامین غذا برای خود مشکل دارن پایمال میکنند بعله خانواده هایی هستند که هم زن وهم شوهر کار میکنند خانواده هایی هستند هم زن بی کاره هم شوهر وهیچ کس تو این ایران نیست جواب درست بده
بدون نام
United Arab Emirates
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ما یه فامیل داریم هم زن شاغله هم مرد چهار تا خونه هم خریدن شاید باورتون نشه باز هم نون خوشک گاز میزنن بعد خانوم وزیر خودشو باد میکنه اینقد خانم شاغل داربم چقدر اقا اماده ازدواج بیکار داریم این روهم بکو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
9/59 اقایون بیکار که میگی برن مهارتی چیزی یاد بگیرن که بیکار نباشن چکار به خانمای شاغل دارین زن ستیزها؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
شوهراشونم کار میکنن تا چشم همه تنبلا از حدقه در بیاد خانما باید شاغل باشن دیگه اون زمان گذشت که خانما فقط تو خونه بودن. اقایونی که کار ندارید تنبلی رو بذارید کنار و برید دنبال کار به کارکردن خانما هم گیر ندین. به شما هیچ ربطی نداره که خانما میخوان کار بکنن یا نه این تصمیم رو خودشون میگیرن نه شماها. شماها اگه عرضه دارید برید کار میدا کنید والا به خدا کارخونه ها دنبال کارگر میگردن
Saudi Arabia
00:15 - 1398/06/10
باسلام
این افتخارنیست بلکه ظلم آشکار درحق مردان است که بیکار هستند زندگیها بهتباهی کشیده می شود کی جواب خون شهدارا مدهد
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
بی مدیریتی همه جا موج میزنه بعد جالبه باصدای بلند هم فریاد میزنند .برو بی کاری درست کن بجای باد کردن زنها .همین شما مدیر بی فکر باعث شدی امار ازدواج بیاد پایین بااین حرفهای پوچ اقا یون اخن خانم ببریم سرکار دختر فلان مدیر دختر فلان وزیر دختر فلان اشنا تونوبته بره پشت میز
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
نبابا!! پس ظلمه؟؟ پس چرا تو کشورهای خارجی با اعتخار میگن اتقدر شاغل خانم داریم؟؟ شماها چرا هنوز افکار حجری دارید؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
چیه توقع دارید همیشه زنها دستشون جلوی شما دراز باشه؟که هر کاری خواستید بکنید و اونها به خاطر بی پولی و مستقل نبودن باهاش کنار بیان!و مثل برده کنار شما بمونن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
جهل جاهلان ایرانی رو
بمیر جاهل
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/06/10
کارو باید بدن آقایون خانمها نهایت ۱۰درصد کار کنن خانما نباید جای آقایون بگیرن جالبه یک آقا لنگ کاره یه زن و شوهر باهم سر کارن این عدالت نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
خانمها از وقتی پاشون رو توکفش اقایون کردن جامعه بلبشو شده خانم میخوای کار کنی برو ارایشگری خیاطی وهزاران کار مخصوص خانمها وهزاران هنر که میتونن از کنارش نون هم در بیارن چرا به سمت کار اقاییون هجوم اوردین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
اون زن و شوهر که باهم کار میکنن عرضشو داشتن چرا بی عرضگی خودتونو سر شاغلی خانما خالی میکنید؟؟ عرضه داشته باشید بربد کارگری تا کار باشه براتون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
خانم عرضه داشته رفته سر کار....بی عرضگی آقایونی که نمیتونن برای خودشون کار پیدا کننو گردن خانمها نندازید!
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1398/06/10
همه زنان کارمند دارای شوهر کارمند هم هستند.
این یعنی ظلم مطلق به خانواده ای که حتی یک شاغل هم ندارد.
ظلمی نابخشودنی که بانیان و مجریان آن روزی باید جواب بدهند.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
اقای بیکار عرضه داشته باش تو ازمون استخدامی قبول شو. بیکاری و تنبلی تو چه ربطی به خانمای شاغل و اقایون شاغل داره واپسگرا؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/06/10
هم از من بدشون میاد منم از تویه ریاکار.... مردهارو هم به فکرشون باشید بیکاری پدرمونو درآورد.
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/06/10
به اندازه ۴۱درصد جوان بیکار داریم حتما.
چرا در یک خانواده مرد و زن شاغل دولتی هستن ولی یکی هم دوتاشون بیکارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
زن و شوهر بیکار زحمت بکشن واسه ازمون استخدامی خودشونو اماده کنن و مصاحبه برن انجام بدن تا بیکار نباشن. تنبلیم بذارن کنار!!!
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/06/10
اره خانوما کارمندن ، واسه همینه ما بیکاریم ، واسه همینه با یه ازمون شایسته سالاری نمیکنن بعد تصمیم بگیرن کی روی صندلی کارمندی و مدیریتی بشینه ، نگاه یا شده جنسیتی که چوووون اقایون کارمندن خانوما هم بااااید باشن ، یا شده پارتی بازی که دوستان اقوامشونو بیارن سر کار ...
Iran, Islamic Republic of
06:00 - 1398/06/10
ازاقازاده چه خبردرامریکابه ایشان خوش میگذره
Iran, Islamic Republic of
06:57 - 1398/06/10
این امر علاوه بر مغایر بودن با آموزهای اصیل الهی و فطرت پاک انسانی ، برای کشور ما که شغل کافی حتی برای مردان که وظیفه تامین زندگی بر دوش آنهاست ، وجود ندارد . خسران مضاعف است . خداوند متعال منجی حقیقی حضرت صاحب الزمان عجل الله را به دادمان برساند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
الان تو این دوره زمونه خانما هم سرپرست خونوار هستن و مسیولیت پول دراوردن خانواده هم به عهدشونه و باید شغل داشته باشن تا هم احساس مفید بودن بکنن هم کمک حال همسرشون باشن. حالا شما نمیتونی پیشرفت خانما و کار کردنشونو ببینی برو تو غار زندگی کن تا ما از دست تو که ضد زنی نجات پیدا کنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
الکی هم پای اسلام و مذهب رو پبش نکش هیچ جای اسلام ننوشته خدنما نباید کار کنن که مردا کار کنن. نمیخواد اسلام رو خراب کنی با چرت و پرتات. حالت خوش نیست
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/06/12
مردها حسابی حرف مفت زدن خخخخ این نشون میده از بیکاری افتادن به چرت گفتن
جربزه دارید رقابت کنید ندارید برید بمیرید
تمام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
افرین دقیقا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج