توکلی: مارمولک‌های فساد، اژد‌ها شدند
۹۰۲۷۱۷
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۲۳۰۶
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و مارمولک‌ها، اژدها شدند گفت: قوه قضائیه همچنان بی‌طرفی خودش را در پرونده‌های فساد حفظ کند.

خبرگزاری تسنیم: احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت وعدالت در مصاحبه با رادیو گفت: مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و به قول رهبری باعث شد مارمولک‌ها، اژدها شوند، اما به هر حال با مسیری که به ویژه در این دوره شروع شده، در حال پیشروی هستیم، اگرچه در دوره قبل نیز برخی تلاش‌ها صورت گرفت، اما امروز با جسارت و صراحت بیشتری به مبارزه با متخلفان از دارندگان قدرت سیاسی یا افرادی که نسبتی با مقام‌های سیاسی دارند، شروع شده و دستگاه قضا با هیچ کس تعارف ندارد و به شکل گسترده‌ای با فساد مبارزه می‌کند.

احمد توکلی افزود: در حال حاضر مبارزه با فساد از سوی جامعه به شدت دنبال می‌شود و این توقع را خود حجت الاسلام رئیسی ایجاد کرد و برای اینکه ادامه پیدا کند، شرطش آن است که قوه قضائیه همچنان بی‌طرفی خودش را در پرونده‌های فساد حفظ کند. همچنین در هنگام بررسی پرونده‌ها صداقت قضات آسیب نبیند و تبعیضی روی ندهد و با رعایت این نکات می‌توان اعتماد مردم به مبارزه جدی با فساد را جلب کرد. ضمن این‌که آنجا که باید با آن برخورد جدی کرد و حساسیت داشت، برخورد با سازمان قدرت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در اصل باید دید صاحبان قدرت و ثروت چگونه به این دو مهم دست یافتند، دو نگاه است یا آنها این دو را به ناحق به دست آوردند یا به عمد در پیشبرد فساد به کار بردند که باید با هر دو برخورد شود. در حال حاضر فساد مالی و فساد در سپردن مناصب وجود دارد که هر دو باید به طور دقیق بررسی شود که اکنون این دو طیف در کشور وجود دارند و فعالیت می‌کنند که قوه قضائیه با بخشی از آنها برخورد کرده که این برخوردها جای امیدواری دارد.

احمد توکلی گفت: حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد، اگر ما همان‌طور که رهبری فرمودند و تجربه بشری به آن رسیده است، کارهای‌مان شفاف باشد، متهم نمی‌شویم. اگر امروز مجلس تصویب می‌کرد که حقوق نمایندگان منتشر شود، در نوع نگاه به مجلس بسیار تاثیرگذار بود، در حالی که نمایندگان این لایحه را رد کردند، معنی کارشان این است که یکسری افراد فاسد وجود دارد که اجازه نمی‌دهند افراد سالم نیز تصمیم درستی بگیرند. وقتی نماینده مجلس اجازه نمی‌دهد که میزان حقوقش منتشر شود و در اذهان عمومی شفاف‌سازی شود، چگونه باید به نمایندگان مجلس اعتماد کرد و عزم آنها را برای مبارزه با فساد جدی گرفت.

وی افزود: نمایندگان وکیل مردم در مجلس هستند، چرا در شرایط دشوار فعلی باید جیب نمایندگان انباشته شود. اگر همین مجلس شفاف عمل می‌کرد، در معرض اتهام قرار نمی‌گرفت. اگر دولت تکلیف ماده 26 برنامه ششم را که اکنون دو سال است، معطل مانده، مشخص می‌کرد، امروز دریافتی تمام مدیران دولتی روشن می‌شد و همین مدیران نمی‌توانستند هر سال برای خودشان 200 میلیون تومان پاداش بنویسند! لذا اگر شفافیت باشد، مردم اعتماد می‌کنند و اگر نباشد مردم به دولت و حکومت بی‌اعتماد می‌شوند.

نماینده سابق مجلس عنوان کرد: ما تلاش داریم آئین دادرسی کیفری بدون تبعیض اعمال شود و در همین زمینه مواردی را یادداشت کردیم که به حجت الاسلام رئیسی ارسال می‌کنیم که وقتی فردی در یک پرونده‌ای 11 میلیون سوء‌استفاده داشته، در پرونده دیگر 3، 4 میلیون در میان بوده، هر دو در یک دادگاه محاکمه نشوند. به عبارتی اگر متهمان دادگاه سرمایه به دادگاه ویژه می‌روند، متهمان پرونده خصوصی‌سازی به دادگاه عادی نروند، بلکه با همه به شکل یکسان برخورد کنند. من اطمینان دارم که آقای رئیسی به تذکرات ما عنایت می‌کنند و آن زمان خبرهای خوشی می‌شنویم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/06/10
از بزرگتر ها یاد گرفتند
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/06/10
آخرین چیزی که پدرم ب من گفت

از گرسنگی مردی بمیر ولی به طرف حرام نرو

چون سم است ومی کشد
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/06/10
خوش بینی خوب است بهمین خیال باش که مبارزه با فساد جدی است انشالله جدی باشد و معلوم شود چه دستان در گران کردن مایحتاج عمومی مردم دخیل هستند و وابسته به کدام نهاد و سازمان هستند و معلوم شود چگونه فرزند یک بستنی فروش چندین میلیون ارز با قیمت هر دلار 42,000 گرفته است و مسایل مختلف دیگر
Australia
14:37 - 1398/06/10
باسلام...اصلا مجلس بهتره تعطیل نماییند چون داخلشان تادلت بخواهد رانت خوار ه برای نمونه دونفرشان سلطان خودروهستند بعضی ها اپارتمان رشوه میگرند .دلال ترخیص ماشین خارجی بودند اقایان مسءول وعده خداست ..دکن دکا
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/06/10
باروش دوره قبل صدسال دیگه هم اتفاقی نمی افتاد مبارزه اولین لازمه اش قاطعیت وبی ملاحظه گی است
United Kingdom
15:40 - 1398/06/10
حالا ببین اژدها شون چی شده کسی که سی ملیارد دلار را یک مرتبه خارج میکند ومردم هم چنان گوششان به این ارقام عادت کرده نمی دانند که با این پول میتوان ایران را اباد کرد سی کیلومتر بسته های صد تایی صد دلاری که پهلوی هم قرار دهندمیشود سی ملیون دلار که باید با چندتریلی این پول را جابجا کرد این شاهکار اژدهای رژیم است که یک چشمه دیگرش که اتش نشانقان درلواسان درخانه ای که اتش گرفته بود سه اطاق پر از پالتهایی که اسکناس های پانصد وهزار یورویی درانها جاسازی شده بود پیدا کردند وحتما همه شان بعدن خودکشی کرده شدند
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/06/10
سلام راست گفتی درود خدا ومردم بر رییسی عزیز
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/06/10
اونا افعی خوردن اژدها شدن اونم از نوع هفت سر کی میتونه اونارو از میان برداره
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/06/10
مرگ بر نماینده گان خائن که پول ملت راچپاول میکنند گر ک در لباس میش هستن خدا از شما نگذرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج