حمله انتحاری در افغانستان ۶ کشته برجای گذاشت
۹۰۳۳۱۶
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
۵۰۹۱
وزارت کشور افغانستان شامگاه دوشنبه اعلام کرد: در حمله انتحاری در شهر قندوز ، دست‌کم ۶ نیروی امنیتی کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

ایرنا: وزارت کشور افغانستان شامگاه دوشنبه اعلام کرد: در حمله انتحاری در شهر قندوز ، دست‌کم ۶ نیروی امنیتی کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش روزنامه هشت صبح، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور گفت: در این حمله ۱۱ نفر از غیرنظامیان و چهار نیروی امنیتی زخمی شدند.

این در حالی است که احسان‌الله فضلی رئیس بهداشت ولایت قندوز به روزنامه هشت صبح گفت که چهار کشته و ۱۷ زخمی در این حادثه به بیمارستان منتقل شده‌اند.

حمله انتحاری در افغانستان ۶ کشته برجای گذاشت

عصمت‌الله مرادی سخنگوی ولایت قندوز می‌گوید که این حمله به نیروهای پلیس بزرگراه شهر قندوز به وقوع پیوسته است.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

طالبان دو روز پیش نیز از چهار طرف به شهر قندوز حمله کرده که با مقاومت نیروهای امنیتی افغانستان این حمله منجر به عقب نشینی شد.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در درگیری‌های قندوز ، ۵۶ طالب کشته شده‌اند.

این وزارت هم‌چنان کشته شدن ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی در جنگ قندوز را تأیید کرده است.

حمله به شهر قندوز با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. ارگ ریاست جمهوری افغانستان، ریاست اجرایی و دیگر نهادهای ملی و بین‌المللی این حمله طالبان را نشانه ادامه جنگ‌افروزی این گروه خوانده‌اند.

ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان ،یکی از شهرهای مهم تجارتی و بندری این کشور است و بیش از ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که نزدیک به ۷۰ درصد آنها دامدار و کشاورز هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج