یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می‌کند
۹۰۳۶۸۹
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
۳۴۶۹ 
وزیر خارجه یونان بیان داشته که ترکیه می‌تواند به رفتار شبیه "دردسرساز منطقه" بودن ادامه دهد، با این حال یونان قصد مقابله به مثل ندارد.

ایسنا: وزیر خارجه یونان بیان داشته که ترکیه می‌تواند به رفتار شبیه "دردسرساز منطقه" بودن ادامه دهد، با این حال یونان قصد مقابله به مثل ندارد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، نیکوس دندیاس، وزیر خارجه یونان طی صحبتش در رادیوی "آلفا"، به "تشدید ادامه‌دار تنش‌ها توسط ترکیه" اشاره کرد؛ این اظهارات چند ساعت پس از آن صورت گرفت که رسانه‌های یونانی، تصویری از رجب طیب اردوغان پخش کردند که او در آن، مقابل نقشه‌ای که قلمرو آبی ترکیه را مشخص کرده و تا حدود نصف دریای اژه را در بر می‌گیرد، ایستاده است.

یونان: ترکیه به مثابه دردسرساز منطقه رفتار می‌کند

دندیاس با غیر وارد شمردن این تصویر به عنوان "ترفند روابط عمومی"، اظهار داشت که نظرات ترکیه، تنها به "اقلیت تک‌نفری" تعلق دارد و "چنین رفتار عجیب و غریب، از ترکیه تصویری به عنوان یک مجرم ارائه می‌دهد".

این وزیر خارجه گفت: "مرزها بر اساس قوانین بین‌الملل تعریف شده‌اند، نه نقشه‌ای که یک وزارتخانه‌ ترسیم کند"؛ اشاره او به تصویر مذکور اردوغان در دانشگاه دفاع ملی ترکیه است.

او همچنین درباره اقدام ترکیه درخصوص جستجوی منابع هیدروکربن، این کشور را جهت "تعدی" به منطقه ویژه اقتصادی قبرس مورد انتقاد خود قرار داد و گفت: "قبرس یک عضو مستقل از اتحادیه اروپا است. واضح است که ترکیه، در کنار حق حاکمیت اتحادیه اروپا، به حقوق حاکمیتی جمهوری قبرس نیز تعدی می‌کند. ما امیدواریم که ترکیه حرف‌شنوی داشته باشد".

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج