تشریح نحوه حذف یارانه نقدی برخی خانوار‌ها
۹۰۴۰۰۵
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
۷۸۳۰ 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آن دسته از خانواده ها که میزان مصرف‌شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می‌شوند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آن دسته از خانواده ها که میزان مصرف‌شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می‌شوند.

محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی، گفت: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است یعنی افراد با درآمدهای بالا که نیاز به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند. برای تحقق این هدف آیین نامه اجرایی پیش بینی شده بود که به هیات دولت ارائه و تصویب شد و مقرر شد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه مسئول شناسایی دهک‌های بالا شوند و این اقدام از پایان شهریور انجام شود.

وی تاکید کرد: دولت حساسیت جدی دارد که با توجه به شرایط اقتصادی و فشارهایی که به طور طبیعی در اقشار متوسط و پایین جامعه است، ضریب خطا در انتخاب افرادی که مشمول دریافت یارانه نیستند به حداقل ممکن کاهش یابد و به هیچ وجه فشاری از این محل به طبقه متوسط و پایین وارد نشود. در همین راستا تلاش می‌کنیم با استفاده از توانایی استانداران، فرمانداران و بخشداران و بانک های اطلاعاتی به گونه‌ای عمل شود تا در حد ممکن به تکلیف قانونی عمل کنیم و فشاری به این افراد وارد نشود.

وزیر کار ادامه داد: در آیین نامه اجرایی سقف درآمدی معینی برای حذف یارانه وجود ندارد و نشان تمکن در سه دهک بالا میزان مصرف خانوارها است، آن دسته از خانواده ها که میزان مصرف‌شان از حد معین بالاتر است مشمول حذف یارانه می‌شوند. این کار باید با احتیاط کامل انجام شود تا به مردم فشاری وارد نشود.

شریعتمداری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره هم‌شأن سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در همه صندوق های بازنشستگی بحث همسان سازی بطور جدی مورد توجه است و در هیچ کدام از صندوق ها همسان سازی بطور متوازن صورت نگرفته است.
وی خاطر نشان کرد: برای انجام این کار در صندوق بازنشستگی کشوری نیازمند ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع بودیم که از این میزان در بودجه ۹۸ از اعتبار ۴۷۰ هزار میلیارد تومان مصوب بودجه، فقط سه هزار میلیارد تومان برای همسان سازی اختصاص یافته بود که با کاهش میزان بودجه به عدد ۳۸۰ هزار میلیارد تومان، طبیعتاً این اعتبار کمتر خواهد بود و به طور متوسط بیشتر از ۱۸ درصد نتوانستیم به همسان سازی حقوق اقدام کنیم.

وزیر کار تصریح کرد: حق با بازنشستگان کشور است و امر همسان سازی لازم و ضروری است. و دولت مکلف به انجام آن است؛ طبیعتاً به محض اینکه توانایی پرداخت این اعتبار وجود داشته باشد، ما نسبت به این موضوع با جدیت کامل عمل خواهیم کرد.

شریعتمداری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اصلاح بیمه خبرنگاران تاکید کرد: خبرنگاران با توجه به سختی کار مورد توجه نظام بیمه‌ای هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم متناسب با نیازهای انجمن صنفی در رفع مشکلات این قشر از جامعه عمل کنیم. من با حضور در جلسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران، از اعضای این انجمن خواستم مشکلاتی که با توجه به قوانین موجود می توانیم مرتفع کنیم را اعلام کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/06/13
کی میشه خودت ودامادت ازصحنه سیاسی حذف شوید
پاسخ ها
عجب دنیایی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
بنده چند تا چک برگشتی دارم امروز کل حسابهای منو بستن حساب یارانه رو مسدود کردن این هم از نظام بانکی شما
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/06/13
جناب شریعتمداری درعین حال که ازایشون سوال میشودهمسان سازی بازنشستگان تامین اجتمایی چه شد هم حاضرنیستند اسمی ازتامین اجتمایی بزبان بیاورند.میگن بازنشستگان کشوری.آقامگرماآدم نیستیم.لااقل بگو تامین اجتمایی که دلمون خوش بشه.
پاسخ ها
عابد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
تــــــــــامین اجتماعی ،،،،،،برادر ،وقتی ده سطر هم تعریف وتمجیدبشه در جمله آخربگه ،،،اما اعتبار نداریم ،،،همین سه کلمه همشو باطل میکنه ،،دیگه هیچ فرقی بین گفته شده وگفته نشده ،،،نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
آخه برای چی تونه الکی دلتون خوش بشه، فعلا طبق روال قدیم پیش بروید بهتره ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
خوبه شما چک داری، من فقط با این یارانه امرار معاش میکنم یک عایله نه نفره بی یارانه جیکار کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/06/13
فقط به افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي و زنان سرپرست خانوار بديد بقيه رو از دم قطع كنيد
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/06/13
مصرف چی ؟؟؟؟ مواااد؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
ما یک صدم خودش حقوقمون نیس یارانه مون رو یکساله قطع کردن
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/06/13
بعد از کجامیخوان بفهمن ؟ مگه کسی هم هست هنوز یارانه بگیره ؟
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/06/13
همسانسازی مورد توجه هست امممــــــــا پول نیست ،،دیگه کجاش مورد توجه هست ،،
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/06/13
باز نشستگان لشکری روهم یاد کنید بزک نمیر بهار میاد انشاالله
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/06/13
این وزیر از اول وزارتش فقط حرف زد وشعار داد و مدام از کلمه اشالله وماشالله گفت ودر عمل کسی یک مورد عملکرد به نفع مردم ندید ...از قیمت خودرو و لوازم خانگی وقیمت قطعات یدکی خودرو مشخصه چقدر وزیر کارآمدی داره این وزارتخانه .به به وچه چه .
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/06/13
بااین وضع گرانی بازار و گران شدن روز افزون قبض های آب و برق گاز و تلفن و...خجالت نمی کشید صحبت از قطع یارانه مردم بدبخت میکنید؟هروقت حقوق های نجومی آقا زاده هاتان و دور و بری هاتان را قطع کردید و اصلاح کردید و هروقت طرح نظام هماهنگ حقوق را اجرا کردید بله بیایید این صدقه هاراقطع کنید . یعنی میخواهید مردم دیگه آب و برق و گاز هم استفاده نکنند؟ خجالت بکشید!! اصلا چرا نمیری تو آقای شریعتمداری استراحت کنی؟مگر بازنشسته نشدی؟هرچی یادمه اقتصاد مملکت را شما داغان کردی و ول کن هم نیستی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/06/13
بازنشستگان کشوری ولشگری را بدبخت کردید.
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/06/13
منظور از مصرف زیاد چیست؟مگر میشود با ماهی دو میلیون مصرف زیاد داشت؟مدرکتون رو از کجا گرفتید آقای وزیر چون ریاضی شما خیلی ضعیفه چند خریدید
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/06/13
خدا لعنتتون کنه.حق مردم رو نمیدین.حذف میکنین
حق مردمه براچی حذف میکنین
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/06/14
خیلی جالبه کار به درآمد ندارند.ما که درآمد بالایی نداری حقوق کارگری.هرکس مصرفش بالا باشه یعنی پولدار و یارانش حذف میشه.از امروز به خانواده ام میگم خورد و خوراک سهمیه بنده شده یه وقت یارانمون قطع نشه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/06/14
باسلام لظفا کل یارانه ها را قطع کنید چون این یارانه جز نکبت برای مردم سودی نداشت ولی دولت مردانه
قول بدهندکه ما شاهد گدایی در سراسر مملکت نباشد نه اینکه این بول ها دولار و از مملکت خارج شود
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1398/06/20
گذشته از اینکه با انشاالله و ماشاالله هیچ کاری درست نمی شود ایشان نگفته مصرف چه چیزی زیاد باشه یارانه قطع میشه چون مصرف داریم تا مصرف مصرف تریاک یه چیزه مصرف بنزین یه چیز دیگه مصرف اشکنه یه چیزه مصرف بره کباب چیز دیگه تا آخرش بگیر و برو جناب وزیر البته میتونی به داماد ،دختر،نوه کیا خواهر زاده ات محول کنی چون مصرف اینا خیلی زیاده پس مصرف کنندگان رو می شناسند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج