صدیقی: جان مردم از فساد به لبشان رسیده
۹۰۴۹۵۴
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
۵۷۷۱ 
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروز اگر بیمارهای اخلاقی و سیاسی در جامعه رواج دارد، منشاء این بیماری‌ها سوء مدیریت مدیران است زیرا وقتی مسئولان فاسد باشند، جامعه هم به فساد کشیده می‌شود.

مهر نوشت: رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروز اگر بیمارهای اخلاقی و سیاسی در جامعه رواج دارد، منشاء این بیماری‌ها سوء مدیریت مدیران است زیرا وقتی مسئولان فاسد باشند، جامعه هم به فساد کشیده می‌شود.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امروز در گردهمایی فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر که در مجتمع فرهنگی و ورزشی شهید بهشتی با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، آمران به معروف و ناهیان از منکر را پرچمداران جذب دل‌ها خواند و خطاب به آنها اظهار کرد: شما پرچمداران حمایت از خوبان و برجسته کردن خوبی‌ها و مبارزان و مجاهدان در برابر شرک، کفر، الحاد، ظلم، فساد و هرزگی و برگزیدگان و مجاهدان در عرصه مبارزه با فساد هستید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: امر به معروف و نهی از منکر کار خدا و رسول خدا و همه امامان ما است؛ لازمه متدین بودن است که مسئله تواصی به حق و دعوت به خدا را در دستور کار قرار دهیم و معصیت خدا را تحمل نکنیم.

وی ادامه داد: اگر معصیت مرض است و جفا، تنبلی، بی‌عرضه‌گی، بی‌احساسی و بی‌تعهدی جزو امور ویروسی است که جامعه را زمین‌گیر می‌کند و باید معالجه شود و معالجه روش و متد دارد؛ امروز اگر بیمارهای اخلاقی و سیاسی در جامعه رواج دارد، منشاء این بیماری‌ها سوء مدیریت مدیران است زیرا وقتی مئسولان فاسد باشند، جامعه هم به فساد کشیده می‌شود.

صدیقی اضافه کرد: خیلی‌ها دلسوز و انقلابی هستند اما برخی کارها ممکن است در جای خود انجام نشود؛ به عنوان مثال آن زمانی که باید فریاد بزنیم و جلوی فساد را بگیریم، نزدیم و نگرفتیم و حالا سیل همه چیز را برده و یک موجی در رسانه‌ها ایجاد شده و این مایه سرافکندگی است؛ چرا کار باید به اینجا برسد؟

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر بحث اخلاق عمومی گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید مثل آب حرکت کنند و حرکت‌شان مستمر باشد؛ حضرت سیدالشهدا (ع) مسیر حرکت امر به معروف و نهی از منکر را بیان کرده‌اند اما رها بودن خیلی از امور، وضعیت را مانند چهارراهی کرده که چراغ قرمز ندارد و خطرات جانی و ایمنی ایجاد کرده است؛ متاسفانه امروز تابلوی دین و اخلاق و فقه از یاد رفته است و باید تابلوی دین و اخلاق را در مدارس و کانون‌های تربیتی بزنیم و از این مکان‌ها شروع کنیم.

صدیقی افزود: فساد در حال توسعه است و مختص یک شهر و دو شهر نیست و هر جا بروید مردم از فساد جان‌شان به لب شان رسیده و فریادشان بلند است؛ خیلی‌ها اگر پول و پارتی نداشته باشند هیچ‌جا آغوشی برای‌شان باز نمی‌شود؛ متاسفانه امروز حدود الهی تعطیل شده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادامه از رئیس قوه‌قضائیه خواست تا شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های ضرب و جرح و توهین به آمران به معروف و ناهیان از منکر تشکیل شود و قضات آموزش دیده در این شعب حضور داشته باشند و از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت و با خلاف شرع، وجدان، اخلاق و قانون مبارزه کنند.

صدیقی از آمران به معروف و ناهیان منکر نیز خواست نه به عنوان مدعی‌العموم بلکه به عنوان آحاد جامعه اسلامی در برابر گناه، بی‌تفاوت نباشند و علاوه بر تذکر لسانی، گزارش‌های خود را به مراجع ذی صلاح مانند دادستانی ارسال کنند تا دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم وارد میدان شوند؛ باید کاری کرد تا فضا برای گناه، فساد و بی‌عفتی ناامن شود و خوبی‌ها اهمیت خود را پیدا کند.

وی تاکید کرد: امروز بزرگترین معروف، حمایت از حکومت اسلامی و بزرگ‌ترین منکر، تضعیف آن است و بدانید که خبرهای خوبی در پیش است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/06/16
حاج آقا صدیقی...مسبب فسادها کیست...مسلما از آدم های کوچه بازار نبست. بلکه علت آن مسؤلین بی صلاحیت..بیسواد...گاهآ ساده لوح که زود فریب میخورند..
پاسخ ها
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخاخبار ولرم خخخخ
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
صدیق جان پس امر به معروف و نهی از منکر چی شد
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/06/16
بایدیک چندنفرازمفسدان رااعدام کنندچه مسولان وچه مردم عادی تادرس عبرت شودوگرنه نمیتوان جلوی فسادراگرفت
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/06/16
خب حرف آخر و از اول بگو مومن.......
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1398/06/16
دادو فریادتان هم دروغ است و برای لا پوشانی فساد !
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/06/16
واقعآ خیلی راست گفتی خصوصا این جمله جان شان به لب رسیده از مسئولان دولت کلید وبی تدبیر مدیران فاسد
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/06/16
دراین برهه زمانی که بعضی ازمردم نان شب ندارندهرکس زندگی راحتی داردفاسداست درصورتیکه سنگ مردم رابرسینه بزندکسی بایدسنگ مردم رابرسینه بزندکه ازجنس خودشان ومثل اکثرانهازندگی کندودرنداریهاهم همدردشان ومثل انهازجربکشددرغیراینصورت فقط می خوادازقبل مردم برای خود انچنانی باشد که این یعنی هیچ
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/06/16
پولهای بادآورده وپنهان بنام غیرمشمول وزارت خانه ،ادارات ونهادها و....راقطع کنید
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/06/16
چرا هیچ کسی از امر به معروف ونهی از منکر در رابطه با بی مدیریتی حمایت نمیکنه وهمچنین اختلاسها ودولت مردان این همه ثروت از کجا اوردن چرا کسی همچین چیزی بگه اول سانسور میشه وبا اون فرد بر خورد میشه
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/06/16
حاجی آقا این حرفا رو مردم باید بزنند ، شما میزنید؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
فساد در خود مسولان است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
حرف دل مردم میزنی
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1398/06/16
مردم دیگه از شدت گرانی وسختی زندگی.به حالت انفجار رسیده اند
United Arab Emirates
21:30 - 1398/06/16
چا نمون از گرونی به لبمون رسیده
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1398/06/17
آخه با حرف که دردی دوا نمیشه
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/06/19
مومن جان کمی هم نهی ازمنکر دزدی در روز روشن بگید ثوابش به همه برسد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج